Tak to byl válec! Draci porazili Opavu vysoko 13:5!

Reportáž ze zápasu: DRACI ŠUMPERK - Opava 13:5

Dominik Mihailescu, středa 6.12.2017
Šumperští hokejisté vstřelili soupeři dvojciferný počet branek. Skóre 13:5 jasně hovoří, jak Draci svého soka z Opavy převálcovali. Poslední výsledek s dvojciferným skórem padl naposledy minulou sezónu, kdy naši hokejisté porazili 10:2 Valašské Meziříčí. V zápase se zejména blýskl JIŘÍ PŮHONÝ, který se stal autorem hattricku. Draci si připsali do tabulky zasloužené tři body.
26.kolo středa 6.12.2017
Draci Šumperk - HC Slezan Opava
Draci Šumperk - HC Slezan Opava
13:5
(5:1, 4:3, 4:1)
Branky a nahrávky: 1. Vachutka (Řezáč, Půhoný), 4. Schejbal (Gewiese, Vymazal), 4. Šťáva (Novosad, Lehečka), 10. Půhoný (Sedlák), 15. Řezáč (Schejbal, Kovařík), 21. Sedlák, 28. Kovařík (Králík, Vymazal), 34. Půhoný (Vachutka), 39. Půhoný (Vymazal, Sedlák), 42. Řezáč (Králík, Schejbal), 43. Cink (Sedlák, Novosad), 58. Sedlák (Půhoný, Vachutka), 58. Geweise (Novosad) – 19. Rousek (Štindl), 24. Rousek (Šindelář, Vítek), 28. Štindl (Vítek), 36. Seidler, 47. Hartmann (Wolf, Šendera). Rozhodčí: Cabák – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:5. Využití: 4:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 8:3, 8:4, 11:4, 11:5, 13:5.
Lakosil (34. Svoboda) – Gewiese, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka
Šafránek (4. - 42. Wanecki) – Pokorný, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Štindl, Slavík – Pělucha, Bitomský, Rousek, Vítek, Horvát, Vaněk, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda

Komentář k zápasu

Zápas se pro domácí vyvíjel skvěle již od úvodních minut. Draci dokázali skóre otevřít již jedenáct vteřin po zahájení hry.„Chtěli jsme Opavě hned na začátku ukázat, že u nás zkrátka nemá šanci,“ komentoval start utkání šumperský lodivod Pavel Hulva.

Draci vedli před koncem první části již 5:0. Opava však ještě šťastnou brankou snížila stav. „Za stavu 5:0 je těžké udržet hráče, aby nepropadali sebeuspkojení, ale vše jsme nakonec zvládli,“ řekl kouč Draků. Šumperku se náramně dařilo a i přes pár inkasovaných gólů byl dominatní na ledě: „Ano, kdyby to skončilo 13:1, tak by to vypadlo asi líp, ale i 13:5 je super,“ dodal Hulva.

K neobvyklému kroku se rozhodl i Hulva uprostřed hry. Ve 34. minutě vystřídal Vlastmila Lakosila v brance René Svoboda. „Chtěli jsme oba udržet v zápřahu. Navíc Vlasta odchytal několik zápasů, tak jsme mu chtěli dát trochu klidu,” okomentoval situaci kouč.

Závěr utkání si Šumperk v klidu pohlídal. „Chtěl bych klukům poděkovat za předvedný výkon. Stále máme v hlavě druhé místo. Hodonín sice v posledním zápase vyhrál, ale máme před sebou ještě dost zápasů doma a pevně věřím, že tu příčku uhrajeme,“ prohlásil trenér. Ten se ještě vyjádřil k prohře Poruby s Valašským Meziříčím. „Oni mají ohromný náskok a je těžké udržet motivované hráče. Poruba je ovšem zkušená, takže si myslím, že se ještě nastartují znova,“ dodal závěrem Pavel Hulva.

Fotografie ze zápasu

Dnes v 18:00 | Muži
Draci Šumperk
JKH GKS Jastrzębie