Úvodní zápas rozhodly až samostatné nájezdy, dva body Drakům vystřelil Skuhrovec

Vanessa Vařeková, Ján Jabrocký, středa 18.9.2024
Přestože se Šumperk s Novým Jičínem utkal už potřetí v relativně krátké době, nervozita z prvního mistrovského utkání byla na obou týmech znát. O něco lépe si s tím ale poradili hosté, kteří během dvaceti minut odskočili do dvoubrankového vedení. Nový Jičín se však nehodlal vzdát a jejich urputnost v závěrečné třetině přinesla své ovoce. Nejenže se Ďáblové vrátili zpět do hry, ale dokonce vyrovnali. Navíc nechybělo příliš mnoho, aby kompletně otočili zápas na svoji stranu. To se však domácímu celku nepovedlo, a tak o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž Drakům vystřelil bonusový bod David Skuhrovec.
1.kolo středa 18.9.2024
HK Nový Jičín - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3
(0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 41. Kania (Flok, Gebauer), 52. Šotkovský (Kořenek, Vosátko) – 7. Jaroš (Pospíšil, Drtil), 15. Vachutka (Šišolák, Hanák), rozh. náj. Skuhrovec. Rozhodčí: Škach – Voznička, Vojtášek. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 345. Střely na branku: 32:43. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Klimek – Stratil, Kania, T. Havlík, Vosátko, Jak. Hruška I, J. Holáň, D. Holáň – Gebauer, Flok, Maliník – Pawliczek, Štědrý, Hlávka – Škarka, Šotkovský, Kořenek – Capil, Kalač, Berka – Hudeček.
Irgl – Drtil, Rutar, M. Novotný, Dudycha, Minařík, Hanák – Vachutka, Šišolák, Pospíšil – Scheuter, Picka, Jaroš – Slanina, Skuhrovec, Tarnoczy – Budina, T. Handl, Polách.

Do prvního kola nového ročníku druhé ligy vstoupil trochu aktivněji domácí celek, který už ve 4. minutě hry vybojoval trestné střílení. Faulovaný Pawliczek ovšem trestné střílení neprovedl úplně ideálně a své zakončení poslal pouze vedle levé tyče.

Hra tak pokračovala za nerozhodného stavu, ne však ale na příliš dlouho. V 7. minutě obdržel menší trest za vysokou hůl Jakub Kania a Drakům stačilo pouhých třicet vteřin početní výhody na skórování. Gólový účet otevřel šumperský útočník Tadeáš Jaroš, který střelou z vrcholu pravého kruhu vymetl všechny pavučiny Klimkovy brány.

Šumperk po první trefě ožil a na soupeře začal vyvíjet enormní tlak. Jenomže mezi třemi tyčemi domácí svatyně stál fantastický Jakub Klimek, který svůj tým držel jak jen mohl. Dračímu nátlaku statečně odolával až do 15. minuty. Pohlednou kombinaci ve vlastním oslabení předvedl Ondrej Šišolák s Danielem Vachutkou, na kterého zůstal ten nejjednodušší úkol, poslat kotouč do odkryté klece. Hostující celek měl následně ještě několik slibných příležitostí navýšit svůj náskok, všechny ale trestuhodně zahodil.

Druhé dějství gólovou radost nenabídlo, šancí přesto bylo na obou stranách dostatek. O něco více ze hry měl sice Šumperk, jenomže proti němu stál vynikající Jakub Klimek, který nejenže vytáhl famózní zákroky, ale několikrát ho dokonce zachránila branková konstrukce. Na druhé straně zase čaroval Denis Irgl, který celých čtyřicet minut držel čisté konto.

Irglovou kouzlo ale hokejisté Nového Jičína přece jen zlomili. Ve 41. minutě využil dlouhou čtyřminutovou přesilovou hru Jakub Kania, který pohotovou střelou nedal přesouvajícímu se šumperskému brankáři sebemenší šanci. Kontaktní branka vlila domácím novou krev do žil a o téměř deset minut později bylo již srovnáno. Skvělou práci odvedl Kořenek, který přebruslil hostujícího obránce, dojel nahozený puk a poté našel před bránou nikým nehlídaného Ondřeje Šotkovského, jehož projektil zamířil přesně do odkryté části Irglovy klece.

Ďáblové si v samotném závěru základní hrací doby věřili na dokonání obratu a v 59. minutě to tak dokonce chvíli vypadalo. Domácí kapitán Gebauer se už radoval ze vstřeleného vítězného gólu, nicméně sudí téměř okamžitě signalizoval postavení útočícího hráče v brankovišti a gól tím pádem neuznal.

Po šedesáti minutách tak vítěz prvního kola druhé ligy nebyl znám a následovat muselo pětiminutové prodloužení. Během něj byli zase herně o trochu lepší Draci, střelecká nemohoucnost šumperského mužstva ale byla místy až k neuvěření. Na řadu tak přišla nájezdová loterie, v níž se štěstí přiklonilo na stranu hostů a díky dvěma trefám Davida Skuhrovce, putoval bonusový druhý bod do podhůří Jeseníků.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „Vím, že to byl první zápas, nicméně nehodnotí se mi vůbec lehce. Mám z něj smíšené pocity. Myslím si, že jsme nezačali úplně špatně. Nebylo to sice optimální, ale vedli jsme 2:0. Pak jsme však měli k dispozici nespočet přesilovek, které jsme trestuhodně zahodili. Kdybychom proměnili šance, které jsme měli, mohlo být rozhodnuto už na začátku. Takto jsme do závěrečné třetiny vstoupili až moc ustrašeně, z čehož pramenila zbytečná vyloučení. Jičín hrál obětavě, jednu přesilovku dokázal využít a rázem se vrátil do hry. Následně jsme dostali smolný druhý gól a hned nato třetí, který naštěstí nebyl uznán. Na jednu stranu jsem tedy rád, že vezeme z venkovního utkání dva body, na druhou si ale myslím, že jsme dnes ten třetí bod vyloženě ztratili.“