Draci hostí beznadějně poslední Opavu

Draci hostí beznadějně poslední Opavu

Tomáš Ostřanský, středa 6.12.2017
Opavský Slezan se krčí na posledním místě tabulky, na předposlední Kopřivnici má už čtrnáctibodovou ztrátu. To Draci stále okupují třetí příčku. Cesta pro tři body do Hodonína však hrubě nevyšla, ztráta na druhé místo tak narostla z pěti na osm bodů. V domácím prostředí tedy hokejisté Šumperka potřebují nutně zabrat a získat co nejvíce tříbodových výher.

Šumperk poprvé v sezóně prohrál s Hodonínem

Na poslední zápas musí Draci rychle zapomenout. Ze zápasů s Hodonínem sice Draci získali 8 bodů z 12 možných, nicméně sobotním devítigólovým přídělem Drtiči Drakům notně vyprášili dresy. V tabulce to prvním pohledem vypadá na téměř nedosažitelnou ztrátu, je ale třeba si uvědomit, že při letošním systému východní skupiny 2. ligy, nás s tímto soupeřem čekají ještě tři domácí utkání.

Nastartovat vítěznou vlnu se tak borci ve žlutomodrých dresech pokusí v domácím zápase s Opavou. Ta se sice krčí na posledním místě tabulky, ale také Draci už dokázali Slezanu podlehnout, navíc Opavané dokázali v posledním zápase obrat o bod velkého favorita soutěže, Porubu. Trenéru Hulvovi hraje do karet, že se mu vyprázdnila marodka a díky dostatečnému počtu hráčů na lavičce tak může snáze reagovat na vývoj zápasu.

Opava doma sebrala bod Porubě

Nové trenérské duo Pavelek – Římský, zdá se, v Opavě zafungovalo. Mužstvo se pod jejich vedením herně zvedlo a jen málo opavským chybělo, aby Porubu, suveréna východní skupiny 2. ligy, obrali v posledním zápase o všechny tři body.

Navíc… Jestli má trenér Draků Pavel Hulva, který v Opavě hrál i trénoval, motivaci vypsat v kabině speciální motivační prémie za vítězství, má podobnou motivaci na druhé straně také Zdeněk Pavelek. Bývalý reprezentační útočník si za Draky střihl 6 utkání v prvoligové sezóně 2009/2010.

Tahouni týmů

Opavu táhne, podle statistik soupeřova webu, šestnácti bodový Lukáš Černý (5+11), kterému sekundují Petr Seidler (13 bodů, 4+9) s Petrem Wolfem (12 bodů, 2+10). Mezi obránci se nejvíce bodově prosazují devítibodoví Jiří Šindelář (2+7) a Dominik Rudl (5+4). Zajímavostí je, že žádný z hráčů Opavy zatím nepřekonal hranici pěti vstřelených gólů. V bráně Slezanu se vystřídala trojice gólmanů, při pohledu do statistik ale vidíme, že Dušan Šafránek, který v létě koketoval také s Draky, má s devatenácti odchytanými zápasy absolutní důvěru trenérů.

Šumperku bodově vládne Jiří Půhoný s pětadvaceti kanadskými body za 11 gólů a 14 přihrávek. Pravda, slovo vládne je trochu nadsazené, protože na záda mu s jednobodovým odstupem dýchá dvojice Vladimír Cink (10+14) a Michal Vymazal (4+20). O další bod zpět je potom Daniel Vachutka, který si třiadvacet bodů rozdělil mezi 9 branek a 14 asistencí. Mezi obránci potom stále drží první příčku Tomáš Sedlák (16 bodů, 5+11), na záda mu však dýchá Jakub Schejbal (14 bodů, 3+11), který se v posledních zápasech dostal do herní pohody. Stabilní gólmanskou jedničkou Šumperka se ihned po svém příchodu stal Vlastimil Lakosil (16 zápasů, 2,64 obdržených branek na zápas), zapomenout ale nesmíme ani na Reného Svobodu (8 zápasů, 3,57 obdržených branek na zápas). Na svoji šanci v brankovišti potom stále čeká Jan Faltus.


Draci Šumperk - HC Slezan Opava

6. 12. od 18:00 hodin | Zimní stadion Šumperk | Šumperk
vstupné: 50 Kč
textový přenos: onlajny.com
video přenos: LifeTV

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Lakosil (25. Svoboda) – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Muller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer.
Opava: Šafránek – Pokorný, Kiss, Šindelář, Rudl, Štindl, D. Slavík – Bitomský, Chalupa, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda.