Vítězná tečka za přípravou! Draci smetli Vyškov v první třetině

Vanessa Vařeková, čtvrtek 12.9.2024
Tak tomuhle se říká třešnička na dortu. Šumperští hokejisté zakončili letní přípravu důležitou výhrou. Hned v první minutě utkání sice trochu nešťastně inkasovali, pak už ale měli zápas zcela ve svých rukou. Po vyrovnávací brance Tomáše Pospíšila chytli Draci slinu a dalšími třemi trefami si vypracovali pohodový náskok, který i díky fantastickému gólmanovi Mickovi nepustili. Definitivní úder pak v posledních vteřinách hry zasadil Tadeáš Jaroš a bylo vymalováno. Šumperk si tak z Vyškova veze cenné vítězství 5:1 a snad na něj dokáže navázat i v prvním mistrovském střetnutí, které je na programu ve středu 18. záři.
přát. čtvrtek 12.9.2024
HC Vyškov - DRACI PARS ŠUMPERK
1:5
(1:4, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Vašíček – 4. Pospíšil (Picka, Vachutka), 5. Novotný (Dudycha, Handl), 13. Handl (Budina, Horký), 14. Pospíšíl (Šišolák, Vachutka), 60. Jaroš (Pospíšil, Šišolák). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 35:21. Průběh utkání: 1:0, 1:5.
Šarman (30. Hamrla) – Hefka, Dufek, Mikulík, Šindelek, Sedláček, Hohl D., Hohl P. – Tomajko, Lehečka, Lekeš, Zabloudil, Vašíček, Sebera, Krejčiřík, Bartes, Štefka, Nesvadba, Pokorný, Tomek.
Micka – Drtil, Rutar, Novotný, Dudycha, Panáček, Andrle, Minařík – Pospíšil, Šišolák, Vachutka – Jaroš, Picka, Scheuter – Tarnoczy, Skuhrovec, Ostřanský – Horký, Handl, Budina – Polách

Šumperští Draci nevstoupili do utkání úplně podle představ a hned v první minutě nešťastně inkasovali. Domácí celek poslal do vedení Dominik Vašíček, který procpal kotouč do brány pod betony Marka Micky.

Hosté však na odpověď nečekali příliš dlouho. Ve 3. minutě dostal přesný pas mezi kruhy Tomáš Pospíšil, který svým bekhendovým pokusem nachytal vyškovského Patrika Hamrlu a bylo srovnáno.

Draci se tak postupně začali dostávat do tempa, což úplně nevyhovovalo domácím celku, jenž rázem ztrácel. Hosté dokázali herní převahu náležitě zužitkovat a v 5. minutě otočili skóre zápasu na svoji stranu. Martin Novotný se z vrcholu levého kruhu napřáhl a pořádnou dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

A to nebylo ze strany hostů zdaleka vše. Svěřenci Tomáše Sedláka totiž chytli střeleckou slinu a ve 13. minutě odskočili soupeři už do dvoubrankového vedení. Po pohledné kombinaci se k puku dostal Tobiáš Handl, který proti Hamrlovi vytasil přesně provedený bekhendový blafák.

Ani ne po třiceti vteřinách přišla pro Vyškov další studená sprcha. Draci se po rychlé souhře dostali do přečíslení tři na jednoho. Do dobré střelecké pozice si najel Daniel Vachutka, místo zakončení ovšem zvolil přihrávku na hůl Tomáše Pospíšila, který se bez větších obtíži trefil do odkryté části domácí svatyně.

Po výživné úvodní dvacetiminutovce přišel gólový půst. Vyškovští hokejisté v prostřední části vystřídali brankáře a zlepšili pohyb. A přestože zbytek utkání byl víceméně v jejich režii, na fantastického Marka Micku recept nenašli. Ten si před svoji bránu postavil zeď a za svá záda už nic nepustil.

Poslední slovo ale přece jenom měli Draci. Devatenáct vteřin před zazněním závěrečné sirény využil nabídnutou přesilovou hru Tadeáš Jaroš, který po skvělé nahrávce od Tomáše Pospíšila nekompromisně zavěsil do prázdné brány, čímž tak udělal definitivní tečku za letní přípravou.

Radek Fischer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Zápas jsme nezačali úplně ideálně, postupem času jsme se však do hry dostali a dokázali jsme využit šance, které jsme měli. To nám dodalo trošku klidu na hole a hrálo se nám lépe. Musím pochválit kluky, protože zejména dopředu plnili to, co měli a vytěžili z toho maximum. Vzadu nám to však ještě trochu skřípe, takže na tom musíme ještě zapracovat. Kdyby totiž Vyškov proměnil šance, které měl, měli bychom obrovský problém. Pochválit musím i Marka Micku, který nám dnes výborně zachytal. Výhra z Vyškova je cenná a pevně věřím, že ji přeneseme i do prvního mistrovského zápasu. Mockrát děkujeme fanouškům, kteří vážili tu cestu, aby nás mohli podpořit.“