O další body budou Draci usilovat ve Vyškově, zápas startuje v netradičních 15:00

Vanessa Vařeková, pátek 17.11.2023
Svěřenci Michala Mikesky mají za sebou dva výsledkově vydařené zápasy. Po vítězství nad Havlíčkovým Brodem dokázali Draci vyloupit i zimní stadion ve Valašském Meziříčí, kde porazili Bobry v prodloužení. Z poslední příčky se sice ještě neodlepili, výrazně se však svým soupeřům v tabulce přiblížili. Další překážkou na cestě vzhůru bude nevyzpytatelný Vyškov, který už letos šumperské hokejisty jednou porazil. Vrátí Draci Vyškovu porážku i s úroky? Souboj dvou celků z opačných stran tabulky startuje v sobotu 18. listopadu v netradičních 15:00.

Sezóna jako na houpačce, přesto drží Vyškovští bronzovou pozici

Jednou nahoře a jednou zase dole. I tak by se dal popsat letošní výkon svěřenců Michala Konečného. V dosavadním průběhu soutěže si Vyškov připsal celkem devět vítězství a šest porážek. Společně s brněnskou Technikou jsou pak jedinými týmy, které dokázaly všechna utkání ukončit během šedesáti minut. Ani jeden si tak ještě nevyzkoušel pětiminutové prodloužení či samostatné nájezdy.

I přesto je rozhodně na co koukat, protože když hraje Vyškov, o góly není nouze. Nejvyšší výhru zaznamenali vyškovští hokejisté v prvním kole, kdy porazili Kopřivnici na jejím ledě 8:5. Nejvyšší porážku naopak ve Žďáru nad Sázavou, kde schytali nepříjemnou desítku. Se celkovým ziskem 27 bodů tak okupují prozatímní 3. místo, přičemž druhý Hodonín je lepší jenom o skóre.

Hokej Vyškov je s 62 trefami druhým nejproduktivnějším týmem východní skupiny. Zajímavé je, že naprostá většina branek padla při hře pět na pět. Přesilové hry totiž zrovna nepatří mezi nejsilnější stránky jihomoravského klubu. S 12% úspěšností se řadí mezi čtyři nejhorší celky.

Historicky první střet Šumperka s Vyškovem ovládl soupeř. Vrátí Draci Vyškovu porážku i s úroky? (Foto: Věra Václavková)

Vyškovskou produktivitu táhne Komínek s Lehečkou

Ostřílený dvaatřicetiletý útočník Tomáš Komínek (10+19) opět potvrzuje fantastickou formu z předešlých let. V letošním druholigovém ročníku je suverénně nejproduktivnějším hráčem Vyškova a současně i třetím nejproduktivnějším hráčem východní skupiny. Zdatně mu sekunduje bývalý hráč Šumperka Jakub Lehečka (8+11), který sbírá více jako bod na zápas. Pozor by si soupeři měli dát i na Honzu Štefku (5+9), který je díky svým zkušenostem na druhou ligu nadstandardní hráč. Obranným řadám pak velí teprve jednadvacetiletý vyškovský rodák Matěj Mikulík (2+10). Zapomenout nesmíme ani na Tomáše Žižku (0+7), který patří k tomu nejzkušenějšímu, co druhá liga nabízí.

V brankovišti dostává nejvíce prostoru Tobiáš Synek

Největší porci odchytaných minut má na svém kontě teprve dvacetiletý Tobiáš Synek. V dosavadním průběhu soutěže se mezi tři tyče postavil už celkem jedenáctkrát, z toho pětkrát odcházel jako vítěz a třikrát jako poražený. Zbylé tři zápasy pak neodchytal celé. Nejvíce ho asi musí mrzet nepovedený duel ve Žďáru nad Sázavou, kde se po sedmi inkasovaných gólech odporoučel na střídačku. Záda Synkovi kryje jednadvacetiletý Dominik Šarman, jenž zasáhl do šesti utkání. A jeden start má v dresu Vyškova za sebou i brankář Zlína, Michal Kořének.

Jakub Lehečka posílil Vyškov před začátkem letošní sezóny a hned se zařadil mezi největší tahouny. (Foto: Věra Václavková)

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Irgl – Dudycha, P. Hohl, Rutar, Minařík, P. Kubíček, Cekr – J. Horký, Šišolák, Antoníček – Vachutka, Nilsson, Jaroš – Tomeš, Polách, Danielčák – Lichner, Skopal.

Vyškov: Synek – Hefka, Holemý, Dluhoš, Studený, Mikulík, D. Hohl, Žižka – D. Vašíček, Tomajko, Janeček – Lekeš, Krejčiřík, Sebera – Popelka, Kořenek, Lehečka – D. Štefka, J. Štefka, Komínek.