Draci přehráli Techniku a mají jisté play-off

Jaroslav Svoboda, neděle 28.11.2010
Š u m p e r k - Šumperští Draci dokázali opět zvítězit a natáhli sérii výher již na desátou v řadě. To se pod vládou současného vedení ještě nepodařilo. Šumperk si navíc vítězstvím zajistil účast v play-off, protože mu již nemůže uniknout po základní části elitní šestka. Navíc si naši hokejisté udrželi pětibodový náskok v čele soutěže. Dračí podíl na vítězství měl obránce JAN TESAŘÍK, který v pozici střelce zabijáka trefil hattrick a další dvě velké šance zahodil. Střelecké trápení ukončil i Marek Haas, který zaznamenal dvě branky. Poslední, chronologicky však první gól Draků zaznamenal Tomáš Brunec.
22.kolo neděle 28.11.2010
DRACI PARS ŠUMPERK - TECHNIKA HOCKEY BRNO
6:2
(3:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Brunec (Sedlák), 14. Haas (Velecký), 16. Tesařík (Drtil, Červenka), 37. Tesařík (Červenka), 39. Haas (Červenka, Tesařík), 51. Tesařík (Velecký, Haas) - Špaček (Odehnal, Vyletelka), 39. Rajnoha (Bělohlávek). Rozhodčí: Škach - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 11:13, navíc Habrovec (TEC) 10 minut osobní trest. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1369. Střely na branku: 39:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2.
Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Ondráček, Drtil, Tesařík - Novosad, Meluzín, Fischer - Ambruz, Hulva, Brunec - Haas, Velecký, Červenka - od 52. minuty Skoumal, Matějka.
Jirkův (51. Novák) - Košecký, Habrovec, Vojsovič, Babic, Žalud, Strýček, Špaček, Úlehla - Mráz, Bělohlávek, Rajnoha - Brzobohatý, Benýšek, Odehnal - Jelínek, Vyletelka, Kaňkovský - Šrámek, Nekvasil, Matouš.

Hodně náročný zápas čekal šumperské hokejisty, čekal na ně doma duel s Technikou. Ta se sice nachází ve spodních patrech tabulky, jenže... V posledním kole přehráli Brňané Havířov, Draky navíc čekal poslední krok ke kýženému postupu do play-off. Případná výhra nad Technikou by Šumperku zajistila účast v elitní šestce pro nadstavbovou část a tudíž i zajížtěné play-off.

Šumperk se v úvodních minutách pomaleji dostával do tempa, ale přesto si vypracoval první větší šance právě on. Radek Fischer ale ve čtvrté minutě zápasu neuspěl. Při druhé větší akci domácích již udeřilo. Brunec, v úvodu zápasu velmi aktivní, vybruslil z levého křídla a rychlou střelou nad beton zaslal kotouč k tyči. Při další šanci neuspěl Novosad, následně zahrozili i hosté, když po chybce šumperského gólmana netrefil kotouč před prázdnou brankou Habrovec. I tak se hosté dočkali vyrovnání při následné přesilovce. Na konci desáté minuty v přesilovce vypálil z pravého křídla Štěpán Špaček a obránce Techniky prostřelil výstroj šumperského gólmana.

Technice vydržel náskok jen pár střídání. Přesilovku hrál naopak Šumperk a střelecké prokletí posledních kol protrhl Marek Haas. Skvělou Veleckého příhru zpoza branky nekompromisně poslal do sítě a hosté znovu museli dohánět manko. A už jej až do konce utkání nezlikvidovali. I další přesilovku se Šumperku podařilo využít. Dvě vteřiny před návratem potrestaného Brzobohatého na led dostal kotouč do sítě Jan Tesařík, který již před pár vteřinami zahodil vyloženou střeleckou příležitost. Pak od modré slabší střelou překvapil gólmana hostů a zvýšil na 3:1. Drakům tento náskok vydržel až do přestávky.

I po ní byli Draci aktivnější, ale střelecky se dlouho trápili. Meluzín, Ambruz, Velecký a nakonec i Novosad své příležitosti nedali, ve 25. minutě zlikvidoval Jirkův střelu Červenky. Technika se mohla do zápasu vrátit při přesilovce 5 na 3 po vyloučeních Červenky a Ondráčka, jenže Brno svou početní výhodu nezvládlo. Naopak Marek Haas byl v další střelecké pozici, jenže kotouč do sítě nedostal, a neuspěl ani jeho spoluhráč Jan Tesařík neuspěl.

Další velkou šanci měl Hulva a Jirkův opět vzíval bohy. Další minuty hlavní rozhodčího spíše větral trestnou lavici, kam usedal jeden hokejista za druhým. Ve 37. minutě nejprve Tesařík z dorážky Ambruzovy střely prováhal klíčový moment ke střelbě, o chvíli později se již trefil. V přesilovce 5 na 3 dostal zadák Draků přihrávku od Červenky a trefil přesně. Hosté však rychle snížili náskok domácích, Bělohlávek z ojedinělé akce Techniky nepropálil Štůralu, z dorážky se ale trefil Rajnoha.

Jenže chvíli poté Šumperk znovu skóroval a definitivně sebral soupeři vítr z plachet. Červenkovu střelu Haas tečoval přesně k tyči a Jirkův lovil kotouč ze sítě popáté.

Hosté ve třetí třetině toužili ještě vykřesat jiskřičku naděje, ale to by museli Brňané zlepšit mušku. Habrovec nedokázal vyzrát na Štůralu, Brzobohatého teč Špačkovy rány si také nenašla cestu mezi tyče. A tak se dočkal Šumperk. A zároveň Jan Tesařík, který završil hattrick. Rána od modré skončila za zády brněnského brankáře, načež Jirkův přepustil místo v brance Novákovi. Další šanci zazdil i Novosad, který si položil Nováka, ale v rozhodující chvíli minul. Trápení šumperského útočníka v koncovce tak pokračuje, snad již brzo Novosad svou střeleckou krizi ukončí.

I v dalších okamžicích měli Draci více ze hry. Jenže Brunec neuspěl, Tesaříkova rána přes celé kluziště skončila v Novákově lapačce. V 57. minutě mohl snížit Mráz, ale vychytal ho Štůrala. Podobně si vedl i Odehnal a tak přišla řeč opět na domácí. Jenže Novosad opět v šanci vyhořel, Novák jeho ránu vychytal. Závěr zápasu dohrál Šumperk v přesilovce 5 na 3 a bez problémů udržel náskok.

Zápas, který čestným bully načal olympijský vítěz Aleš Valenta, skončil zaslouženým domácím vítězstvím. Draci si udrželi pětibodový náskok a s jistotou play-off mohou odjíždět k dalšímu utkání. Do Frýdku-Místku se vydají v sobotu 4. prosince.