Draci míří do Opavy potvrdit mečbol a ukončit sérii

Zuzana Košťálová, Jaroslav Svoboda, středa 16.2.2011
Š u m p e r k - Již ve čtvrtek 17. 2. 2011 se Draci vydají do Opavy k druhému čtvrtfinálovému utkání, aby vyzvali tamější tým HC Slezan k odvetě. V prvním zápase čtvrtfinále přivítali Draci Opavu na svém domácím ledě. Úvod bojů o semifinále play-off lépe zvládli Draci. V první třetině padly hned 4 góly do opavské brány z holí Daniela Vrdlovce, Tomáše Brunce, Jana Tesaříka a Jakuba Hulvy. Pátou branku přidal ve 2. třetině Tomáš Sedlák. Ovšem Draci si ještě dokázali hladký průběh utkání zkomplikovat, když dovolili Tomáši Grofkovi vstřelit první branku Opavy a následně ve třetím dění pustili k bráně Tomáše Štůraly Tomáše Měcha a Tomáše Poloka, kteří rychle vstřelenými brankami zápas zdramatizovali. Klid na šumperskou střídačku přinesl v 55. minutě Michal Velecký. Šumperský forvard si položil Filipa Šindeláře a přes beton rozhodl o výhře Draků v poměru 6:3 a vedení v sérii 1:0. Drakům tak k postupu chybí udělat poslední krok.

Případný úspěch Draků jim dá více času na regeneraci sil pro semifinále a také odpadne nutnost bojovat o všechno až v klíčovém třetím utkání. Pokud ve čtvrtek skončí všechny série, bude Draky v semifinále čekat Přerov, jinak si budou muset na soupeře počkat až do soboty. Utkání se odehraje ve čtvrtek 17. 2. 2011 od 18:00 hodin.

V témže čase budou na ledě o postup bojovat i ostatní účastníci play-off 2. ligy. Orlová, Havířov i Přerov drží v rukách triumfy stejně jako šumperští Draci, všichni budou chtít mečbol proměnit hned v odvetách a ukončit tak sérii v nejkratší možné době.

Zájezd do Opavy

A co vy? Už máte své místo v autobuse do Opavy? Pojeďte povzbudit Draky na nedaleký stadión, cena zájezdu je 70 Kč, rezervace lze podávat na tel. čísle 605 011 447. Odjezd je 17. 2. v 15:30 od kulturního domu. Neváhejte, místa ubývají, už se plní druhý autobus. Pro ty, kteří se nemohou do Opavy vypravit, bude připraven psaný přímý přenos na serveru www.onlajny.cz.