Chtěli jsme divákům předvést, že doma budeme vyhrávat, říká DANIEL VACHUTKA

Chtěli jsme divákům předvést, že doma budeme vyhrávat, říká DANIEL VACHUTKA

Martin Schwarz, středa 8.11.2017
Pořádně dlouho se šumperští fanoušci načekali na úvodní domácí duel. Ale když konečně nastal, bylo na co koukat! Draci totiž znovu předčili silný Hodonín. Dohromady nasázeli do sítě brankáře Ondřeje Halody čtyři góly, dva z nich měl na svědomí útočník DANIEL VACHUTKA. Poprvé využil krásné přihrávky od Vladimíra Cinka, podruhé tečoval nahozený kotouč z dálky. „Musíme ale zlepšit přesilové hry, dnes jsme v nich kolikrát byli zoufalí,“ přiznává odchovanec šumperského hokeje.

První domácí zápas po čtrnácti venkovních. Jaké byly dnešní pocity po vyjetí na ledovou plochu?
Konečně jsme se dočkali, trénování v Uničově bylo něco šíleného. Trávili jsme tam dlouhé dny a skoro se cítili jako někde na tripu v Chomutově. Teď máme zpátky svou pohodu, snad to bude tímto způsobem pokračovat i dál a získáme pro sebe výhry.

Měli jste před zápasem s Hodonínem čas na odpočinek?
Určitě. Ráno proběhlo rozbruslení, potom následovalo asi pět hodin volna a je to úplně o něčem jiném, když si člověk může jít po obědě lehnout. Prostě daleko větší pohoda.

Jak moc vás ovlivňovala kvalita ledu? Přeci jen se na šumperském zimáku začalo mrazit teprve před pár dny.
Trošku mě to překvapilo, prý byly na začátku v ledu nějaké díry, tak je museli ledaři zadělat. Ještě kluziště není ideální, snad to od příštích utkání bude lepší a lepší.

Cítili jste i na své hře, že nastupujete po dlouhé době před domácími tribunami?
Jasně, doma se hraje vždycky dobře. Byli jsme na zápas moc natěšení a chtěli ukázat divákům, že u nás budeme vyhrávat. Doufejme, že na dnešní výkon příště navážeme.

V čem byl Šumperk lepší než Hodonín?
V letěli jsme na ně a hned v první třetině měli dvě tutovky, bohužel ani jedna neskončila gólem. Ale bylo nám jasné, že musíme makat dál, i když i o jednu trefu prohráváme. Podle mě jsme Hodonín přebruslili, soupeř zůstal zalezlý vzadu.

Na druhou stranu asi musíte zapracovat na přesilovkách, které vám moc dobře nefungují.
To každopádně. Už jsme kolikrát byli zoufalí, přesilové hry nám zatím nejdou a musíme se v nich zlepšit. Během téhle sezóny jsme měli už spoustu početních výhod, jenže góly z nich nedáváme.

Vy sám jste dnes dal dva góly. Jak byste popsal ten první, který padl ještě ve druhé třetině?
Vladimír Cink dobře vybojoval puk, přeskočil beka a stáhl se k němu i další obránce Hodonína. Tak jsem si křikl o přihrávku, dostal jsem ji, zavřel oči a konečně mi to tam spadlo.

Do konce kalendářního roku hrajete skoro pořád doma. Jak se změní vaše příprava na zápasy oproti té dosavadní?
Teď budeme mívat čtrnáct dní tréninky až v pět hodin odpoledne, takže máme předtím celý den volno. Ale potom už přijde na řadu klasické ranní trénování a vše by mělo fungovat tak, jak to je zvykem.