Návrat bývalého kapitána. Do Šumperka zavítá rozjeté Valašské Meziříčí

Návrat bývalého kapitána. Do Šumperka zavítá rozjeté Valašské Meziříčí

Martin Schwarz, pondělí 13.11.2017
Duely proti Drtičům a Slezanu nebyly procházkou růžovou zahradou. Hodonínští i Opavští dlouho sahali po bodech, za delší konec lana ovšem pokaždé zatáhlo mužstvo Pavla Hulvy. Draci před svými fanoušky stále neztratili ani bod, o prodloužení této šňůry se pokusí už ve středu. Pod vrcholky Jeseníků dorazí HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ. Valaši v minulém kole vydřeli výhru proti vedoucí Porubě, která moc často body nerozdává. Na severní Moravu pak poprvé od přestupu zavítá bývalý šumperský kapitán Jan Matějka. Utkání Draci Šumperk – HC Bobři Valašské meziříčí startuje ve středu 15. listopadu od 18:00 hodin. Sledovat jej můžete i na serveru onlajny.com a internetové televizi Life TV.

Po čtyřiceti minutách utkání mezi Šumperkem a Opavou na tabuli svítilo vyrovnané skóre 1:1 a dlouho to vypadalo, že Slezan ukončí pětizápasovou mizérii bez bodového zisku. Jenže hostům udělal čáru přes rozpočet hned na začátku třetí třetiny útočník Jiří Půhoný. Ten z poměrně netypického místa, kousek za modrou čarou, prostřelil brankáře Šimečka. Jeho trefa nakonec rozhodla a přisoudila Drakům důležité vítězství. „Nečekal jsem, že bych z takové pozice skóroval,“ prohlásil v pozápasovém rozhovoru Půhoný. On a zbytek týmu teď bude čelit Valašskému Meziříčí.

Druhá hokejová liga – skupina Východ má aktuálně dvě překvapení. Tím prvním a nejspíš největším jsou Ďáblové Nový Jičín, kteří po šestnácti odehraných duelech okupují třetí políčko průběžného pořadí. Překvapení číslo dvě se zrodilo především během posledních kol. Valašské Meziříčí neprožilo dobrý úvod sezóny, z prvních osmi zápasů jich celkem šest prohrálo. Bobři se však dokázali zvednout a začali ukazovat sílu, která v nich vězí. Od 21. října modrobílí prohráli jediné klání, a to navíc těsně 3:4, když neuspěli na ledě Kopřivnice. Jinak naplno bodovali se Šumperkem, Hodonínem, Opavou, Novým Jičínem a naposledy i s Porubou.

Valaši zkrátka našli recept i na největší ryby. Když minulý týden v sobotu přetlačili v dramatické bitvě vedoucí Ostravany, stali se teprve druhým výběrem od počátku ročníku, jenž partu kouče Aleše Flašara předčil. Poruba padla vůbec poprvé od 16. září. Tenhle fakt a mnohé jiné dokazují, že jsou Bobři připraveni trápit i další vyzyvatele. Za pozornost stojí také zlepšená bilance našeho příštího soka na venkovních kluzištích. Valašskému Meziříčí nyní náleží páté místo tabulky, a to se ziskem 23 bodů. Na čtvrté Draky ovšem ztrácí pouhé dva body. Ze vzájemných zápasů Šumperka a Valachů vytěžily obě strany shodný zisk. V září modrožlutí slavili vítězství 5:2, pak jim Bobři porážku vrátili, akorát v poměru 3:2.


Jakub Müller (vpravo) zaznamenal proti Opavě první gól za muže
foto: Věra Václavková (dracisumperk.cz)

Statistikám Valašského Meziříčí kraluje útočník Jakub Pořický (13 + 8), který je zároveň bezkonkurenčně nejlepším střelcem svého týmu. Následují ho Petr Dvořák (7 + 11) a bývalý šumperský kapitán Jan Matějka (3 + 9), který se v dresu soupeře na šumperském kluzišti představí poprvé od minulé sezóny, kdy patřil k hlavním oporám Draků. Hodně branek a nahrávek stihl i další někdejší Šumperák Tomáš Brunec (5 + 6). Z obránců nejčastěji bodují Michal Žák (3 + 7) a Miroslav Mikel (1 + 4). Do brankoviště Bobři od začátku ročníku poslali čtyři gólmany, největší porci minut odchytal Lukáš Plšek (3.41 obdržených gólů na zápas).

Velkou premiéru za sebou má jednadvacetiletý útočník Jakub Müller, který ve středu proti Opavě zaznamenal první gól za Šumperk v mužské kategorii. Navíc branky dosáhl nádhernou průnikovou akcí. Svůj den měli i jiní Draci. Například brankář Vlastimil Lakosil, jenž pochytal řadu šancí Slezanu a výraznou měrou se podílel na třech bodech do tabulky. Do čela šumperského bodování se potom před Michala Vymazala vyhoupl již zmíněný Jiří Půhoný (8 + 11).

Zastaví modrožlutí výborně hrající Bobry a vyhrají i třetí domácí duel? Utkání 20. kola Draci Šumperk - HC Bobři Valašské Meziříčí startuje ve středu 15. listopadu od 18:00 hodin na zimním stadionu v Šumperku. Pokud nestihnete dojít osobně, můžete klání sledovat na serveru onlajny.com, nebo internetové televizi Life TV.

Draci Šumperk - HC Bobři Valašské Meziříčí

15. 11. od 18:00 hodin | Zimní stadion Šumperk | Šumperk
vstupné: 50 Kč
textový přenos: onlajny.com

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Lakosil - Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák - Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer.
Valašské Meziříčí: Šurý – Mikel, Žák, Mar. Varga, Weintritt, Váňa, Hajda – Brunec, Dvořák, Pořický – Matějka, Daněk, Kývala – Spratek, Studený, Martiník – Mir. Varga, D. Varga