Draci klíčovou bitvu s Kopřivnicí nezvládli a výrazně si zkomplikovali účast v play off

Vanessa Vařeková, středa 6.3.2024
Šumperští hokejisté měli play off na dosah, jenomže místo toho, aby si ho v předposledním kole základní části pojistili, ještě více se mu vzdálili. Úvodní třetinu v klíčové bitvě s Kopřivnicí přitom neodehráli vůbec špatně. Soupeř se sice díky šťastnému gólu dostal do vedení, nicméně Draci zásluhou Ondreje Šišoláka vyrovnali. Od druhé dvacetiminutovky už ale bohužel začali tahat za kratší konec lana. Zatímco na domácích byla znát obrovská nervozita a křeč, Kopřivnice tento tlak zvládla daleko lépe a bezhlavě si šla za vítězstvím. Malou jiskřičku naděje Drakům ještě vykřesal Tadeáš Jaroš, na víc se už ale jeho tým nezmohl. Kopřivnice si tak ze ŠKODA arény odváží důležité tři body za vítězství 5:2 a hlavně osmou pozici! Šumperku do play off už může pomoct jen vítězství nad Technikou a prohra Kopřivnice s Havlíčkovým Brodem.
43.kolo středa 6.3.2024
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Kopřivnice
2:5
(1:1, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 14. Šišolák (P. Kubíček, Vachutka), 51. Jaroš (Dudycha) – 2. Indrst (Kelnar), 27. Pastor (Pindel), 45. O. Sluštík (Suchý, Hlaváč), 58. Brodek (Indrst, Pindel), 60. O. Sluštík (Pindel). Rozhodčí: Vaněk – Mikšík, Kučera. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. Diváci: 597. Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.
Irgl – Dudycha, Skopal, Rutar, Minařík, Kubíček, Jarmara, Hohl – Horký, Šišolák, Vachutka – Scheuter, Müller, Jaroš – Danielčak, Polách, Tarnoczy – Nilsson.
D. Bartošák – Petrek, Hlaváč, Marek, R. Bartošák, Fojtík, Kelnar, Hrůzek, Zeman – Pargáč, O. Sluštík, Kubík – Jurek, Indrst, Suchý – Brodek, J. Mach, Pastor – Pindel.

Přestože si oba celky moc dobře uvědomovaly důležitost tohoto duelu, ani jeden z nich se nebál do toho vletět po hlavě. Od úvodních minut byl tedy k vidění hodně energický hokej. A ani bez branek se nehrálo příliš dlouho. Už ve 2. minutě otevřel skóre hostující Filip Indrst, který s trochou štěstí protečoval nebezpečnou střelu od modré mimo dosah Denise Irgla. Draci se hned vzápětí hnali za vyrovnáním, toho ale docílili až ve 14. minutě během početní výhody. Kubíčkovu dělovku sice Bartošák svým betonem vyrazil, jenomže pouze na hokejku Ondreje Šišoláka, jenž přesně trefil odkrytou část kopřivnické svatyně. Přestože byl Šumperk o něco aktivnějším týmem, další branku už v úvodní části nepřidal. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhé dějství už ale z pohledu domácích tak dobře nevypadalo. Draci do něj vstoupili jako vyměněni a nic jim nevycházelo tak, jak by si přáli. Kopřivnice tedy pomalu ale jistě převzala iniciativu a ve 27. minutě se znovu ocitla v pozici vedoucího mančaftu. Vojtěch Pindel fantasticky vypíchl kotouč Adamovi Poláchovi a ve snaze natlačit se před brankáře ho nakonec posunul na zadní tyč, odkud ho do prázdné brány nemilosrdně doklepl David Pastor.

Hned zkraje závěrečné periody měl na hokejce vyrovnávací gól Ondrej Šišolák, Bartošáka ale nepřekonal. Místo toho tak zaúřadovali hosté. Ve 45. minutě zkoušel šumperského strážce brány překonat Dominik Suchý, leč marně. Denis Irgl jeho pokus zneškodnil, na přesnou dorážku Ondřeje Sluštíka už ale nedosáhl. S ubíhajícím časem začaly na ledě přibývat emoce a hra se tak musela daleko častěji přerušovat. Na začátku 51. minuty vyfasoval menší trest za nedovolené bránění Filip Indrst, čímž Draky v podstatě vrátil do hry. Kapitán šumperského týmu, Tadeáš Jaroš, totiž nabídnutou početní výhodou nepohrdl a po parádní sólo akci z prostoru mezi kruhy propálil vše, co mu stálo v cestě.

To však bylo ze strany domácích vše. Veškeré iluze zmizely v 58. minutě, kdy Jiří Brodek přebruslil kompletní šumperskou pětku a po pohledné samostatné akci zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Definitivní tečku za středečním utkáním pak udělal Ondřej Sluštík, jenž po návratu z trestné lavice využil domácí power play a gólem do prázdné brány svému týmu pojistil vítězství. Draci tedy z tohoto veledůležitého souboje odchází poražení a tím i přichází o poslední postupovou pozici.

Draci středečním dnem přišli o 5 bodů! Opava uspěla s odvoláním, kontumace je zrušena

Sportovně-technická komise Českého hokeje původně sáhla ke kontumaci Opavy z důvodu neoprávněného startu Martina Kaluse. Pětadvacetiletý obránce, jenž v Opavě působí v rámci střídavých startů z krajské ligy, podle zápisu o utkání odehrál v Šumperku již jedenáctý druholigový zápas, přičemž v tomto případě jich je povoleno jenom deset. Slezan byl ale přesvědčen, že hráč stanovený počet odehraných zápasů nepřekročil. Zásadní problém však nastal 10. února v domácím utkání s Vyškovem, kdy jej vedoucí týmu opomněl vyškrtnout ze zápisu, neboť ten stejný den údajně hrál krajskou ligu za Karvinou.

Opava se tedy vůči tomuto rozhodnutí ve stanovené lhůtě odvolala a po předložení čestného prohlášení Martina Kaluse a vedoucího týmu HC Slezan Opava, byl tento případ znovu projednán. Po přezkoumání se svaz nakonec rozhodl o ponechání původního výsledku dosaženého na šumperském ledě, kde Slezan zvítězil 6:5 po prodloužení.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „My jsme jako den a noc. V Jičíně vyhrajeme po perfektním výkonu a pak dostaneme sedmičku v Hodoníně, kde jsme ale měli alespoň nějaké šance. Dnes jsme neměli bohužel ani to. Myslím si, že jsme hráli nejlépe paradoxně prvních třináct minut, kdy jsme prohrávali 0:1. V tu chvíli jsme byli přesvědčeni, že dokážeme vyrovnat a že dnes nemůžeme prohrát. Pak ale přišly naše přesilovky, které nám prostě nejdou celou sezónu a zápas nám vyloženě kazí. My bychom asi radši hráli 5 na 5. Nevím jestli na kluky dolehla důležitost zápasu, protože nervozita na některých byla hodně vidět. Od druhé třetiny jsme už tahali za kratší provaz a v té třetí nám došla i šťáva. Bohužel na nás už asi dolehl ten měsíc a půl, kdy jsme jezdili na zápasy jen ve čtrnácti lidech. Jsme teď hodně zklamaní, protože jsme play off hrozně chtěli, nicméně malá šance stále existuje. A my se o ni pokusíme porvat.“