"Měl jsem obavy z úzkého ledu," přiznal Zavadil

Jaroslav Svoboda, pondělí 2.10.2006
Dvě přesilovkové trefy Oldřicha Kališe, skvělě zvládnutá defenziva a jistý výkon Radka Tihláře - to jsou hlavní rysy zápasu 6. kola druhé hokejové ligy skupiny východ, ve kterém Šumperk dobyl tvrz ve Velkém Meziříčí. I za podpory početné skupinky žlutomodrých fanoušků se tak po utkání mohla slavit očekávaná a po velmi dobrém výkonu i zasloužená výhra 4:1

Spokojený byl po utkání i kouč hostů Jozef Zavadil, kterému více než starosti s hrou svých oveček nadělalo podcenění klimatické situace na zimním stadionu. "Je tu strašná zima a já jsem si vzal jen tričko s krátkým rukávem. No celý život se učím," pousmál se šumperský lodivod.

"Já jsem neměl ani tak obavy o výkon kluků jako o to, jak se poperou tady s tím úzkým kluzištěm. Ale zvládli to perfektně, za obětavost a bojovnost jim patří díky," pochválil své svěřence Zavadil. Výborně propracovaná hra v obraně pak domácí téměř k ničemu nepustila. "Za celý zápas jsme soupeře téměř k ničemu nepustili, hráli jsme opravdu velmi dobře. I přesto, že na domácích bylo vidět, že se jim tu hraje dobře a jsou na to zvyklí."

Draky po celé utkání hnala za vítězstvím i skupinka fanoušků, která vážila cestu až na Vysočinu. Nakonec byli spokojeni. "I jim patří díky, vytvořili výbornou kulisu," pochválil šumperské příznivce Zavadil.

FOTOREPORTÁŽ Z UTKÁNÍ

Úzký led ve Velkém Meziříčí nadělal hráčům problémy hlavně při rozbruslení

Radek Tihlář se v utkáníí moc ohánět nemusel, přesto ve třetí třetině jednou inkasoval v přesilovce domácích

Na utkání přicestovala i početná skupinka fanoušků Draků, která po celý zápas dávala o sobě slyšet

V obraně Šumperk zahrál skvěle, svůj podíl na tom nesla i dvojice Osina - Hajas

Brankář Hrachovina musel často sledovat kolotoč šumperských přihrávek ve svém pásmu

Na vhazování Radek Kučera, vzadu Ladislav Martinka, nejblíže Vladimír Kočara

Před Hrachovinou Vladimír Kočara

Radek Tihlář se zapotil až v poslední třetině, kdy domácí několikrát nebezpečně zahrozili

Svému brankáři ale důsledně pomáhala i obrana, v tomto případě v defenzivní činnosti Osina (18) s Kučerou (11).

Oldřich Kališ nejen že vstřelil dva góly, ale v tomto případě před brankou pokryl domácího útočníka Filipa Roháčika