Ve finále turnaje jdou Draci na Porubu

Ve finále turnaje jdou Draci na Porubu

Tomáš Ostřanský, sobota 12.8.2017
Poprvé v sezóně narazí hokejisté Šumperka na Porubu. A rozhodně ne naposledy. Ročník 2017/2018 se tak trochu odehraje ve znamení vzájemných soubojů. Dnes sice nepůjde o body do ligové tabulky, v případě úspěchu však Draci nad hlavu zvednou pohár za první místo v turnaji a domácím vypálí rybník.

HC RT TORAX Poruba 2011 vs. Draci Šumperk, 12. 8. 2017 od 17:30, RT TORAX ARENA, Ostrava-Poruba. Vstupné 30 Kč

Bitva to však nebude jednoduchá. V Porubě začali před sezónou brojit na boje v polské extralize, byť tento plán nakonec nevyšel. Přesto se Ostravanům rýsuje velice silný kádr plný zajímavých jmen. V bráně by měl hodně prostoru dostat Hynek Kůdela, v defenzívě zase krotí soupeře Michael Janota s Lubošem Adamem.

Také jména jako Peslar, Zachar nebo Luka značí, že podvečerní zápas nastaví Drakům zrcadlo pravdy, jak na tom vlastně klub z podhůří Jeseníků je. Alespoň herně, protože parta zůstala výborná z minulé sezóny. A právě nálada v kabině je v kolektivním sportu ne nevýznamným prvkem, na který v Šumperku hodně spoléhají. Samozřejmě, sportovní forma nesmí zůstat pozadu.

Je tady finále! V Porubě proti @hcporuba !!! Začátek v 17:30 #PORvSUM #Draci #DraciSumperk #dracivsrdci #finale #matchday

Příspěvek sdílený dracisumperk (@dracisumperk_official),

Nový kapitán Tomáš Sedlák tak od 17:30 povede svoji družinu na zteč se soupeřem, který je pro Draky pro letošní rok téměř osudovým. Vždyť počítejte s námi – 2 zápasy během letní přípravy, 7 utkání v sezóně a až 5 případných soubojů v playoff. Pokud tak dnešní bitva nedopadne, není proč zoufat, možností na reparát bude opravdu víc než dost.

Pokud se dnes do Ostravy nemůžete vypravit osobně, můžete zápas sledovat na www.onlajny.com.