Ohlédnutí č. 11: Někteří si musí sáhnout do srdcí, lamentoval po utkání Jiří Režnar

Jaroslav Svoboda, neděle 18.10.2009
Š u m p e r k - Zoufalství přepadávalo šumperské fanoušky ve druhé třetině zápasu mezi Draky a Vrchlabím. Pokles ve výkonu domácích potrestali hokejisté z Krkonošem třemi góly a vzepětí v poslední třetině už na body pro Salith nestačilo. "Druhá třetina byla katastrofa," nebral si servítky s výkonem svých svěřenců trenér Draků Jiří Režnar. "Samozřejmě, v kabině bylo o druhé přestávce pořádně rušno. Někteří hráči si musí sáhnout do svých srdcí, takhle se srdíčkem totiž nebojuje," dodal Režnar, kromě něhož nám hodnocení zápasu poskytli i Roman Meluzín a Jan Čaloun, dva v minulosti velice úspěšní reprezentanti, kteří bylo mimo jiné i členy zlatého celku z mistrovství světa z norského Lillehammeru v roce 1999.

Ohlasy k utkání Šumperk vs. Vrchlabí

Příznivci Draků si po dvou vítězstvích v řadě dělali ambice na to, že jejich tým vyhraje i potřetí. Se stejnou myšlenkou do zápasu také vstoupili i samotní Draci. "Prvních dvanáct minut jsme měli výborných," prozradil po utkání JIŘÍ REŽNAR, trenér šumperských hokejistů. Vždyť na Ševčíka uháněli jak Barus, tak Orsava, který dokonce trefil břevno vrchlabské branky a kotouč se odrazil těsně před brankovou čáru a zpět do hry. Jenže následně šumperská hra upadla a až do začátku třetí třetiny to bylo ze strany domácích spíše trápení než boj o body. "Druhá třetina byla katastrofická a říkám, někteří hráči by si měli sáhnout do svých srdcí, protože takhle se srdíčkem nehraje. Tohle není ani polská liga a ani druhá liga, ale liga první, která má kvalitu. Pokud tedy k tomu budeme takhle dále přistupovat, tak budeme utkání prohrávat," nešetřil kritikou Režnar, který po zápase působil velmi emotivně a opravdu nespokojeně.

"Tři hrubky, tři minely. Takhle ztrácet tři body, to je nezodpovědnost některých hráčů a opravdu vrchol. Já nevím, co bych k tomu více dodal," pokračoval ve svém hodnocení utkání Režnar. "Bylo vidět, že tu třetí třetinu jsme chtěli, snažili se dostat soupeře pod tlak a bylo to vidět. Ale takhle musíme hrát celý zápas, my máme na to takto hrát celých 60 minut. Ale bohužel, začneme hrát až prohráváme 3:0. Pak už je pozdě," posteskl si šumperský kouč. "Já opravdu nejsem zvyklý na to, aby na mne někdo pískal nebo nadával, to opravdu ne. A buďto tedy pracuji na 100% a ne takto. Tým si musí sáhnout do svědomí a začít hrát opravdu to, co chceme," uzavřel své povídání Režnar.

Za pravdu mu musel dát i nejzkušenější šumperský hokejista ROMAN MELUZÍN. "Hráli jsme jen půl zápasu a to je na první ligu. Hráli jsme prvních 12 minut v první třetině a pak poslední třetinu, to je opravdu málo," začal své povídání dvojnásobný mistr světa a bývalý šumperský kapitán. Tento "zkrat" ve hře šumperských hokejistů ale nepřišel poprvé v této sezóně. "Pořád si opakujeme v kabině, že se to nesmí stát, že se přestaneme soustředit. A pak vyjedeme na led a je to zas to samý. Jestli to je psychický blok? Nevím, někdy je to začátek první třetiny, pak zase druhá třetina... Musíme hrát celý zápas a všechny třetiny, jinak nejsme schopni vyhrát," uzavřel Meluzín.

Jednu branku vstřelil za hosty zkušený forvard, mistr světa a olympijský vítěz z Nagana JAN ČALOUN. Ten osvědčoval svůj přehled hlavně při přesilových hrách, které často řídil z prostoru, kde také dirigoval početní výhody svého mužstva například Wayne Gretzky. "Pro nás to bylo hlavně hodně důležitý utkání, protože nám se nedaří pořád bodovat doma, ačkoliv to ze začátku sezóny šlo. A tak jezdíme ven hlavně s cílem bodovat. Šumperk jsme neznali, nehráli jsme proti němu a tak jsme nevěděli, co nás čeká. Jsem moc rád, že jsme ho zvládli, hlavně ve druhé třetině," začal své hodnocení Čaloun, který také akceptoval názor, že o výsledku rozhodlo i trestání chyb soupeřů. "Dá se říci, že my jsme využili ve druhé třetině chyby, které Šumperk udělal a dali jsme jim tři góly. My jim ty šance vrátili ve třetí třetině, on Šumperk už neměl co ztratit a vytvořil si plno šancí. I po našich chybách. Jsme rádi, že jsme to zvládli," dodal Čaloun za již oslavných písní hrstky vrchlabských fandů, kteří "obklíčili" autobus svých hokejistů a neúnavně jim děkovali za tři body.

Média o utkání Šumperk vs. Vrchlabí

Články o utkání

Šumperský deník
Šumperský rej
Idnes.cz
Hokejportal.cz ve svém článku o 11. kole 1. ligy nezmiňuje utkání Šumperk - Vrchlabí jako jediné z celého programu vůbec.

