Další plný bodový zisk - tentokrát na ledě havířovských Panterů

Jaroslav Svoboda, středa 14.10.2009
H a v í ř o v - Šumperská družina vedená Jiřím Režnarem našla správný kurz, aspoň to tak podle posledních dvou zápasů vypadá. Po vysoké prohře v Ústí bylo jasné, že na Draky čeká série důležitých, možná i klíčových zápasů. První dva vyšly hráčům Salithu skvěle. Po domácí výhře s Benátkami dokázal Šumperk uspět i v Havířově, kde již po dvaceti minutách vedl zásluhou dua Meluzín - Podešva 2:1. Další dvě trefy přinesla druhá třetina a zásahy Haška s Orsavou se ukázaly jako rozhodující. Šumperk i díky skvělému Hylákovi udržel vedení až do závěrečné sirény a vítězství 4:2 je tou nejlepší pozvánkou na 17. října, kdy Draci hostí Vrchlabí.
10.kolo středa 14.10.2009
HC AZ Havířov 2010 - DRACI PARS ŠUMPERK
2:4
(1:2, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Piecha (Fořt), 42. Seman (Smejkal, Krisl) - 9. Meluzín (Podešva, Pekr), 19. Podešva (Meluzín), 21. Hašek (Brynecký, Barus), 34. Orsava (Vymazal, Vosátko). Rozhodčí: Přikryl - Goňa, Obadal. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 848. Střely na branku: 42:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.
Čech (21. Vošvrda) - Klimeš, Hruška, Rangl, Peštuka, Šafařík, Tesařík, Krisl, Zientek - Velecký, Moravec, Smejkal - Žajgla, Piecha, Fořt - Červenka, Zeliska, Haas - Seman, Sikora, Říčka
Hylák - T. Sedlák, Chatrnúch, Vosátko, Novajovský, Rimmel, Zukal - Brynecký, Barus, Hašek - Z. Sedlák, Hulva, Antonovič - Meluzín, Podešva, Pekr - Noga, Vymazal, Orsava

Náročný úkol potvrdit domácí vítězství nad Benátkami čekal na šumperské hokejisty v Havířově. Draci posíleni o obránce Chatrnúcha a zkušeného forvarda Sedláka dlouho čelili náporu havířovských Panterů, přesto nakonec i díky fantastickému Hylákovi dotáhli zápas do úspěšného konce.

Domácí mohli hned v úvodu zápasu čerpat výhodu přesilové hry, ale Panteři zahodili neuvěřitelné příležitosti. Zvláště zkušení Moravec s Piechou pohrdli poloprázdnými brankami a v ostatních případech nechali domácí útočníci vyniknout jistého Hyláka. Na začátku šesté minuty se poprvé musel významněji činit i brankář Panterů Čech, Vosátkovu ránu však v poklidu pokryl. Hylák si stejně jistě počínal proti ránám Šafaříka, načež hosté odpověděli vedoucí brankou. Roman Meluzín neváhal a přesnou trefou vymetl šibenici Čechovy branky. Šumperk se však radoval z vedení pouze 37 vteřin, souhra dvou čerstvých posil Panterů Fořta s Piechou znamenala přesnou trefu druhého jmenovaného. Na bombu pod břevno byl tentokrát Hylák krátký. Premiérovou trefu za Šumperk mohl zaznamenat ve 13. minutě Zdeněk Sedlák, svou šanci však zahodil. Do konce úvodní třetiny získaval Šumperk převahu a Novajovského bombu musel Čech s velkými potížemi krýt. Drakům se přesto podařilo skórovat, na konci 19. minuty poslal hosty do vedení Martin Podešva. Meluzínovu přihrávku zpoza branky nasměroval Čechovi mezi betony.

Další trefu si schoval Šumperk na začátek druhé třetiny. Tentokrát uspěl kanonýr Hašek, který bleskově dorazil vyraženou střelu Bryneckého. Šumperk se pak dlouhou dobu bránil ve třech, ale Hylák havířovské střelce vychytal. Naopak v následné své početní výhodě mohl skórovat hostující výběr, Salith ale při šancích Zukala ani Pekra neuspěl. To již byl mezi tyčemi náhradník Vošvrda, který vystřídal Čecha. Ten samý brankář si poradil i se šancí Hulvy a když jej překonal Zdeněk Sedlák, zastoupil jej na brankové čáře spoluhráč. Svou chvilku slávy si užil i Hylák, který vychytal hlavně Červenku. A tak mohli znovu skórovat šumperští hráči. Jakub Orsava obkroužil Vošvrdovu branku a zvýšil již na 4:1 pro hosty. Ve 37. minutě měl snížení na holi Smejkal, jeho rána pouze orazítkovala břevno. V posledních minutách třetiny byli střelecky aktivnější Panteři, ale Hylák svůj tým jistě podržel a udržel vedení Draků v poměru 4:1.

Tento náskok však vzal za své na začátku třetí třetiny. Před brankou zcela volný Filip Seman již na Hyláka vyzrál a vrátil Havířov zpátky do hry. Víc však Hylák Panterům nedopřál. Nejprve vychytal Zelisku, ve 46. minutě se tváří v tvář šumperskému brankáři postavil i Petr Žajgla. Ale i on neuspěl a domácím se naděje na bodový zisk začaly velmi rychle zmenšovat. V 52. minutě pálil na Hylákovu lapačky olympijský vítěz Moravec, i tentokrát byla rukavice šumperského gólmana na místě. Domácí tým navíc mohl útočit v početní výhodě, ovšem k ničemu velkému se již nedostal. Největší šanci měl v samotném závěru Fořt, to však Hylák svým zákrokem udělal symbolickou tečku za zápasem 10. kola.

Draci tak zvítězili na ledě Havířova 4:2 a navázali na domácí výhru s Benátkami. Radovat se s nimi mohla skupinka nejen šumperských fanoušků, ale také příznivců z Třince, kteří velice sympaticky přijeli povzbudit svůj farmářský celek v utkání na ledě nedalekého Havířova.