Povedená druhá třetina zajistila Drakům první vítězství v přípravě

Vanessa Vařeková, úterý 27.8.2024
Svěřenci Tomáše Sedláka a Radka Fischera si připisují první úspěch v přípravě. Úvodní třetina sice nebyla ze strany domácích vůbec dobrá, s velkým štěstím však skončila nerozhodně. Do druhé periody ale vstoupil úplně jiný tým, který třemi rychlými góly získal nad soupeřem obrovskou převahu a tím prakticky rozhodl o osudu zápasu. V samotném závěru už jen Ludvík Rutar kosmeticky upravil výsledek na 5:1 a bylo vymalováno. Tímto zápasem tak Draci ukončili domácí část letní přípravy a nyní mají před sebou pouze tři utkání na ledě soupeře.
přát. úterý 27.8.2024
DRACI PARS ŠUMPERK - HK Nový Jičín
5:1
(1:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Polách (Minařík), 26. Drtil (Skuhrovec, Rutar), 36. Skuhrovec (Novotný, Dudycha), 37. Ostřanský (Polách), 45. Rutar (Pospíšil) – 6. Hudeček Rozhodčí: Cik – Lainka, Hozman. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 474. Střely na branku: 36:21. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
Irgl – Drtil, Rutar, M. Novotný, Dudycha, Panáček, Mínařík, M. Křivohlávek – Jaroš, Šišolák, Pospíšil – Jenčovský, Skuhrovec, Picka – Polách, T. Handl, Scheuter – Ostřanský, Budina
Hořejší – Báchor, Vosátko, Havlík, Mička, Hruška, Holáň – Dang, Štědrý, Urban, D. Handl, Kalač, Hudeček, Capil, Šotkovský, Berka

Přátelské utkání mezi Šumperkem a Novým Jičínem zahájil slavnostním vhozením puku slovenský zápasník MMA, Samuel "Pirát" Krištofič a ihned poté šli obě mužstva na věc. Úvodní minuty první periody sice nepřinesly příliš pohledný hokej, několik slibných šancí jsme ale na obou stranách vidět mohli. Jako první nakonec zaúřadovali hosté. V 6. minutě se potvrdilo již otřepané pravidlo nedáš, dostaneš. Po neúspěšné střele Rutara, se ke kotouči dostal Zdenko Hudeček, který bekhendovou střelou překonal Denise Irgla. Domácí hráči ale dokázali bleskurychle odpovědět. O necelou minutu později dostal nabito Adam Polách, jehož projektil zamířil přesně pod víko.

Draci do druhého dějství vstoupili jako úplně nový tým. Na ledě jich bylo najednou plno, a to Novému Jičínu nadělalo nemalé problémy. Hostům dokonce nepomohla ani nabídnutá přesilová hra, kterou nesehráli vůbec podle představ a těsně po jejím konci navíc smolně inkasovali. Z prostoru pravého kruhu se přesně ke vzdálenější tyči trefil Tomáš Drtil.

Šumperští hokejisté najednou byli při chuti a Ďáblové se tak ocitli pod neutuchajícím tlakem. Ten však Draci dokázali přetavit v gól až ve 36. minutě. Dominik Skuhrovec dostal krásný dlouhý pas až za novojičínskou obranu a učebnicovým bekhendovým blafákem nedal hostujícímu brankáři sebemenší šanci. To ale nebylo ze strany Šumperka zdaleka vše. Po necelých třiceti vteřinách se totiž radoval znovu. Souboj u zadního mantinelu vyhrál Adam Polách, který poslal kotouč naslepo do předbrankového prostoru, kam se suverénně natlačil Milan Ostřanský a z bezprostřední blízkosti překonal Filipa Hořejšího.

Závěrečná dvacetiminutovka se už jen spíše dohrávala. Ke kosmetické úpravě výsledku se ale přece jen dostal ještě Ludvík Rutar, který ve 45. minutě obral soupeře o puk, objel bránu a zavěsil. To Nový Jičín se už ve zbytku utkání nezmohl na nic a ze šumperské ŠKODA arény si tak odvezl vysokou porážku 1:5.

Po základní hrací době se ještě oba týmy domluvily na samostatných nájezdech, přičemž ten jediný proměnil famózním způsobem šumperský útočník Filip Picka.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „První třetina byla z naší strany katastrofální. Nebruslili jsme a neměli jsme žádný pohyb, vůbec nechápu co to bylo. Druhá třetina už pak byla úplně něco jiného. Sice jsme vyhráli 5:1, ale těch šancí které jsme měli a neproměnili, to není normální. Teď jsme na to třeba nedojeli, ale až budou v sezóně zápasy vyrovnanější, tak my tyto šance prostě musíme dávat. Na druhou stranu kluci makali a dřeli, za což jim děkuju, pořád je ale na čem pracovat. Co se týče posil z Prostějova, jsme rádi, že je tu máme. Doufám, že je budeme mít k dispozici častěji, protože je to pro nás velká pomoc. Vše je ale o domluvě s trenéry Prostějova.“

Petr Macháček (HK Nový Jičín): „Dnes se nám utkání příliš nepovedlo. V první třetině jsme ještě stíhali bruslařsky a dařilo se nám krýt hráče. V podstatě z jediné šance jsme dali branku, ale hned záhy jsme nechali soupeře po naší chybě srovnat. Ve druhé třetině jsme již nestíhali a špatně jsme obsazovali hráče. Soupeř neproměnil několik šancí, ale dva góly jsme si paradoxně dali po chybách sami. Tam se utkání zlomilo a soupeř již dohrával v pohodě. Snažili jsme se ještě bojovat, ale pohoda byla na straně domácích, kteří si to utkání do konce užili.“