Hulvův návrat na místo činu. Šumperk chce bodovat také v Opavě

Hulvův návrat na místo činu. Šumperk chce bodovat také v Opavě

Martin Schwarz, pátek 22.9.2017
I po čtvrtém kole základní části se šumperští hokejisté nacházejí na poslední příčce tabulky druhé ligy – skupiny Východ. Mají však stejně bodů jako šestý Nový Jičín. A co hlavně, Draci v předchozím utkání přemohli vedoucí Hodonín, který tak padl vůbec poprvé v sezóně. Pro modrožluté může být brzy zase o něco lépe, vždyť rozestupy mezi jednotlivými týmy nevypadají nijak dramaticky. Svěřenci kouče Pavla Hulvy však o víkendu potřebují vyzrát na nebezpečný HC SLEZAN OPAVA. Utkání proběhne na ledě slezského celku v sobotu 23. září, a to už od 15:00 hodin. Sledovat jej můžete na serveru onlajny.com.

Uf, to byla fuška. Drakům spadl první velký balvan ze srdce, když ve třetím duelu nové sezóny konečně dokázali bodovat. Překvapili totiž hodonínské Drtiče, kterým nedovolili vstřelit ani gól. Šumperští naopak sami třikrát skórovali a porazili současného lídra pořadníku 3:0. Teď by hráči z podhůří Jeseníků výborný výkon rádi potvrdili. Znovu je však čeká těžká práce, jelikož vyrazí do Opavy, ta během minulého kola pořádně trápila Porubu.

Celkově však bilance Slezanu není zrovna lichotivá. Mužstvo kouče Antonína Plánovského sehrálo čtyři duely, v nich zaznamenalo jedinou výhru, dvě kola nazpět srazilo před svými fanoušky 3:0 Tatru Kopřivnice. Jinak ale Opavané gratulovali k vítězství již zmíněné Porubě (3:4), Novému Jičínu (0:7) i Valašskému Meziříčí (3:4 po prodloužení). Sečteno a podtrženo: Opava má na kontě o jediný bod více než Draci a minimálně z tohoto pohledu bude vzájemný souboj zajímavý. A ještě jedno podstatné sdělení – Šumperk doposud sehrál o jedno střetnutí méně.

Kanadské bodování našeho sobotního soupeře vede útočník Lukáš Černý (1 + 3), navzdory faktu, že stihl zasáhnout jen do tří klání. Dobře si vedou také Bohumil Herman (2 + 1), Rostislav Vaněk (0 + 3), z obránců často bodují David Galvas (0 + 3) a Petr Chalupa. Nikoho už asi nepřekvapí, že prostor mezi třemi červenými tyčemi hlídá ostřílený mazák a rekordman Dušan Šafránek (průměrně 3.73 obdržených gólů na zápas), zatím do brankoviště vyjel pokaždé od rozjezdu ročníku 2017-18.

Měření sil mezi Opavou a Šumperkem bude mít speciální nádech pro trenéra Draků Pavla Hulvu. Právě on ještě v minulé sezóně dirigoval střídačku Slezanu, o výběru bývalého zaměstnavatele má tím pádem dobrý přehled. Pomůže to modrožlutým bojovníkům? Severomoravané pojedou směrem na východ s vědomím, že v Hodoníně ani jednou neinkasovali, René Svoboda vychytal premiérové čisté konto. Góly potom dávali Lubomír Kovařík, Jakub Lehečka a Jiří Půhoný.

Utkání HC Slezan Opava - Draci Šumperk vypukne v sobotu 23. září od 15:00 hodin na Zimním stadionu města Opavy. Pakliže na místo nevyrazíte osobně, můžete mač sledovat díky textovému přenosu na serveru onlajny.com.

HC Slezan Opava - Draci Šumperk

23.09. od 15:00 hodin | Zimní stadion města Opavy | Opava
vstupné: 40 Kč, ženy 20 Kč, děti do 12 let zdarma
textový přenos: onlajny.com

Sestavy z minulého utkání

Opava: Šafránek – Galvas, Šindelář, Štindl, Kiss, Chalupa, Šendera – Wolf, Herman, Kažimír, Hartmann, Vaněk, Vilinski, Seidler, Rousek, Vítek, Malina, Maxner, Grygar
Šumperk: Svoboda – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Gewiese, Procházka, Řezáč, Sedlák – Novosad, Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský