Znovu v domácím prostředí, do Šumperku míří Litoměřice

Jaroslav Svoboda, neděle 6.12.2015
Ve velmi rychlém sledu se Šumperk představí již potřetí před svými diváky. A po výhrách 6:2 s první Jihlavou i 4:2 s Havířovem na draky čeká další soupeř, a to litoměřický Stadion. Ten v posledním kole podlehl v severočeském derby ústeckému celku 2:6, má tedy co napravovat. Litoměřice jsou v tuto chvíli v tabulce deváté, s třináctibodovým náskokem na Šumperk. Případná výhra by tak mohla přiblížit draky k místům pro předkolo play-off na nějakých deset bodů. Dokáží to šumperští hokejisté? Přijďte je podpořit v pondělí 7. prosince od 18:00!

Šumperští hokejisté jsou v laufu. Bodovali na Slávii, porazili doma Jihlavu, která do Šumperku dorazila s bilancí jedenácti výher v řadě. A nepříjemný Havířov v posledním odehraném kole také na partu vedenou koučem Milanem Mazancem narazil, nepomohl mu ani gól Martina Mazance, syna šumperského trenéra.

Draci tak šplhají tabulkou výše, na Most nahnali po příchodu nového kouče 12 bodů. A jsou již před ním. Navíc na dohled mají Benátky nad Jizerou, přibližují se i dalším pozicím. V tuto chvíli ztrací draci na předkolo play-off 11 bodů. To je sice dost, ale při současné formě týmu se tento odstup může snižovat. A to již v pondělí proti Litoměřicím. V případě výhry za tři body by totiž draci na desátém místo ztráceli maximálně deset bodů.

V obou letošních vzájemných zápasech však vyhrály Litoměřice, a to 5:2 v Šumperku a 5:3 doma. V předchozím kole ale Stadion tvrdě narazil, v poslední třetině domácího utkání proti Ústí nad Labem Litoměřice zkolabovaly a nakonec prohrály 2:6.

Nejlepšími litoměřickými střelci jsou Martin Procházka a Lukáš Nedvídek, oba mají na kontě 12 branek. Nejproduktivnějším hráčem je však Jaroslav Kalla s 21 kanadskými body. V litoměřickém kádru nastupují i tři hráči se šumperskou minulostí: odchovanec zdejšího hokeje, obránce Ondřej Mikliš, pak zadák René Piegl, který nedávno do Šumperku dojížděl v rámci střídavých startů z Hradce Králové, a pak forvard Jan Berger, který z Hradce Králové v Šumperku hostoval.

Brankářskou jedničkou týmu je Jaroslav Pavelka (22 zápasů, 90,41 procent úspěšnost), odchovanec královehradeckého hokeje, který má zkušenosti ze zámoří (99 zápasů v OHL). Kromě něj se letos v litoměřické brance představili i Adam Svoboda, Tomáš Král a Martin Michajlov.

Velmi zajímavé porovnání obou týmů následuje v kolektivních statistikách, a hlavně pak v počtu nasbíraných trestných minut. Draci inkasovali v dosavadním průběhu sezóny 322 trestných minut a jsou nejméně vylučovaným týmem soutěže, naproti tomu Litoměřice mají v průměru na jedno utkání přes 22 trestných minut! Celkově nasbírali více jak dvakrát tolik trestů co Šumperk, dohromady 677.

Určitě není novinkou, že draci v letošní sezóně spolupracují s extraligovým celkem HC Dynamo Pardubice. I to přidává mírně na významu souboje draků s Litoměřicemi, které zase mají úzké vazby na celek z Hradce Králové. Vpředvečer prvoligového souboje Šumperka s Litoměřicemi se v extralize střetly právě Hradec Králové a Pardubice. Zatímco v nejvyšší soutěži slavil Hradec, tak ve WSM lize, věřme, bude úspěšnější druhá strana.

Zápas začíná na šumperském zimním stadionu v pondělí 7. prosince 2015 v 18:00 a pevně věříme, že dojdete draky podpořit přímo do haly v co největším počtu! Pokud ale na hokej z jakéhokoliv důvodu dorazit nemůžete, tak jsou pro vás připraveny klasické online informační kanály, a to přímý textový přenos na serveru www.onlajny.com a komentovaný video přenos poskytovaný serverem www.lifetv.cz.