Tohle bolí! Šumperk přišel o body v poslední minutě utkání

Vanessa Vařeková, středa 23.10.2024
Dnešní bitvě s Havířovem nechybělo téměř nic, snad jen ta třešnička na dortu v podobě bodového zisku. Svěřenci Tomáše Sedláka a Radka Fischera se aktuálního lídra východní skupiny nezalekli a po celý zápas mu byli rovnocenným soupeřem. Havířov se sice dostal jako první do vedení, Draci ale zásluhou Daniela Vachutky dokázali bleskurychle vyrovnat a díky trefě Adama Polácha dokonce skóre otočit. Těsný náskok ale domácí tým i přes herní převahu ve druhé třetině neudržel, a tak bylo v šumperské ŠKODA aréně znovu srovnáno. Když už to vypadalo, že nerozhodný stav bude platit i po šedesáti minutách, osud nakonec rozhodl jinak. Havířov v poslední minutě hry strhl vedení zpět na svoji stranu a definitivně tak Drakům uhasil poslední jiskřičku naděje na bodový zisk. I přes takto krutý výsledek ale šumperští hokejisté všem ukázali, že hokej umí hrát i s těmi nejlepšími.
11.kolo středa 23.10.2024
DRACI PARS ŠUMPERK - HC AZ Havířov 2010
2:3
(2:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Vachutka (T. Pospíšil, Drtil), 18. Polách (Korčák, Rutar) – 12. Ćmiel (Antoníček, Klimša), 35. Klimša (Chroboček, Ćmiel), 59. Chroboček (Franek, Pindel). Rozhodčí: Held – Bubela, Horák. Vyloučení: 4:6 navíc Handl (SUM) 5 min + OK a Kunc (HAV) 5 min + OK. Využití: 1:0. Diváci: 714. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Irgl – Drtil, M. Novotný, Rutar, Dudycha, Minařík, Panáček, M. Křivohlávek – Pospíšil, T. Handl, Vachutka – Jaroš, Šišolák, Scheuter – Tarnoczy, Polách, Korčák – Izák, Picka, Budina
Sachr – Kunc, Michálek, Chroboček, Hrachovský, Valenta, Ševčík, Ščurek – Antoníček, Ćmiel, Klimša – Bednář, Šuhaj, Franek – Konečný, Pindel, Tvrdý – Apolenář, Haas, Pavlík

Hostující tým dostal hned zkraje úvodní dvacetiminutovky k dispozici přesilovou hru, domácí Draci ji však bez větších problémů ubránili. První nebezpečnější šanci si vypracoval bývalý hráč Šumperka, Vojtěch Šuhaj, proti jeho pokusu ale vytasil skvělý zákrok Denis Irgl. Tento nezdar ovšem nemusel Havířov příliš dlouho trápit, neboť se ve 12. minutě přece jen ujal vedení. Antoníčkovu dělovku od modré ještě domácí gólman vyrazil, avšak pouze před sebe, kde stál připravený Matouš Ćmiel a jeho následná dorážka už za zády Denise Irgla opravdu skončila.

Šumperští hokejisté se okamžitě hnali za vyrovnáním a hostující Havířov jim to v jednu chvíli významně usnadnil, když si počínal nedovoleným zákrokem. I Draci si tak docela brzy zahráli první početní převahu. Nicméně na rozdíl od soupeře byli daleko úspěšnější. V 15. minutě využil přesilovou hru Daniel Vachutka, který si počkal na Pospíšilovu přihrávku zpoza brány a střelou z první překonal hostujícího Davida Sachra.

A to nebylo ze strany Šumperka zdaleka vše. O tři minuty později se mu totiž podařilo dokonat fantastický obrat. Ve skrumáži před havířovskou svatyní se totiž dokázal nejlépe zorientovat Adam Polách a s trochou štěstí puk dopravil až za brankovou čáru. Ve zbytku první části už sice žádný gól nepadl, zato se ale roztrhl pytel s udělováním vyšších trestů. Za nedovolený zásah do oblasti hlavy a krku byl do konce utkání vyloučen Marcel Kunc a stejný trest, akorát tedy za bitku, obdržel i domácí Tobiáš Handl.