Šumperský deník uvodil článek informací, že Drakům se nepodařilo navázat na vítěznou sérii a nedokázal potřetí v řadě naplno bodovat. "Sbohem, Dračí hattricku...," zní část titulku článku, který hodnotí celé utkání s Vrchlabím. V něm mimo jiné server poukazuje na fakt, že o osudu zápasu rozhodla druhá třetina. O této skutečnosti nepochybuje již skoro nikdo. "O výsledku střetnutí pak rozhodlo prostřední dějství, ve kterém domácí třikrát doplatili na své fatální chyby," uvádí se v článku. Další regionální server, Šumperský rej, nabízí prakticky stejný komentář k zápasu jako ostatní média. "Draci však i pod dojmem toho, že všechny góly dostaly po svých chybách, ale herně jsou rovnocenným partnerem hostů, zabrali a vynutili si několik slibných závarů před Ševčíkem, ten ale odolal," uvádí server, který také dodává, že Šumperk zanechal solidní dojem a fanoušci naopak nemohou očekávat, že Draci budou vítězit pořád.

MF Dnes sice ještě článek o zápasu nestačila vydat (vyjde v pondělním tištěném vydání a posléze i na internetu), Idnes.cz pak čerpal z ČTK. V článku upozornňuje na skutečnost, že Vrchlabí v Šumperku potvrdilo roli celku, který pravidelně boduje na hřištích soupeřů. "Svou pověst nebezpečného týmu na soupeřových kluzištích potvrdilo Vrchlabí, jež si v Šumperku připsalo třetí venkovní výhru za sebou. Vítězný gól Východočechů při výhře 3:1 vstřelil další naganský šampion v první lize Jan Čaloun," uvádí server v článku od ČTK. Server www.hokej.cz ve svém článku informuje čtenáře, že Vrchlabí potvrdilo v Šumperku roli favorita. "První část byla sice hodně vyrovnaná, v té druhé už však jednoznačně dominovali hosté. Ti v rozmezí devíti minut třikrát překonali domácího brankáře Hyláka a rozhodli tak o osudu celého střetnutí," uvádí největší hokejový server v zemi. Další hokejový portál - www.hokejportal.cz - pak ve svém hodnocení prvoligového 11. kola nevěnoval jako jedinému zápasu z celého programu ani řádku.

Chomutov ovládl šlágr kola, Tábor i Havířov naplno bodovaly

Soutěž o vstupenky

V rámci 11. kola jsme uspořádali soutěž o vstupenky na zápas s Olomoucí. Měli jste tipovat, který celek v uplynulém kole nastřílí nejvíce branek. Tím se nakonec stal Chomutov, který skóroval hned šestkrát. Mezi tipujícími byl nakonec pouze jediný účastník soutěže, kdo si za své favority vybral právě Chomutov. Vítězem vstupenek se stává MIROSLAV ZETOCHA ze Šumperka. Jen pro zajímavost, nejvíce jste tipovali tým Hradce Králové. Vítězi gratulujeme.

Očekávaný duel dvou neporažených celků 1. ligy nakonec přílišné drama nenabídl. Chomutov totiž doma nad Ústím nad Labem vedl po dvou třetinách již 6:1! Dvěma góly se na vysokém vedení podílel Trochta, další trefy domácích přidali Kraft, Malinský, Fiala a Jíra. KLH získalo svůj náskok hlavně ve druhé třetině, kterou celek vyhrál 4:1. Lvy stačili v poslední třetině pouze snížit na 3:6, víc toho nestihli. Chrudim uspěla v Havlíčkovým Brodě, kde vyhrála 3:1. Hosté vedli díky trefě Blažka z 9. minuty, ale Holec v úvodu druhé třetiny srovnal. Chrudim ale přidala v poslední části hry další dvě trefy a odvezla si z Kotliny všechny body.

Tábor vedl v Kadani po dvou třetinách 2:0, ale v poslední dvacetiminutovce si cestu za vítězstvím značně zkomplikoval. Domácí totiž během šesti minut náročně budovaný náskok nováčka smazali. Přesto se Kohouti dočkali, vítězný zásah zařídil v 54. minutě Nedorost. Havířov naplno zabodoval na ledě Benátek nad Jizerou. Hosté takřka po celé utkání drželi vedení, na kterém se tentokrát výraznou měrou podílel i olympijský vítěz z Nagana David Moravec. V zápase padlo osm branek, pět z nich pak v přesilovkách. Hosté nakonec zvítězili 5:3. Skoro 2500 diváků zavítalo na Horácký stadion, kde domácí Dukla přivítala znojemské Orly. Z výhry 4:1 se radovalo jihlavské osazenstvo tribun i ledové plochy. Hradecký sice v 52. minutě dokázal snížit na rozdíl jediné branky, přesto si Dukla výhru ohlídala a dalšími dvěma zásahy i pojistila.

Zbývající dva zápasy kola se rozhodovali až v nastaveném čase. Hradec Králové doma hostil Beroun a musel otáčet průběh utkání, když již po sedmi minutách překvapivě prohrával 0:2. Jenže domácí zbraně nesložili, srovnali a v 64. minutě rozhodl o hradecké výhře v prodloužení Volráb. Třebíč se přetahovala s Olomoucí o body celý zápas a remízový král soutěže nakonec proti hanáckému celku v nájezdech neuspěl. Další dvě trefy v soutěži zaznamenal olomoucký Davídek, který se definitivně prostřílel do čela tabulky střelců soutěže. Rozhodující nájezd proměnil Polodna. Kohouti zvítězili 5:4 po nájezdech.