Partneři

Hlavní partneři

město Šumperk

www.sumperk.cz

Bránou Jeseníků je nazýváno město Šumperk. Město proslavené práškovou metalurgií i textilní výrobou. První písemná zpráva pochází z roku 1278. V současné době je Šumperk nejdůležitějším hospodářským, správním a kulturním centrem severozápadní Moravy. Ve městě je celkem 55 nemovitých kulturních památek a samotný Šumperk je vyhlášen městskou památkovou zónou.

 
 

Olomoucký kraj

www.kr-olomoucky.cz

Olomoucký kraj se síldem v Olomouci je vymezený územím okresů Jeseník, Olomouc, Prostějov, Přerov a Šumperk. V Olomouckém kraji se nachází mnoho kulturních a historických památek (např. hrad Bouzov, zámek a ruční papírna Velké Losiny, poutní místo Svatý Kopeček nebo Lovecké muzeum na zámku v Úsově). Centrem kraje je univerzitní město Olomouc.

 
 

GSP Mincovna a.s.

www.gsp-mincovna.cz

Společnost GSP Mincovna a.s. vznikla jako obchodní společnost v roce 2015. Jedná se o zcela novou společnost na českém trhu, která vznikla primárně za účelem obchodní činnosti. Společnost vyhledává zcela nové obchodní příležitosti na trhu a snaží se tak nekonkurovat ostatním firmám.

Je úzce spjata s firmou GSP Rafinerie s.r.o., která se zabývá zpracováním drahých kovů, přičemž dlouholeté zkušenosti a vývoj vlastních technologií zajišťují našim zákazníkům nejvyšší kvalitu zpracování. Další partnerskou organizací je Nadace Dereka van der Hollena.

 
 

Pivovar Holba a.s.

www.holba.cz

V současné době patří pivovar Holba k první desítce největších pivovarů v ČR. Založen byl v roce 1874 v malebném prostředí jesenických hor, v Hanušovicích, v místní části zvané Holba. Zakladatelem byl mladý sládek Josef Mullschitzký. Hanoušovické zlatavé moky získaly již spoustu ocenění. K nejoceňovanějším nepatří již pouze Šerák, ale i ostatní produkty pivovaru.