Nemám v kabině problém na kohokoli zařvat, směje se ZDENĚK NOVOSAD

Nemám v kabině problém na kohokoli zařvat, směje se ZDENĚK NOVOSAD

Martin Schwarz, neděle 14.1.2018
Před sezónou na severní Moravu zavítal jako zkušený navrátilec, vysloužil si místo asistenta hrajícího trenéra. To ještě ZDENĚK NOVOSAD netušil, že na začátku kalendářního roku 2018 povede modrožluté mužstvo do zápasu sám. Po prohře v Novém Jičíně převzal dočasnou kontrolu nad střídačkou Draků. A lépe odstartovat nemohl! Šumperk pod Novosadovým vedením doma porazili Kopřivnici 5:0, zapsal důležité tři body do tabulky. „Kluci dnešní duel zvládli perfektně, musím před nimi smeknout klobouk, udělali mi radost,“ zářil čtyřicetiletý muž.

První zápas na postu trenéra a první výhra. Bude vaše trenérská kariéra v Šumperku nějak výrazněji pokračovat?
Nene, to co bylo o mém dosavadním působení na střídačce napsané, to platí. Nic se nemění. Pan Velčovský určitě něco vymýšlí, co se nového kouče týče, takže žádné změny.

Jak hodnotíte dnešní utkání s Kopřivnicí?
Výsledek moc neodpovídá předváděné hře na ledě. Soupeř nastoupil do třetí třetiny výborně a přehrával nás. My jsme ale v zápase dali rychlé góly a víceméně si výsledek pohlídali. Bylo to těžké, kluci měli v hlavách některé věci z minulých zápasů, to má také vliv. Každopádně dnešní duel zvládli perfektně, musím před nimi smeknout klobouk, udělali mi radost.

Uvažoval jste po odchodu Pavla Hulvy o změnách v sestavě, například o přeskládání formací?
Vůbec ne. Jak to trenér Hulva postavil, tak hrajeme i dál. Nebylo ani potřeba cokoli měnit, jen jsem chtěl nechat na ledě i čtvrtou formaci, i když ze začátku to moc nešlo. Nakonec si ale zahráli všichni, takže jsem jedině rád.

Až přijde do Šumperka nový trenér, co s vámi bude? Skočíte zpátky na ledě jako hráč?
Já popravdě vůbec nevím. Užívám si současnou šanci trénovat Draky a netuším, co bude dál. Mám radost z dnešní výhry a nad budoucností zatím nepřemýšlím. V pondělí přijdu na trénink a uvidíme.

Zkoušel jste na tréninku s hráči dělat něco nového, například vylepšit přesilovou hru a podobně?
Ono se dva dny před zápasem těžko něco mění. Většinou, když uděláte v takové situaci rychlou změnu, dopadne to špatně. Proto jsem prakticky vše ponechal stejné. Akorát jsme na tréninku dělali nějaké záležitosti na odlehčení.

Jak vás berou spoluhráči v pozici trenéra? Doposud jste byl spíše bavič kabiny.
Je to pravda. Ale když nastane taková situace, jaká nastala, člověk se musí maličko přetočit. Nemám problém v kabině případně zařvat na kohokoli, ale musím říct, že to je specifické. Na kapitána Tomáše Sedláka spoléhám jako na svou oporu, že mi teď pomůže. Což taky dělá. Ani na něj však nemám problém zařvat. A myslím, že to ode mě vezme v klidu (směje se). On ví, že to myslím dobře pro tým. Tomáš je týmový hráč.

Zdálo se, že vás dnes post trenéra hodně bavil. Uvažujete, že se mu někdy v budoucnu začnete důkladně věnovat?
Já hlavně nemám trenérskou licenci (směje se). Ne, teď vážně. Uvidíme, aktuálně nechci mou osobní stránku rozebírat, nechme to osudu.

Jaká je v týmu atmosféra po odvolání Pavla Hulvy?
Po odvolání trenéra to je pokaždé složité, atmosféra není nikdy dobrá. Pro nikoho to není příjemné, ani pro hráče samotné. Ale my jsme náladu v kabině trošku odlehčili a nachystali jsme se na dnešní zápas. Snad jde vše tak, jak má.