Suverénní vítězství Šumperka! Hodonín sestřelil pěti góly

Vanessa Vařeková, sobota 21.9.2024
Svěřenci Tomáše Sedláka a Radka Fischera slaví první domácí vítězství. Začátek utkání sice nechytili úplně ideálně, jednobrankové manko však bleskurychle smazali. Nabídnutou přesilovou hru zužitkoval Adam Scheuter, který zároveň nastartoval šumperskou krasojízdu. Po Scheuterovi se dokázal prosadit i mladičký Matyáš Budina, pro kterého to navíc byl premiérový gól mezi seniory. Hostující Hodonín ve zbytku zápasu tahal za kratší konec lana a kromě jedné snižující trefy už nic více nevymyslel. Draci ke dvěma brankám přidali další tři a celkem jasně si tak šli pro plný bodový zisk. Výrazný podíl na tomto úspěchu měl i dvougólový Matěj Korčák, který Šumperku vypomáhá v rámci střídavých startů z Prostějova.
2.kolo sobota 21.9.2024
DRACI PARS ŠUMPERK - SHKM Hodonín
5:2
(2:1, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Scheuter (Tarnoczy, Vachutka), 10. Budina (Ostřanský, Polách), 29. Korčák (Drtil), 34. Picka (Drtil), 38. Korčák (Scheuter) – 3. Sajdl (Matěj, M. Mach), 32. Luža (Bachánek, P. Peš). Rozhodčí: Čech – Bubela, Peluha. Vyloučení: 5:3, navíc Novotný (SUM) 5 min + OK a Dobiáš (HOD) 5 min + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 710. Střely na branku: 35:19. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Irgl – Drtil, Rutar, Dudycha, M. Novotný, Panáček, Minařík, Andrle – Vachutka, Šišolák, Pospíšil – Korčák, Scheuter, Jaroš – Ostřanský, T. Handl, Tarnoczy – Budina, Picka, Polách.
Piták (40. Schnattinger) – T. Sedláček, D. Rauš, Němec, J. Švejda, Zukal, L. Stuchlík, Lašák – Sedlák, Luža, Dobiáš – Sajdl, Ma. Novák, Matěj – Bachánek, P. Krejčí, J. Štefka – P. Peš, M. Mach.

Začátek zápasu vyšel o něco lépe hostujícímu týmu, který se už ve 3. třetině dostal do vedení. Perfektní práci odvedl Pavel Matěj. V mezikruží zachytil špatnou rozehrávku Draků a parádním křižným pasem, mezi bruslemi jednoho z šumperských obránců, našel Jakuba Sajdla, který bez zaváhání trefil prázdnou bránu domácích.

Z vedení se ale Hodonín neradoval příliš dlouho. V 5. minutě totiž vyfasoval menší dvouminutový trest za krosček Libor Stuchlík a hosté tak museli do čtyř. Nabídnutou přesilovou hrou nepohrdnul šumperský rychlík Adam Scheuter, jenž po ideální přihrávce Patrika Tarnoczyho vymetl pravý horní roh Pitákovovy svatyně.

Draci povzbuzeni vyrovnávacím gólem nenechali nic náhodě a v 10. minutě dokonali obrat. Nejprve se pokusil překvapit Dominika Pitáka Milan Ostřanský, jenomže jeho pokus procpat puk za brankovou čáru kolem tyče nevyšel. K velkému štěstí se však kotouč odrazil přímo na hokejku Matyáše Budiny, proti jehož střele do prázdné klece neměl Dominik Piták sebemenší šanci. Domácí hráči do konce první dvacetiminutovky na tempu hry nepolevili, další úspěšnou trefu ale již nezaznamenali.

Jak rychle druhá třetina začala, tak také bohužel rychle skončila pro Martina Novotného. Zkušený šumperský obránce si totiž počínal za hranicí pravidel a za nedovolený zásah do oblasti hlavy a krku obdržel pětiminutový trest s osobním trestem do konce utkání, díky čemuž musel tedy předčasně do sprch. Hodonín tak měl ideální příležitost ke srovnání skóre, jenomže dlouhou početní výhodu nevyužil. A co je možná pro hostující mužstvo ještě horší, že během ní inkasoval. Nahození Tomáše Drtila od modré čáry se příhodně odrazilo k Matěji Korčákovi, který z bezprostřední blízkosti překonal bezmocného Pitáka.

Sotva si však Šumperk odseděl jeden trest, rozhodčí už signalizoval další. A tentokrát už nezůstal bez využití. Nedovolený zákrok Adama Scheutera potrestal ve 32. minutě tvrdou ránou z prostoru levého kruhu Dominik Luža. Opět ale netrvalo příliš dlouho a Draci si vzali dvoubrankové vedení zpět. Ve 34. minutě předvedl fantastickou individuální akci Filip Picka, který se doslova prokličkoval až před samotného hostujícího gólmana a následně nekompromisně zavěsil do levého horního rohu.

Definitivní úder pak Baníku zasadil ve 38. minutě jediný dvougólový střelec utkání, Matěj Korčák. Ten se po vyhraném vhazování dostal jako první ke kotouči a pohotově zamířil přesně k bližší tyči. Závěrečná dvacetiminutovka se už spíše jen dohrávala, a kromě několika vyloučení se už nic důležitého neudálo. Těsně před závěrečnou sirénou byli místní diváci akorát svědky dalšího pětiminutového trestu s osobním trestem do konce utkání, který tentokrát obdržel hostující Vojtěch Dobiáš, a to za bodnutí špičkou hole.

Šumperští hokejisté si tak připisují další cenný skalp, a hlavně důležité tři body do tabulky. V následujícím kole je pak čeká souboj s Opavou, který se odehraje v Kravařích.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „Dnešní výkon bych hodnotil pozitivně. Samozřejmě za stavu 4:2, respektive 5:2, jsme tam už trošku bláznili a to takhle opravdu nechceme. Chceme hrát pořád stejný hokej. Co bych dnes trochu vytknul, jsou jednoznačně fauly, kterých bylo z naší strany hrozně moc. Paradoxně jsme ale ve čtyřech hráli možná lépe než v pěti. Stále nás však trápí neproměňování šancí. Je to až tristní, co mi nejsme schopni dát. Neustále to na tréninkách pilujeme a evidentně pilovat budeme i nadále. Pokud se to nezlepší, mohlo by se nám to třeba v dalším utkání vymstít. Klukům jsem za dnešek poděkoval a musíme pracovat dál. Soutěž bude extrémně vyrovnaná a my musíme jít krůček po krůčku. Mockrát děkujeme také fanouškům za skvělou atmosféru.“