Draci porazili Skalici na nájezdy

Tomáš Ostřanský, středa 15.8.2018
Draci dnes vyrazili k prvnímu ze tří zápasů se soupeři ze Slovenska. Přestože ještě včera absolvovali dvoufázový trénink na ledě, proti kvalitnímu soupeři předvedli hru plnou nasazení a zdravého herního sebevědomí. Když ve druhé třetině v oslabení ujeli Pokorný s Ostřanským, a druhý jmenovaný přesně zakončil, šli Draci do vedení. To však mělo jepičí život, neboť soupeř za dvě minuty srovnal. Ve třetí třetině vrátil Šumperku vedení Michal Romančík po přihrávkách Vachutky a Sedláka, jenže soupeři se opět podařilo srovnat krok, tentokrát dvě sekundy před koncem, při hře bez brankáře. O konečném vítězi tak rozhodly nájezdy, které byly domluvené bez ohledu na výsledek samotného zápasu. V těch byl jediným úspěšným střelcem Daniel Vachutka a určil tak konečného vítěze tohoto přípravného duelu.
přát. středa 15.8.2018
HK 36 Skalica - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3sn
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Hujsa (Jurák), 60. Jurák (Hujsa) – 37. Ostřanský (Pokorný), 51. Romančík (Vachutka, Sedlák), rozh. náj. Vachutka. Rozhodčí: Valachovič - Junek, Valachovič. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 658. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Romančík P. (Landon) - Brundrup, Knjazev, Vaškovič, Dufek, Hujsa, Štěpánovský, Hílek, Jurák, Kotzman P., Kutálek, Okoličány, Kotzman A., Pac, Skapik, Janík.
Kristín (31. Haloda) - Sedlák, Řezáč, Drtil, Gewiese, Haloda, Kužílek, Tolokonnikov, Habrman - Plášek, Romančík M., Vachutka, Šíp, Pokorný, Horký, Ostřanský, Antonov, Hroch, Haluza, Urban, Blecha

Slušná návštěva, kdy do skalické HANT arény našlo cestu přes šest stovek diváků, viděla bezesporu zajímavý zápas. Draci od začátku kousali a byli lepším týmem na ledě. Bohužel se však v první třetině se nedařilo mířit přesně. Za zády Patrika Romančíka, bratrance šumperského útočníka Michala, tak neskončil žádný z pokusů. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:0 a bez jediného vyloučení.

Druhá třetina už nabídla trochu více vzruchu, když se k pohlednému hokeji přidalo nějaké to vyloučení a také po jednom gólu na každé straně. Do vedení šli v čase 36:22 Draci, a to dokonce v početní nevýhodě. Dvouminutový trest za držení hole si odpykával Nikolaj Tokonnikov, když zaváhání domácích využili přihrávající Dominik Pokorný s Milanem Ostřanským, který dokázal kotouč dopravit do soupeřovy brány. Do kabin se však šlo za nerozhodného stavu. To když v čase 38:55 zužitkoval Martin Hujsa příhru Romana Juráka. Deset sekund před druhou sirénou ještě Libor Šíp hákoval jedno z domácích a to bylo ze druhé části hry vše.

Zajímavost - průhledná kostka ve Skalici.

Příspěvek sdílený dracisumperk (@dracisumperk_official),

Zkrácenou přesilovku na startu poslední třetiny hráči Skalice nevyužili. Stejně tak následné vyloučení Řezáče. A tak se znovu radovali Draci. Na opravované kostce nad ledem svítil čas 50:47, když po přihrávkách Tomáše Sedláka a Daniela Vachutky skóroval místní rodák Michal Romančík, pro kterého to byla již třetí trefa ve dvou zápasech v dresu Šumperka. V následujících minutách Šumperk ještě přečkal dvouminutové oslabení, když byl na trestnou lavici vykázán Jaroslav Habrman za faul kolenem. Všechno tak směřovalo k výhře hostů už po základní hrací době. Jenže... Skalica v poslední minutě odvolala brankáře a vrhla všechny síly do útoku. Trenér Draků na tuto situaci reagoval oddechovým časem a do konce zbývalo patnáct vteřin. Hokejový fanoušek ví, že patnáct vteřin je v tomto sportu poměrně dlouhá doba, což se ukázalo i tentokrát. Draci měli kotouč na svých hokejkách a šli za pohodlnou pojistkou, jenže chybovali, což nezůstalo bez následků. Dvojice Hujsa - Jurák si tentokrát vyměnila role a dvě sekundy před závěrečnou sirénou mohl Roman Jurák zvedat ruce nad hlavu a radovat se spolu se svým týmem z vyrovnání.

Na řadu tak přišly nájezdy, které byly domluvené i za rozhodnutého výsledku, protože v sezóně na ně jistě přijde řada a je třeba pilovat i tuhle dovednost. Pravda, v zápase Skalice se Šumperkem se předvedli především oba brankáři. Ze všech nájezdníků dokázal proměnit pouze šumperský Daniel Vachutka a rozhodl tak o vítězi celého středečního klání.

A zítra zase...

A nezapomeňte, už zítra, tedy ve čtvrtek 16.8. se Draci utkají od 17:00 s dalším soupeřem, tentokráte to bude celek z Martina. Průběh zápasu můžete sledovat na webu onlajny.com, souhrny po třetinách vám zprostředkujeme na našem klubovém Facebooku a reportáž bude zde na oficiálních stránkách nejpozději druhý den dopoledne.

Jozef Zavadil (DRACI Šumperk): Na to, že to byl teprve druhý zápas, tak musím hodnotit jedním slovem super. Všichni hráči prokázali bojovnost, nasazení i herní sebevědomí, bylo tam i více ze hry. Takže já zápas hodnotím velmi kladně. Škoda je dnes ta, že dvě sekundy před koncem dal soupeř na 2:2 a nejhorší na tom je, že jsme měli puk na hokejce my, chtěli jsme ho dát do prázdné brány, jenže jsme to pokazili a dostali jsme gól naopak my. Jinak jsem ale hráčům poděkoval. A chyby si ještě vytkneme.