Souhrn 9. kola: Ústí podruhé letos padlo, Třebíč v důležitém utkání prohrála s Pískem

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 6.10.2011
Š u m p e r k - První čtvrtina základní části se pomalu, avšak velmi jistě blíží ke svému závěru. Ve středu 5. října se odehrálo již deváté kolo prvoligové soutěže, ve kterém se největší překvapení zrodilo v Berouně. Medvědi, kteří sice avizovali problémy s kádrem a marodkou, dokázali přehrát ligového lídra z Ústí nad Labem, který tak po neúspěchu v Chomutově podruhé letos padl. Důležitý zápas se hrál také v Třebíči, kde poslední celek tabulky uvítal souseda v tabulce, písecký KOMTERM. Domácí mohli zlikvidovat bodové manko na celky před sebou, avšak místo toho prohráli v nájezdech a odstup se ještě zvýšil. V Třebíči tak již bijí na poplach, po devíti kolech má totiž Slavia pouze tři body.

Do Jihlavy na Horácký stadion přijel Chomutov a očekával se hlavně souboj domácího forvarda Michala Jeslínka a pirátského brankáře Milana Řehoře. Oba totiž dlouhé roky působili v kádru soupeře. Utkání pak lépe sedlo forvardovi Dukly, který již v páté minutě otevřel skóre, o dvacet minut později pak Dominovi nahrál na vítězný gól zápasu. Dukla opět potvrdila své pravidlo prvního gólu, když totiž šla letos do vedení 1:0, pokaždé vyhrála. Recept na Jihlavu je tedy prostý - vstřelit do její branky první gól zápasu.

Dukla se po vítězství nad Chomutovem přiblížila na tři body vedoucímu Ústí nad Labem, Piráti naopak v tabulce klesli až na sedmou pozici. Nervozita mezi fanoušky severočeského celku začíná stoupat, sedmé místo po devíti kolech je přeci jen méně než se všeobecně očekávalo.

JIHLAVA - CHOMUTOV 3:2
Michal JESLÍNEK (JIH): 1 gól a 1 asistence
Štěpán HŘEBEJK (CHM): 1 gól a 1 asistence
Využití přesilovek: 0-0; Oslabení: 0-1
Diváci: 1967 - rekord kola

S nadějemi vzhlíželi třebíčští fanoušci k duelu s Pískem. Aby také ne, Slavia se tísnila na posledním místě tabulky a v případě výhry by se mohla dostat do kontaktu nejen se svým soupeřem. A Slavia nezačala vůbec špatně, v deváté minutě ji poslal do vedení Kadela, jenže tím všechno veselé pro Třebíč skončilo. Hosté otočili, a ačkoliv Sláma ještě dokázal vyrovnat, v nájezdech se radovali z konečného vítězství Písečtí.

Slávisté doplácejí na špatný úvod sezóny a vyhrabat se z psychicky náročné situace není lehké. Třebíč v posledních čtyřech utkáních pokaždé vstřelila úvodní gól zápasu, ale ani to ji na nohy nepostavilo. Písečtí podruhé v řadě bodovali, ani oni nemají zrovna na růžích ustláno. Jsou dvanácti s dvěma body náskoku na nováčka z Mostu. A v desátém kole jedou k nám do Šumperka, věřme, že recept na nedobytnou pevnost nepřivezou.

TŘEBÍČ - PÍSEK 2:3SN
Tomáš NOUZA (PIS): 1 gól + 1 asistence
Vojtěch SEDLÁČEK (PIS): 2 góly, 32 zákroků = úspěšnost 94,12 %
Roman KADELA i Lukáš SLÁMA (TRE): oba první gól v sezóně
Třebíč: od sezóny 2004/05 nejhorší vstup do sezóny

Jasným favoritem souboje domácí Olomouce s Mostem byli Kohouti, dlouho se sice trápili, ale nakonec to zvládli. Domácí nakročili k vítězství gólem šumperského odchovance Jiřího Dopity, výhru 5:1 pak pečetil v závěru zápasu další hráč, který hokejově vyrostl v mládežnických týmech Šumperka - Matěj Pekr.

Hanáci poté, co v minulém kole poprvé prohráli v normální hrací době, zabrali a s nováčkem soutěže nedopustili komplikací. Most zažívá menší zemětřesení. Kádr museli nuceně opustit Hranáč, Kuncl a Vrtek. Hlavně Hranáčův vyhazov vzala veřejnost s rozpaky. Mostu to zdá se zatím nepozvedlo pohodu v týmu, další možnost mají Severočeši v sobotu v domácím zápase s Berounem.

