Konečně! Draky čeká první domácí zápas, přivítají oblíbený Hodonín

Konečně! Draky čeká první domácí zápas, přivítají oblíbený Hodonín

Martin Schwarz, pondělí 6.11.2017
Uf, to byla doba. Dlouhé měsíce museli šumperští fanoušci čekat na první domácí střetnutí. Od konce loňského ročníku až do začátku listopadu na severní Moravu, kvůli rekonstrukci zimního stadionu, nezavítal žádný hokejový soupeř. Což se ale brzy změní. Už ve středu 8. listopadu od 18:00 hodin Šumperk na svém ledě přivítá mužstvo SHK HODONÍN, proti kterému svěřenci Pavla Hulvy umějí zahrát. Drtiče doposud vyzvali dvakrát, pokaždé utkání dotáhli do vítězného konce. Přijďte modrožluté podpořit! Utkání lze sledovat i na serveru onlajny.com a internetové televizi Life TV.

Ledaři již pár dní připravují ledovou plochu, aby byla na premiéru co možná nejlépe nachystána. A šumperští hráči se nemohou dočkat, až vyrukují před vlastními tribunami. Všech dosavadních čtrnáct duelů totiž svedli ve svatostáncích soupeřů, dohromady vytěžili úctyhodných devatenáct bodů, což postačuje na páté místo průběžného pořadí. Z následujících třinácti klání Draci sehrají hned dvanáct doma, ideální příležitost, jak vylepšit bilanci. Pod vrcholky Jeseníků nejdříve zavítá Hodonín.

Ačkoli Jihomoravanům náleží druhý stupínek tabulky druhé ligy – skupiny Východ, došlo u našeho příštího soupeře ke změnám. Vedení klubu odvolalo trenérskou dvojici Stanislav Beťko – Jan Prčík a místo nich na střídačku dosadilo bývalého brankáře, olympijského vítěze a trojnásobného mistra světa Romana Čechmánka. Ten už dříve Drtiče kočíroval, leč pouze jako asistent kouče, teď se hlavního kormidla chopí sám. Jeho příchod je tak nejspíše reakcí na poslední výsledky Hodonína.

SHK totiž neuspělo třikrát z předchozích čtyř pokusů. Nejdříve doma padlo 3:6 s Valašským Meziříčím. Na tenhle výsledek ještě Hodonínští našli odpověď, když poté smazali poměrem 7:1 Nový Jičín. Následně však přišla těsná porážka v Kopřivnici (3:4), ihned po ní i neúspěch 2:6 proti vedoucí Porubě. Jihomoravský celek tím pádem ztrácí na Ostravany devět bodů, k tomu má o jedno odehrané utkání navíc. Ve vzájemných měřeních sil se Šumperkem pokaždé dopadli lépe Draci. Poprvé nedovolili sokovi ani gól a zvítězili 3:0, podruhé Hodonín přetlačili 5:4 po prodloužení. Pokaždé samozřejmě na jeho ledě.


Petr Jurča i letos dává jeden gól za druhým, zatím jich stihl deset
foto: Věra Václavková (dracisumperk.cz)

Kanadské bodování Drtičů vede útočník Michal Romančík (9 + 6), který je společně s Jakubem Kadlecem (9 + 5) druhým nejlepším střelcem svého výběru. Statisticky se daří také Danielu Vaňkovi (4 + 10) a Petru Jurčovi (10 + 1), známému snajprovi, který gólové tabulky SHK ovládá i letos. Z obránců může být spokojený zkušený Pavel Mojžíš (4 + 10), ale i jeho kolega Jakub Peslar (3 + 11). K většině klání vyrukoval mezi tři tyče brankář Ondřej Haloda (3.06 obdržených gólů na zápas).

Podobně jako Hodonínu, ani Drakům se poslední dobou příliš nedaří. Pokaždé z minulých tří duelů sice bodovali, ovšem dvakrát odešli poraženi. Nejprve padli po prodloužení v Kopřivnici (4:5), aby pak dva body za prohru po samostatných nájezdech (3:4) odevzdali Porubě. Naposledy tedy Šumperk slavil v Novém Jičíně, kde inkasoval jedinkrát a ovládl zápas výsledkem 4:1. Dračí statistiky dále patří útočníkovi Michalu Vymazalovi (3 + 15), jemuž sekundují nejlepší střelec Vladimír Cink (9 + 7) a Jiří Půhoný (7 + 8).

Zvládnou modrožlutí domácí premiéru? Utkání Draci Šumperk - SHK Hodonín odstartuje ve středu 8. listopadu od 18:00 hodin na zimním stadionu v Šumperku. Jestliže nedorazíte, můžete ho sledovat na serveru onlajny.com a internetové televizi Life TV. Po dlouhé době vás ale všechny rádi uvidíme na značkách!

Draci Šumperk - SHK Hodonín

8. 11. od 18:00 hodin | Zimní stadion Šumperk | Šumperk
vstupné: 50 Kč
textový přenos: onlajny.com

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Lakosil – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer
Hodonín: Haloda O. - Sedlák, Mojžíš, Peslar, Miklík, Kužílek, Haloda M., Kobylík, Žabčík - Jurča, Peš, Sajdl - Matula, Vaněk, Vrána - Kadlec, Kuba, Romančík - Hložánek, Černohous, Charvát