Tatra jede naposledy do Šumperka. Co si odveze domů?

Tatra jede naposledy do Šumperka. Co si odveze domů?

Tomáš Ostřanský, úterý 6.2.2018
Zatímco Draci stále bojují o posun na druhé místo tabulky, aby si zajistili co nejlepší výchozí pozici pro boje v playoff, Kopřivničtí se zřejmě budou muset spokojit s poslední postupovou pozicí, tedy šestou příčkou. Na páté Valašské Meziříčí ztrácí sedm bodů, pro dohnání této ztráty by však musely přijít nečekané ztráty soupeře.

Domácí Šumperk si svoji pozici komplikuje zejména ve venkovních zápasech. V těch prohrál již šest zápasů v řadě a na dostřel druhého „fleku“ drží Draky jen excelentní bilance v zápasech pod vlastní střechou. Na vlastním ledě Draci střílí průměrně 5,5 branek na zápas, zatímco inkasuje pouhých 1,6 branek. Rozdíl je tak neskutečných 70 gólů ve prospěch těch vstřelených. Jen pro srovnání – vedoucí Poruba vstřelila na domácím ledě o 15 branek méně a inkasovala o 15 více. Rozdíl tak má 40 gólů ve prospěch těch vstřelených.

Ovšem nejen venku umí hokejisté Šumperka ztratit body. Poslední gól, který Tatra Drakům vstřelila, padnul do sítě Vlastimila Lakosila 22. listopadu 2017, a to z poloviny hřiště. Byl to pro Kopřivnici gól vítězný, na čemž nic nezměnil ani následný drtivý tlak domácích hokejistů.

Kopřivnice je týmem, který umí favority řádně potrápit. Kromě Draků si hokejisté Tatry dokázali smlsnout také na týmech Poruby nebo Hodonína. V posledních kolech mají Kopřivničtí spíše kolísavou formu. V jakém rozpoložení dorazí do Šumperka, je tak otázkou. Šumperští se však nesmí na nic ohlížet, povinnost jim velí získat další tři body do sbírky a dál atakovat před sezónou vytyčený cíl, tedy druhé místo po základní části soutěže.

Draci Šumperk - Tatra Kopřivnice

středa 7. 2. od 18:00 hodin | Zimní stadion Šumperk | Šumperk
vstupné: 50 Kč
textový přenos: onlajny.com
video přenos: lifetv.cz

Sestavy z posledních utkání

Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský.
Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Heinzl, Stříž, Marek, Mrowiec, Krutil, Bail, Merenda – Červenka, Pargač, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola.
Dnes v 18:00 | Muži
Draci Šumperk
JKH GKS Jastrzębie