OLOMOUC - MOST 5:1
Pavel SELINGER (OLO): 0 gólů + 3 asistence
Radim KUCHARCZYK (OLO): 2 góly + 0 asistencí
Štefan ŽIGÁRDY (OLO): 1 gól, 25 zákroků = úspěšnost 96,15 %
49:21 - pěstní bitka Kotvan (OLO) vs. Výrut (MST)

Do Hradce Králové přijeli Draci s cílem přetrhnout neúspěšnou bilanci z ledu soupeře, jenže zápas Draků na východě Čech hodně kopíroval poslední vystoupení šumperských hokejistů z Mostu. Domácí vedli během utkání již 4:0, načež svěřenci Radka Kučery ještě zdramatizovali duel, na víc se však již nezmohli.

Co je zajímavé, šumperští Draci až v pátém svém utkání na ledě soupeře dokázali využít přesilovku. To vše až téměř po tři čtvrtě hodiny odehrané v početní výhodě. A ještě jedna zajímavost k zápasům venku, Šumperk v žádném z doposud odehraných nevstřelil úvodní gól zápasu.

HRADEC KRÁLOVÉ - ŠUMPERK 5:3
Milan KARLÍČEK (HKR): 0 gólů + 2 asistence
Daniel VRDLOVEC (SUM): 0 gólů + 2 asistence
Šumperk: 1. gól v přesilovce v zápasech venku

Do Berouna přijel lídr tabulky z Ústí nad Labem a ačkoliv Medvědi řeší v posledních dnech problémy se soupiskou, se Lvy se nepárali a zatočili s nimi bez náznaku respektu. A mohlo být favoritovi zcela jedno, že dvakrát v zápase vedl. Klíčový gól vstřelil Švagrovský, Furch pak zavřel klec a hosté odjeli s prázdnou.

Kromě Furcha byl důležitou postavou zápasu i Miroslav Forman, kterému dres s Medvědem evidentně sedí. Proti Ústí zaznamenal gól a dvě asistence, a pravidelnými bodovými zisky se snaží připomenout v Praze v Holešovicích, že by rád nakoukl stabilněji i do kádru extraligového mužstva. Hosté pak přišli již v první třetině o svého kapitána Jana Kloboučka, který po zákroku vysokou holí vyfasoval pět minut a odchod do kabin. Beroun přesilovku využil.

BEROUN - ÚSTÍ NAD LABEM 3:2
Miroslav FORMAN (BER): 1 gól + 2 asistence
David ŠVAGROVSKÝ (BER): 1 gól + 1 asistence, vítězný gól
Dominik FURCH (BER): 2 góly, 31 zákroků = úspěšnost 93,94 %
Ústí nad Labem: úspěšnost přesilovek 57 %
Diváků: 400

V Kadani se představil opět se lepšící Havlíčkův Brod, který po několika utrápených kolech nabírá zase na tempu. I ze severu Čech dovezl body, jeden však soupeři nechal. Kadaň se z pěti severočeských celků stala tak jediným, který v 9. kole bodoval. Chomutov, Ústí, Most i Litoměřice totiž jinak vyšly na prázdno.

Opět se ukázalo, jak důležitý je pro Rebely Vojtěch Němec. V minulém kole velel k vítězství nad Duklou prvním gólem v zápase, tentokrát srovnával na důležitých 1:1 chvíli poté, co Fiala otevřel skóre zápasu. Na Němcovu branku pak dvěma trefami navázal Milan Kostourek, přičemž ten druhý v prodloužení ukončil zápas a zapakoval další bod na cestu do Kotliny.

KADAŇ - HAVLÍČKŮV BROD 2:3PP

Milan KOSTOUREK (HBR): 2 góly + 0 asistencí
Kadaň: posedmé v řadě bodovala
Havlíčkův Brod: potřetí do prodloužení či nájezdů, poprvé vítězně
Havlíčkův Brod: první vítězství z ledu soupeře
Diváků: 310

Do Litoměřic zavítaly rozjeté Benátky a i tentokrát si hokejisté z města na Jizeře připsaly body. Za celé utkání nepustili hosté domácí tým ani jednou do vedení, zatímco na první dvě trefy Benátek se ještě podařilo "Kališníkům" odpovědět a srovnat stav, na góly Skalického a Lišky již odpověď nenašli.

Benátečtí bodovali popáté v řadě a šplhají prozřetelně tabulkou stále vzhůru. Naopak Litoměřice po slibném úvodu hledají formu, výsledky sedmého a osmého kola naznačily možné zlepšení, ale domácí kolaps vrátil zase Stadion do drsné reality.

LITOMĚŘICE - BENÁTKY NAD JIZEROU 3:4
Josef SKOŘEPA (BEN): 1 gól + 1 asistence
Jan KLOZ (LTM): 1 gól - trestné střílení
Ladislav GENGEL (LTM): 32 trestných minut
Využití přesilovek: 23,857% - 21,739%
Litoměřice: ani jednou v sezóně nevstřelily úvodní gól utkání