Draci hostí Techniku, neseďte doma – přijďte fandit!

Zuzana Košťálová, pátek 26.11.2010
Š u m p e r k - Přesně týden od nedělního derby s Uničovem, které Draci bez diskuzí jasně vyhráli 12:3, Šumperk přivítá na svém ledě celek z moravské metropole. VSK Technika Brno bude dalším soupeřem pro dlouho neporažené Draky. Ač je až na dvanáctém místě v tabulce, dokázali na domácím ledě porazit nepříjemný AZ Havířov, který celou dobu šlape Drakům na paty. Díky tomu vítězství Draci odskočili na rozestup pěti bodů před druhou příčkou. Nabrala Technika druhý dech nebo měla jen štěstí? Přijďte fandit v neděli 28. 11. 2010 od 17:00 na šumperský zimní stadion. Dostavte se na zápas v co nehojnějším počtu a vyšvihněte návštěvnost šumperského stadionu na první pozici. Čestné bully vhodí olympijský vítěz z roku 2002 Aleš Valenta.

Jak již bylo zmíněno, ač Technika okupuje dvanáctou příčku tabulky, dokázala v sobotu na domácím ledě připravit o skalp AZ Havířov. V tomto utkání diváci dlouho čekali na první vstřelenou branku. Dočkali se jí až ve 34. minutě, kdy po nevinném nahození na brněnskou „svatyni“ si kotouč za vlastní záda nešťastně srazil brankář Ondřej Jirkův, který však po celý zápas předváděl jisté zákroky a vysloužil si také potlesk publika. Technika hodně bojovala o vyrovnávací gól, ale v poslední dvacetiminutovce nevyužila přesilovou hru a ve 48. minutě neměli štěstí ani Vlastimil Odehnal, jehož tvrdá rána postrádala přesnost, a Peter Babic, jenž sám před poloprázdnou bránou přestřelil. Šest minut dokonce se ještě dost zapotil domácí gólman po individuální akci jednoho z havířovských útočníků. Na začátku 58. minuty se Brňané konečně dočkali vytouženého vyrovnání. Obránce Filip Žalud přes půl hřiště našel na modré čáře Tomáše Vyletelku, který sám v úprku na bránu překonal havířovského gólmana. Hosté se sice snažili reklamovat předchozí hru vysokou holí, ale hlavní rozhodčí Dědek byl neúprosný a tak muselo následovat prodloužení, jelikož během posledních dvou minut základní hrací doby již žádný gól nepadl. Ani v prodloužení se tak nestalo a tak si mohli diváci užít nájezdový rozstřel, kde jako jediný svůj nájezd proměnil Kamil Rajnoha. Technika tedy zdolala největšího rivala Šumperka 2:1 na samostatné nájezdy.

Na soupisce trenéra Techniky Romana Kaňkovského můžeme najít jména zkušených a ostřílených borců jako jsou Miroslav Barus, Petr Bělohlávek či Petr Kaňkovský. Statistiky brněnského týmu vede se sedmnácti body za devět gólů a osm asistencí hvězda z utkání s Havířovem Kamil Rajnoha. Druhou pozici obsazuje s patnácti body (2+13) Miroslav Barus, který dříve hrával za Šumperk. A třetí místo si drží Zdeněk Mráz se dvanácti kanadskými body (7+5). V šumperském dresu jsme také kdysi mohli vidět hrát útočníka Petra Jelínka. Naopak ze svěřenců Radka Kučery se proti svému bývalému týmu postaví Radek Fischer, který v předešlé sezóně nosil černobílý trikot Techniky, a stal se zde nejlépe bodovaným hráčem pro sezónu 2009/2010.

Srazí Draci Techniku opět na kolena?

Draci si téměř od začátku sezóny holdují na první příčce tabulky 2. ligy východ 2010/2011. Svůj úkol tedy splňují na více než výbornou. Výtečná jsou i divácká čísla ze Šumperka. Zatím je návštěvnost na zimním stadionu v Šumperku ohodnocena druhou pozicí s průměrnou návštěvnost 1552 diváků na utkání. Je to o pouhých 50 diváků méně než na stadionu v Prostějově, kde průměr činí 1602 diváků. Je na vás, zda napodobíte hráče a dokážete „předběhnout“ v tabulce návštěvnosti Prostějov! První šanci máte již v neděli. Navíc vás čeká překvapení v podobě účasti Aleše Valenty. Ten vhodí čestné bully a pozorní a hbití fanoušci určitě mohou obohatit sbírku o cenný autogram olympijského vítěze.

Utkání začíná v nedělní podvečer 28. 11. 2010 od 17:00. Užijte si příjemnou atmosféru fandících diváků a třeba se k nim i přidejte. Vstupné činí 40,- Kč. Ženy, děti do 130 cm a ZTP-P to mají jako vždy zdarma. Pokud se však z jakéhokoliv důvodu nemůžete dostavit na stadion, bude to pro nás velká škoda, ovšem můžete zápas sledovat v přímém přenosu na již známém serveru www.lifetv.cz nebo v psané podobě na www.onlajny.cz. Nic se však nevyrovná zážitku přímo ze zimního stadionu. Proto si udělejte čas a přijďte se s rodinou či přáteli pokochat šumperským hokejem.