Do druhé části tak obě mužstva vstupovala o jednoho člena chudší. O trochu lepším a aktivnějším týmem se zdáli být Draci, kteří se snažili všemožnými způsoby buď navýšit náskok na Havířov nebo ho minimálně udržet. To se ale domácím nakonec nepovedlo, byť k tomu neměli příliš daleko. Své by o tom mohl vyprávět šumperský obránce Martin Novotný, jehož jasná tutovka skončila ke vší smůle přesně na brankové čáře.

Místo navýšení tak přišlo nepříjemné srovnání. Ve 35. minutě se AZet dostal do rychlého protiútoku, na jehož konci stál David Klimša, který z vrcholu pravého kruhu vyslal střelu švihem a zkušeně ji uklidil až za záda Denise Irgla. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

A právě s remízou se havířovští hráči nechtěli za žádnou cenu smířit, což dávali jasně najevo v závěrečné dvacetiminutovce. Nejprve se do samostatné akce pustil Matouš Ćmiel, avšak neúspěšně. Po něm se do další obrovské šance dostal Tomáš Franek, ani on ale na talentovaného gólmana Draků nevyzrál. Osud AZetu tak chtěl do svých rukou vzít David Klimša, jeho projektil však zamířil pouze do připraveného Denise Irgla, který v bráně doslova čaroval.

Šedesát minut se pomalu ale jistě chýlilo ke svému konci a když už to vypadalo, že Šumperk uhájí nerozhodný stav a vybojuje tím tak prodloužení, přišla ze strany Havířova hodně tvrdá rána. Veškeré naděje Draků na bodový zisk pohřbil přesně šestašedesát vteřin před závěrečnou sirénou David Chroboček.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „Myslím si, že prvních deset minut bylo jednoznačně ve prospěch Havířova. Měli jsme tam jedno oslabení, čímž jsme je trošku dostali do tempa. Od desáté minuty jsme ale dokázali být rovnocenným soupeřem a konečně nám vyšla i nějaká ta přesilovka. Určitě tam tedy vidím nějaká pozitiva. Ve druhé třetině si troufnu říct, že jsme byli lepším týmem my. Škoda jen, že nám to tam nespadlo. Pokud se nemýlím, tak se to jednou snad zastavilo přesně na brankové čáře. V té třetí už ale šlo vidět, že chce Havířov hrozně moc vyhrát. Hrozně mě vůči klukům mrzí ten konec. Dnes opravdu dřeli a bojovali a myslím si, že to i diváci ocenili. Máme však na čem stavět a je vidět, že ten hokej hrát umíme.“

Marek Pavlačka (AZ Havířov): „Z důvodu nemoci žďárských hokejistů se nám zrušilo sobotní utkání a tím jsme vypadli trošku ze zápasového režimu. Dnes nás čekalo v Šumperku hodně těžké utkání. Vstup do úvodní třetiny se nám vcelku povedl a větší aktivita byla určitě na naší straně. Tím jsme se taky dostali do jednobrankového vedení. Domácím se ale podařilo dvěma góly z předbrankového prostoru výsledek otočit a po první třetině jsme šli do šaten s jednogólovým mankem. Druhá třetina byla dost neurovnaná, hodně menších šarvátek, vyloučení a tím byla hra hodně rozkouskovaná. A i přesto, že v této třetině byli domácí o něco málo aktivnější, tak se gól podařilo vstřelit nám. Ve třetí třetině se aktivita vrátila znovu na naši stranu, dostali jsme se do několika brejků, slibných šanci a jednu z nich se nám podařilo pár desítek vteřin před závěrečnou sirénou proměnit a těžký zápas dotáhnout do vítězného konce. Nějak zvlášť pohledný hokej to nejspíše nebyl, ale tím více si těchto bodů vážíme, protože byly vybojované a vydřené.”