3. kolo: „The Šebek Brothers“ zničili i Frýdek-Místek a Prostějov tak vede ligu

Jaroslav Svoboda, pátek 17.9.2010
Š u m p e r k - Třetí kolo 2. ligy Východ je minulostí. Sedmička zápasu nabídla gólový raut v Orlové, zmrtvýchvstání břeclavských Lvů, další řádění prostějovských "The Šebek Brothers" a mnoho dalšího. V průměru padlo přesně osm branek na jedno utkání, čtyřikrát se radovali z vítězství domácí, třikrát pak hosté. Poprvé bodovat se povedlo Technice i Vsetínu, naopak Uničov ani Valašské Meziříčí z krize nevybředly. To Draci dokázali poprvé vyhrát venku, ačkoliv museli o tříbodový zisk v Opavě pořádně bojovat.

Uničov – Technika 1:2

Šlágrem kola byl bezesporu duel v Orlové, kam přijel Hodonín. Olejáři se s hosty dlouho přetahovali o vedení, zvláště ve druhé třetině Hodonín naznačil sílu, jenže naděje Drtičů sfoukla poslední dvacetiminutovka. Ta přinesla osm branek, tedy počet rovný průměru na zápas v rámci všech utkání třetího kola. Šestkrát se přitom prosadila Orlová a nakonec zvítězila 8:5. Dvěma góly se v utkání blýskli domácí útočníci Valchař a Ivan, za hosty se dvakrát trefil Zdeněk Jurásek, pokaždé v přesilovce 5 na 3. Obhájce trofeje z Valašského Meziříčí cestoval k třetímu ataku na bodový zisk do Nového Jičína, ale ani tentokrát neuspěl. Navíc znovu inkasoval nelichotivý počet branek. Přemožitel Draků z prvního kola zvítězil doma konečným skóre 6:3. Hostům nepomohly k bodům ani dvě branky Martiníka, na šesti inkasovaných gólech měl z novojičínských hráčů největší zásluhu Marek Pavlačka. Ten skóroval taktéž dvakrát, navíc si připsal i dvě finální přihrávky. Nový Jičín se posunul na 4. místo tabulky.

Na dvou stadionech se zápas rozuzlil až v samostatných nájezdech. Ve druhém kole dokázalo Uherské Hradiště po devíti letech vyhrát ligové utkání, navíc před vlastním publikem. V dalším zápase chtěl nováček ligy vše zopakovat, nad Vsetínem dokonce vedl ještě tři minuty před třetí sirénou 4:2. Jenže v 57. minutě snížil kapitán hostů Šafařík, osm vteřin před koncem třetí třetiny pak srovnal Ševčík. Vítězný los v nájezdové loterii vytáhl Daniel Vaněk. Vsetín nakonec vylovil v dlouho kalných vodách zimního stadionu Na Rybníku dvoubodovou zlatou rybku a připsal si tak první zisk v letošní sezóně. Stejný počin předvedla i Břeclav, která hostila Havířov. I Lvi prohrávali o dvě branky, avšak jakmile se zápas zlomil do své druhé půlky, dokázal snížit Fiedler, krátce před druhou třetinou srovnal Barták. Gól ze hry pak již nepadl a tak rozhodly o poměru dělby bodů nájezdy. Hosty pak poslal na cestu domů s pouhým bodem muž s příznačným jménem pro daný okamžik - Štěpán Hrůza.

Jestliže v zámoří glorifikují Hanson Brothers, tak v Prostějově má zelenou "The Šebek Brothers". Patrik a David ničí jednoho soupeře za druhým, zdatně jim v tom sekundují i další borci z Jestřábí továrny na body a góly. Již v přípravě naznačil Prostějov potenciál a v lize to rozbalil naplno. Pravda zatím v úvodních třech kolech narazil na celky pohybující se na chvostu tabulky, ale proč by se zrovna v těch patrech žebříčku 2. ligy Východ nemohly nacházet z toho důvodu, že je smetl Prostějov? Po vítězstvích nad Uničovem a Technikou se do spárů Jestřábů chytili i hráči Frýdku-Místku. Ti dostali na Hané osm kousků, čtyřikrát přitom skóroval Patrik Šebek. V poslední třetině navíc vysekl nejčistší možný hattrick. Jestřáby nakopl za vítězstvím skvělý úvod, už po 75 vteřinách vedli 2:0. Nejméně branek viděli diváci v Uničově. Ten stále letos čeká na vítězství, včetně přípravných duelů a také posledního odehraného kola má na svém kontě 10 proher v řadě. Technika na Hané vedla již 2:0 po dvou trefách Kamila Rajnohy, jediný domácí úspěch obstaral Dvorčák. O první body se tak Uničovští mohou pokusit v sobotu na ledě Frýdku-Místku.