Aleš Flašar: Po pátém gólu jsem se přestal bát o výsledek

Martin Schwarz, neděle 13.11.2016
Šňůru proher jeho svěřenci dokázali přetrhnout už na opavském ledě, před domácím publikem pak potvrdili, že umí dávat góly. Trenér Šumperka ALEŠ FLAŠAR mužstvo dobře připravil na další stěžejní zápas. Díky výhře 6:1 proti Valašskému Meziříčí jsou Draci zpět mezi nejlepší trojicí druhé ligy – skupiny Východ a v pondělí se pokusí – ač půjde o pořádně tvrdý oříšek – zvládnout také klání s rozjetým Vsetínem. „Určitě se k nám dnes přiklonilo štěstí, ale vše se odvíjelo od vynikajícího výkonu gólmana, který nás podržel,“ konstatoval po duelu s Bobry kouč Draků.

Výsledkově jasné vítězství nad Valašským Meziříčím, přiklonilo se dnes na vaši stranu více štěstí?

Určitě štěstí stálo na naší straně, ale veškerý úspěch se odvíjel od vynikajícího výkonu gólmana, který nás v krizových situacích podržel. Hlavně jsme proměnili šance a dali góly, to bylo hodně důležité. Povedlo se nám nejdříve odskočit na 3:0, potom přišla i pátá branka na začátku třetí třetiny, ta byla definitivní. Po pátém gólu už jsem se přestal bát o výsledek.

Nedá se za zlomový moment označit spíše čtvrtá branka Draků? Za stavu 3:1 byl zápas stále otevřený a Bobři pořád kousali.

Už před koncem první třetiny za stavu 1:0 jsme se dostali zbytečně pod tlak, když kluci hráli oslabení. Valašské Meziříčí je opravdu silné v útoku, tam bylo důležité, že jsme neinkasovali. Ale na druhou stranu, ta vyloučení z naší strany byla nutná, vyplynula z obranné hry. Při hře v pěti proti pěti se nám dařilo hrát dobře, rozhodující byla opravdu čtvrtá nebo pátá branka. Čtvrtý gól do soupeřovy sítě asi Bobry potlačil dolů.

Kluci měli dostat menší tresty, takové momenty k hokeji patří, trest do konce zápasu je nepřiměřený.

O bitce Drtila s Dvořákem ze třetí třetiny

Nebyli jste na tom lépe, pokud budeme srovnávat s minulým domácím zápasem proti Kopřivnici, po fyzické stránce?

Ano, byli. S kluky jsem změnil trénink, trošku jsme ubrali přípravy na ledě a věnovali se trénování na suchu, například jsme se byli vyklusat. Hráči nesmějí mít ledu příliš, ze svých hráčských let dobře vím, že když je tréninku na ledě moc, tak to už člověku leze na nervy. Mužstvo si změnu pochvaluje a dnes se příprava promítla i do hry. Ale Bobři přijeli s agresivní nátlakovou hrou, podobně jako Hodonín. Nemyslím si ale, že mají typ hráčů, kteří takové tempo mohou vydržet celé tři třetiny.

Došlo dnes i na jeden pěstní souboj, ve kterém proti sobě stáli domácí Drtil a hostující Dvořák. Co si vy jako bývalý obránce o takových momentech myslíte? Není trest do konce utkání za regulérní souboj muže proti muži příliš tvrdý?

Rozhodně se jednalo o hodně přehnané potrestání. Oba kluci měli dostat dvě plus dvě minuty a hotovo. Druhá věc je, že Tomáš Drtil neshodil rukavice, Dvořák ano. Takže pokud někdo mohl dostat vyšší trest, tak hokejista Valašského Meziříčí. Akorát nevím, zda Drtil bude moci nastoupit do pondělního zápasu se Vsetínem, právě kvůli trestu, to mě trošku děsí. Navíc má Karel Navrátil natažená třísla, takže bychom přišli hned o dva beky. Doufám, že nebudeme k dalšímu utkání nuceni vyjet se čtyřmi obránci. Co se týče ještě té bitky, řekněte mi, komu se takové pěstní souboje nelíbí. Rvačka je daleko lepší, než některé zákeřné zákroky zezadu na mantinel.