Šumperk si brousí zuby na Orlovou, do boje již i s Haškem

Svoboda Jaroslav, úterý 3.2.2009
Š u m p e r k - Draci v Hodoníně přišli o první místo v lize, nicméně ve středečním domácím souboji s Orlovou může být vše zase jinak. Šumperk se dočká přímého souboje o první flek v tabulce a bude rozhodně na co koukat. Drakům v poslední době roste forma a na Orlovou se jim navíc na domácím ledě daří. A pak je tu ještě jedno lákadlo. Šumperský dres oblékne poprvé posila JIŘÍ HAŠEK (foto), který posílil Draky do konce letošní sezóny z extraligového Třince. Zkušený forvard tak jistě posílí již tak nebezpečný šumperský útok, momentálně druhý nejefektivnější v lize. Nicméně hlavní doménou Draků letos je obrana, oproti ostatním soupeřům ještě letos Šumperk neinkasoval sto branek a například právě Orlová si v prvním vzájemném duelu na šumperském ledě vezla prohru 0:4.

Orlová se před začátkem sezóny neocitla zrovna v závidění hodné pozici. Dlouhotrvající spekulace o velikých finančních starostech často nabíraly i nejčernějších zápletek. Celek se však dal dohromady a jak vidno, má svou sílu. Orlová je ovšem jako již tradičně více nebezpečná na svém ledě, kde dokonce dvakrát letos dokázala vstřelit vítězný gól v poslední vteřině utkání. Venku se jí již tolik nedaří, avšak i tak si letos v tabulce úspěšnosti na ledě soupeře drží Orlová třetí příčku.

V prvním letošním vzájemném utkání hned v prvním kole ligy se obě mužstva utkala v Orlové, domácí vyhráli až díky samostatným nájezdům a poprvé tak svým soupeřům hodili rukavici. Drakům nepomohly ani dvě branky Martina Ambruze, další dva góly padly z holí Hulvy a Brunce. Hrdinou utkání se stal domácí dvoubrankový střelec Škatula, rozhodující nájezd pak proměnil Minařík.

V odvetě si již suverénně počínali Draci a na rozdíl od Orlové uhájili domácí půdu bez ztráty jediného bodu. Již ve čtvrté minutě skóroval Vrtík, pak se dlouho stav neměnil a až na konci druhé třetiny jedenáct vteřin před sirénou zvýšil na 2:0 Novosad. V poslední třetině se střelecky prosadili Meluzín a Drábek. Draci dokráčeli za vítězstvím i díky třem brankám v přesilových hrách, utkání pak přihlíželo 1100 diváků.

A i třetí letošní duel slibuje vysokou návštěvnost a parádní podívanou. Přímý souboj o první místo není k vidění každý den a navíc se dá jako již tradičně v souboji Draků s Orlovou očekávat parádní hokejová podívaná. Zápas startuje v 18:00 a my vám nabídneme podrobný onlajn přenos. NFa ledě se vám pak představí nová posila Draků Jiří Hašek, ostřílený extraligový borec. Nenechte si ujít atraktivní hokejový večer.