Před pauzou zkusí Draci vyzrát na Porubu

Před pauzou zkusí Draci vyzrát na Porubu

Tomáš Ostřanský, středa 1.11.2017
V sobotu čeká Draky volný los a pomalu již vyhlíží návrat do své domácí haly, který by měl proběhnout podle plánu, tedy 8. 11. na zápas s Hodonínem. Do té doby je ale čeká ještě jedno těžké měření sil, středeční utkání s vedoucí Porubou.

Oba dva soupeři se velice dobře znají a letos se spolu utkají už po páté. Bohužel pro Draky, zatím vždy vyšla z poměřování sil vítězně Poruba. Naposledy poměrně divokým výsledkem 9:5. Pravidlem letošní sezóny je, že ani gólmani nemívají na ledě ostravského klubu zrovna výtečnou formu, bylo by tak na čase tohle prokletí zrušit a konečně z Ostravy nějaké body odvézt.

V červenobílém dresu nahání hrůzu zejména trojice útočníků Jiří Zdeněk (22 bodů, 10+12), Vladimír Luka (21 bodů, 14+7) a Tomáš Káňa (21 bodů, 8+13). V obranných řadách se potom bodově daří Marku Kalužovi (12 bodů, 2+10). Rovněž bývalí Draci Michael Janota (10 bodů, 3+7) s Lubošem Adamem (6 bodů, 2+4) jsou v kanadském bodování svého týmu vidět. Prozatím do sedmi zápasů zasáhl někdejší šumperský kapitán Marek Haas, ve kterých se mu podařilo nasbírat pět bodů za tři góly a dvě asistence. Do dvanácti utkání zasáhl také Hynek Kůdela a drží si průměr 3,05 obdržených branek za zápas.

Útok Šumperka prozatím táhne šestice forvardů. Šestnáctibodoví Michal Vymazal (2+14) s Vladimírem Cinkem (9+7), po třinácti bodech nastřádali Jiří Půhoný (7+6) s Lukášem Králíkem (6+7) a dvanáct bodů mají na kontě Lubomír Kovařík (7+5) s Danielem Vachutkou (4+8). Obraně tradičně vládne desetibodový Tomáš Sedlák (2+8), o dva body zpět je potom Jakub Schejbal (2+6). V brankovišti nasbíral nejvíc zápasů Vlastimil Lakosil, jehož statistika čítá v průměru 3,46 obdržených branek na zápas.

HC RT TORAX Poruba 2011 - Draci Šumperk

1 .11. od 18:00 hodin | RT TORAX ARENA | Ostrava
textový přenos: onlajny.com

Sestavy z posledních zápasů

Poruba: Kůdela (Zavadil) – Dresler, Slavík, Janota, Kaluža, Popela, Baca, Puškár – Gelnar, Ballner, Fojtík J., Schwarz, Zdeněk, Ollender, Jaroš, Zachar, Luka, Káňa, Sztefek, Říha
Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Gewiese, sedlák, Řezáč, Šťáva, Ďurkáč, Procházka – Kovařík, Vymazal, Lehečka, Vachutka, Cink, Půhoný, Fischer, Novosad, Ostřanský, Müller, Skopal