Pod lupou: Jakub Hulva krotil Piráty, ti na něj byli jak se zdá krátcí

Jaroslav Svoboda, Zuzana Košťálová, úterý 25.10.2011
Š u m p e r k - Na šumperské hokejisty čekala v pondělí 24. října výzva v podobě střetnutí s ostřílenými borci z Chomutova. Zatímco v řadách Draků bychom mohli maximálně na prstech obou ruk spočítat borce, kteří mají za sebou nějaký ten častější start v extralize, v kádru soupeře se prezentovali i hráči se zkušenostmi z NHL. Jedním ze zkušenějších hráčů Draků je i Jakub Hulva, kterému je sice 27 let, ale první zkušenosti z nejvyšší soutěže nabíral již před dlouhými jedenácti lety. Právě jeho jsme si na základě vašeho hlasování na Facebooku vzali pod dohled v náročném zápase s Chomutovem. A Hulva nezklamal.

- v Šumperku začal letos již čtvrtou svou sezónu

Naopak, jde s určitostí říci, že pro chomutovské Piráty znamenal permanentní nebezpečí. Hlavně v první třetině rozdával aktivní šumperský útočník přihrávky do všech stran a motal tak soupeřům hlavy. Na ledové ploše strávil Hulva na vteřinu přesně devatenáct minut, přičemž jeho vytížení koučem Radkem Kučerou se postupně zvyšovalo. Důležitou roli hrál Hulva u Bruncovy branky na 1:0, zároveň však odváděl obrovský kus práce i ve hře v oslabení. Z jeho přihrávek těžil hlavně obránce Tomáš Sedlák, ale žádnou nedokázal za záda Hanuljaka dopravit.

Postřehy ze zápasu

9:41 - Hulva se v útočném pásmu dostává ke kotouči, aby jej následně servíroval na střelu Tomáši Sedlákovi. Ten bez přípravy pálí na Hanuljaka, chomutovský gólman ale pohotově kryje.
12:58 - Gólový moment - Hulva znovu pomohl aktivním přístupem v útočném pásmu získat kotouč, který lehce posunul až k Bruncovi a Hulvův spoluhráč z útoku prostřelil Hanuljaka a otevřel skóre utkání.
37:47 - po vyloučení Holíka hrají Draci čtyřminutové oslabení, kotouč se jim daří dostat do útočného pásma. Tam Hulva nepřestává napadat, daří se mu získat kotouč do své moci a daří se mu sbírat drahocenné vteřiny.
40:45 - Sotva začala třetí třetina, tak se Draci usídlili v útočném pásmu. Dvakrát po sobě se na buly staví i Jakub Hulva, podvakráte jej vyhrál a ihned předal kotouč Sedlákovi ke střele. Jeho ránu v obou případech Hanuljak kryje.
42:39 - Aleš Holík je opět na trestné lavici a Hulva znovu v oslabení využívá své aktivity a důrazu. V útočném pásmu přerušil chomutovskou rozehrávku, sklepl puk Bruncovi, ten ale druhý svůj gól v zápase nepřidal. Vrátil totiž zpět na Jakuba Hulvu, Piráty však pohotovým semaforem podržel v jednom z klíčových momentů zápasu Hanuljak.