Možnost poskočit na třetí příčku, Draci hostí utrápenou Opavu

Možnost poskočit na třetí příčku, Draci hostí utrápenou Opavu

Martin Schwarz, čtvrtek 9.11.2017
Šumperk v prvním domácím zápase sezóny vybojoval tři body, když porazil hodonínské Drtiče 4:2. Zároveň přerušil šňůru dvou porážek za sebou. Moc času k oddechu ale Draci nemají, už o víkendu na ně čeká další vyzyvatel, tentokrát HC SLEZAN OPAVA. Tradiční účastník druhé ligy zůstává s propastnou ztrátou deseti bodů na poslední příčce tabulky, k tomu vzdoruje sérii neúspěchů. Procitnou Slezané pod vrcholky Jeseníků? Utkání Draci Šumperk – HC Slezan Opava začne v sobotu 11. listopadu od 17:00 hodin. Sledovat jej můžete i na serveru onlajny.com a internetové televizi Life TV.

Zatím to vypadá, že by Šumperští během dlouhé řady domácích střetnutí mohli dohnat ztrátu, minimálně na druhý Hodonín. Soudě dle středečního mače právě s Jihomoravany, který týmu kouče Pavla Hulvy vyšel na jedničku. Draci sice po první třetině prohrávali 0:1 a pokazili dohromady pět přesilovek. Jenže nesložili zbraně, aktivitou v útočném pásmu a rychlým bruslením si vysloužili obrat ve skóre, nakonec také zasloužený bodový zisk. Formu se pokusí potvrdit proti Opavě, ta výsledkově strádá a jako tonoucí by se potřebovala stébla chytit.

Avšak zatím má k pomyslnému stéblu hodně daleko. Opavané na body čekají od 18. října, kdy zvítězili naposledy, shodou okolností právě v měření sil se Šumperkem. Potom následovala doposud nekončící plejáda proher, korunovaná porážkou 0:9 od Poruby. Ještě předtím náš sobotní soupeř gratuloval kopřivnické Tatře (5:7), Novému Jičínu (2:3), Valašskému Meziříčí (4:6) a Hodonínu (3:5). Slezan tedy padl už pětkrát za sebou a nutně vyhlíží impuls, jenž by mu pomohl k odrazu ze dna tabulky. Na předposlední Bobry ztrácí rovných deset bodů, navíc má oproti Valchům jeden odehraný duel navrch.

Ve vzájemných střetnutích Šumperka s Opavou panuje vyrovnaná bilance. V září modrožlutí na východě zvítězili vysoko 6:1, ale již zmíněná odveta dopadla lépe pro svěřence hlavního trenéra Martina Harazima, ovládli ji těsně 3:2. Slezan inkasuje společně s Kopřivnicí nejvíce branek v celé druhé lize – skupině Východ (74), stejně tak nejméně gólů dává (41), o tuhle nelichotivou statistiku se pro změnu dělí s Novým Jičínem. Za vše mluví dvě předchozí utkání. Sedmý tým žebříčku z něj vyšel s výrazně záporným skóre 5:16 a je tak jasné, že má na čem zapracovat.


Ještě loni Pavel Hulva kočíroval opavskou střídačku, teď bude stát na straně Draků
foto: Věra Václavková (dracisumperk.cz)

Kanadské bodování Opavy táhne útočník Lukáš Černý (4 + 9), podporovaný kolegy Petrem Wolfem (2 + 9), Petrem Seidlerem (4 + 5) nebo Bohumilem Hermanem (4 + 4). Na obranném postu se potom v ohledu na góly a nahrávky daří Dominiku Rudlovi (3 + 4) a Petru Chalupovi (3 + 3). V brance dostává podle očekávání většinový prostor zkušený brankář Dušan Šafránek (průměr 3.95 obdržených gólů na zápas). Ten sice minule proti Porubě nezačínal, ale po špatném průběhu se mezi tři tyče od 43. minuty stejně dostal.

Šumperku k vítězství nad Hodonínem výrazně dopomohl útočník Daniel Vachutka (6 + 9), který skóroval dohromady dvakrát. Zbylé dva dračí góly měli na svědomí Milan Ostřanský (3 + 0) a Lubomír Kovařík (8 + 6). V čele bodování zůstává i po odehrání 18. kole Michal Vymazal (3 + 16), pozicí nejlepšího střelce se může pochlubit šumperský odchovanec Vladimír Cink (9 + 8). Třiadvacet střel Drtičů pak lapil gólman Vlastimil Lakosil (průměr 3.23 obdržených gólů na zápas), i on měl výrazný podíl na úspěšném středečním večeru. Aktuálně mají Draci na kontě 22 bodů a patří jim čtvrté místo průběžného pořadí.

Přijďte si znovu užít hokeje a stejně jako naposledy dohnat modrožluté za vítězstvím v základní hrací době. V případě výhry mohou Severomoravané v tabulce předehnat třetí Nový Jičín! Utkání Draci Šumperk - HC Slezan Opava odstartuje v sobotu 11. listopadu od 17:00 hodin na zimním stadionu v Šumperku. Pakliže nedorazíte osobně, můžete zápas sledovat buď na serveru onlajny.com, nebo díky internetové televizi Life TV.

Draci Šumperk - HC Slezan Opava

11. 11. od 17:00 hodin | Zimní stadion Šumperk | Šumperk
vstupné: 50 Kč
textový přenos: onlajny.com

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Lakosil - Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Štáva, Ďurkáč, Sedlák - Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer
Opava: Šimeček (43. Šafránek) – Pokorný, Šindelář, Rudl, Štindl, Chalupa, Slavík, – Kilnar, Herman, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda