Draci opět zavítají do Kopřivnice

Draci opět zavítají do Kopřivnice

Tomáš Ostřanský, sobota 28.10.2017
Po třech týdnech míří Draci opět do města nákladních automobilů. Každý ze soupeřů zatím dokázal ze vzájemných soubojů získat jedno vítězství. Nakloní hokejisté Šumperka statistiku na svoji stranu, aby mohli pomýšlet na vyšší příčky druholigové tabulky, než je poměrně nelichotivé čtvrté místo? Kopřivnice Draky zaskočila už v prvním měření sil, navíc se jí v minulém kole podařilo uloupit bod za remízu v základní hrací době vedoucí Porubě.

Šumperk zajíždí do Kopřivnice posílen třemi body za výhru 4:1 v Novém Jičíně, navíc se pomalu může těšit na domácí zápasy, jelikož se snad rekonstrukce zimního stadionu blíží ke zdárnému konci. To by mohlo partě kolem trenéra Hulvy vstříknout do žil potřebný optimismus a euforii, neboť nedávné zápasy s Opavou a Valašským Meziříčím se nesly ve znamení zmaru.

V šumperském dresu chytil střeleckou slinu Vladimír cink, který navíc s devíti góly a sedmi asistencemi vede týmovou tabulku produktivity. Na záda mu dýchá patnáctibodový Michal Vymazal, který zase bezkonkurenčně vévodí statistice gólových asistencí, kterých si dokázal ve dvanácti zápasech připsat třináct. V obranných řadách je to potom bez překvapení. Největší bodové konto má tradičně Tomáš Sedlák, který zatím nemá tolik střeleckého štěstí, nicméně k dosavadní jedné vstřelené brance přidal osm přihrávek. Zlým mužem zůstává, alespoň statisticky, Lukáš Králík (36 trestných minut), nicméně nejvíce trestů nasbírala dvojice Michal Vymazal a Ondřej Šťáva. Oba si byli na trestné lavici odpočinout celkem osmkrát.

V sestavě soupeře si musí dát obrana Draků pozor především na desetibodové duo Jan Poruba a Martin Tomášek. Poruba dokázal skórovat celkem čtyřikrát a k tomu šestkrát asistovat, zatímco Poruba má na svém kontě šest vsítěných branek a čtyři přihrávky.

HC TATRA Kopřivnice - Draci Šumperk

28 .10. od 17:00 hodin | Zimní stadion Kopřivnice | Ostrava
textový přenos: onlajny.com

Sestavy z posledních zápasů

Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Stříž, krutil, Marek, Bail, Mrowiec, Kropka, Fojtík T. – Heinzl, Hrubý, Bartošák, Pargač, Mach, Vyčesaný, Suchý, Tomášek, Gola P., Sluštík
Šumperk: Lakosil (Faltus) – Schejbal, Gewiese, sedlák, Řezáč, Šťáva, Ďurkáč, Procházka – Kovařík, Vymazal, Lehečka, Vachutka, Cink, Půhoný, Fischer, Novosad, Ostřanský, Müller, Skopal