Ve druhém zápase tripu Draci nestačili na Rytíře z Martina

Tomáš Ostřanský, foto: Facebook Hokej Martin, Tomáš Ostřanský, čtvrtek 16.8.2018
Draci dnes narazili na soupeře, který zatím v přípravě nepoznal hořkost porážky. A bohužel toto pravidlo zůstalo po dnešku nezměněno. Rytíři tak před Draky uchránili svoji nedobytnou tvrz, když dali v každé třetině po jednom gólu, zatímco hokejisté Šumperka ve svých šancích vyšli tentokrát naprázdno. Šumperský trenér Jozef Zavadil přesto utkání hodnotil kladně. Draci podle něj s těžkým soupeřem nepropadli, zhruba polovinu zápasu byli herně lepším týmem a těžké utkání navíc pomohlo odhalit slabiny týmu.
přát. čtvrtek 16.8.2018
HK Martin - DRACI PARS ŠUMPERK
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Langhammer (Tabaček), 37. Rudzan (Markovič), 59. Jurášek (Poliaček, Burzík). Rozhodčí: Adamec - Hanko, Jurčiak. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 736. Průběh utkání: 3:0.
Bernát (Gavalier) – Tabaček, Lavička – Pacalaj, Burzík – Rusina, Dvořák – Lednický, Junas – Markovič, Langhammer, Rudzan – Poliaček, Jurášek, Martančík – Zeliska, Dírer, Pokrivčák – Paulíny, Barto, Brveník
Kristín (Haloda) – Sedlák, Řezáč – Gewiese, Drtil – Haluda, Kužilek – Tolokonnikov, Habrman – Vachutka, Plášek, Romančík – Pokorný, Šíp, Horký – Antonov, Hroch, Ostřanský – Haluza, Urbán, Blecha

Domácí Martin vletěl do utkání jako velká voda a Draci během první třetiny chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. A není se čemu divit. Domácí hokejisté mají v přípravě skvělou formu, když prozatím nepoznali hořkost porážky. Draci dokonce museli do tří, když byl nejprve v 5. minutě vyloučen Sedlák, aby jej za necelou minutu následoval i Hroch. Dvojnásobné oslabení však borci ze Šumperka zvládli. Následně se ke střele dostal Drtil, ale domácího brankáře Bernáta, který chytal ve vynikající formě, nepřekonal. A tak poprvé udeřili hosté, když v čase 12:40 tečoval Jakub Langhammer křižnou střelu Jána Tabačeka. V 16. minutě měl na hokejce vyrovnání Ostřanský, jenže kotouč skákal po ledové ploše a šumperský útočník nedokázal trefit praktiky odkrytou bránu hostí. Minutu před koncem třetiny ještě dostal Šumperk výhodu jednoho hráče v poli, nicméně stav se již neměnil.

Druhá třetina začala daleko odvážnější hrou Draků. Domácí Rytíře dokázali zatlačit, vynutili si dokonce několik odpískaných faulů, jenže tentokrát holt zvlhnul střelný prach. A tak trestali opět hráči Martina. V čase 36:25 nabil Jaroslav Markovič zpoza brány Matúši Rudzanovi, který se z mezikruží nemýlil - 2:0. Minutu před druhou sirénou si Rytíři málem dali vlastní gól, ale kuriózní situaci nakonec zvládli a do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Třetí třetina nabídla hokej se šancemi na obou stranách, kdy oba týmy předváděly lepší i horší chvilky. Když už se potom zdálo, že Šumperk svůj tlak přetaví alespoň ve snižující branku, rozhodli definitivně hráči Rytířů. Jakub Burzík v čase 58:53 vracel kotouč před branku, kde to zkoušel František Poliaček. Ten ale následně našel zadovkou Andreje Juráška, který pečetil výsledek zápasu na 3:0 pro Martin.

Jozef Zavadil (Šumperk): Utkání musím opět hodnotit pozitivně. Martin, to je v podstatě extraligové mužstvo. Uvidíme, jak po zítřku, ale zatím celý trip hodnotím velice kladně. Dnes jsme sice prohráli, ale troufám si tvrdit, že jsme byli minimálně polovinu zápasu lepším týmem. Jenže my jsme nedali góly, zatím co Martin se celou třetinu brání, ale stejně nám dokázal dát druhý i třetí gól. První třetinu byli naopak jasně lepším týmem domácí, kteří na nás doslova vletěli. To je takové pravidlo, já si to dobře pamatuji, kdy se říká: "Přijedou Češi, vlítněte na ně a oni se poserou." A oni na nás opravdu vletěli a byli jsme všude třetí. Ne druzí, ale až třetí. Ale potom jsme si v kabině něco řekli. Nahlas. Museli jsme hlasitě, protože tam byla bruska... Kluci potom začali hrát a už to sneslo přísnější měřítka. Ale prostě jsme nedali góly. Jejich brankář navíc chytal velmi dobře. Ale jak říkám, sezóna je pořád v začátku, je to náš třetí zápas a to proměňování šancí, to bych si samozřejmě představoval trochu jinak, no. Ale hodnotím to opravdu kladně protože v těchto těžkých zápasech vidíte, kdo opravdu může, s kým do týmu můžete počítat. Ne že někdo přijde a hned si myslí, že bude hrát. Tady nemá nikdo místo jisté a musí se o něj opravdu porvat.
Róbert Spišák (HK Martin): "Víťazstvá v príprave nepočítame, je to pre nás až druhoradé. Aj takýto výsledok ale poteší. Vedeli sme, že sem príde mužstvo, ktoré bude meniť rytmus hry, herný systém, čo sa aj stalo. Chceli sme vidieť, či vieme zareagovať na hru súpera. Objavili sa aj takéto momenty, kedy sme reagovať nevedeli, v tretej tretine sme sa ale po tejto stránke zlepšili. Dvojgólové vedenie sme ešte dokázali navýšiť, za predvedenú bojovnosť sme si víťazstvo určite zaslúžili. Pochváliť musíme brankára, jeho výkon bol dnes rozhodujúcim faktorom. Zasiahol pri viacerých vyložených príležitostiach súpera. Z našej strany sme takisto viackrát nedokázali takéto príležitosti využiť, mohla za to i prílišná kombinácia hráčov s cieľom ukázať akciu, ktorá by bola príťažlivá pre oko diváka. Situácie ale chceme riešiť jednoduchšie, zakončovať ich strelou a čerpať zo zdravej agresivity a dôrazu pred bránkou. Opäť ale musím poukázať na osobnú disciplínu. Táto sa musí zlepšiť, až na jeden faul to boli absolútne zbytočné vylúčenia."