Šumperk nepolevuje, v nervydrásající bitvě porazil Kopřivnici

Vanessa Vařeková, sobota 28.9.2024
Když ve 2. minutě poslal Draky do vedení Tobiáš Handl, nikoho by nenapadlo, že tento jednobrankový stav bude trvat více jak polovinu utkání. Až v závěrečné dvacetiminutovce se začaly dít pořádné věci. Kopřivnice totiž dokázala dvakrát po sobě srovnat skóre, na třetí branku šumperského celku už ale odpověď nenašla. Sázka na hru bez brankáře Kopřivnici nevyšla ve chvíli, kdy vítězství Šumperka zpečetil trefou do prázdné Tomáš Pospíšil. Výborný výkon podal také domácí gólman Marek Micka, jenž si v dnešním duelu odbyl svoji premiéru.
4.kolo sobota 28.9.2024
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Kopřivnice
4:2
(1:0, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 2. T. Handl (Tarnoczy, Minařík), 47. Vachutka (T. Pospíšil, Skuhrovec), 59. Jaroš (T. Pospíšil, Skuhrovec), 60. T. Pospíšil (Skuhrovec, Vachutka) – 45. Indrst (Kubík), 56. Indrst (R. Bartošák, Sluštík). Rozhodčí: Held – Rychlý, Bezděk. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 745. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Micka –Drtil, Rutar, Novotný, Dudycha, Panáček, Minařík – Vachutka, Šišolák, T. Pospíšil – Skuhrovec, Scheuter, Jaroš – Ostřanský, T. Handl, Tarnoczy – Budina, Polách, Picka – J. Horký
D. Bartošák – Petrek, Slavík, Hlaváč, R. Bartošák, Marek, Mošnička, Kelnar, P. Zeman – J. Mach, Sluštík, Kubík – Gola, Indrst, Suchý – Jurek, Pargač, Siekierka – F. Fojtík, Spurný.

Šumperští Draci byli od samého začátku daleko aktivnějším týmem, čehož dokázali bleskurychle využít. Už ve 2. minutě utkání poslal domácí celek do vedení Tobiáš Handl, který byl před bránou nejdůraznější a kotouč dokázal procpat až za záda Darka Bartošáka.

V 10. minutě byla domácímu týmu nabídnuta první přesilová hra, když menší dvouminutový trest za sekání obdržel kopřivnický útočník, Ondřej Sluštík. Přesilovka Drakům ale vůbec nevyhovovala a paradoxně jim rozbila celý herní systém. Zatímco se tedy Šumperk dlouho nemohl dostat do herní pohody, Kopřivnice vycítila šanci a začala zvyšovat tlak. Jen díky fantastickým zákrokům obou gólmanů se ale skóre do konce první třetiny nezměnilo.

Ve druhém dějství nebyl k vidění příliš pohledný hokej. Hra postrádala patřičné tempo, a kromě několika vyloučení na obou stranách se nic zajímavého na ledě nedělo. O vítězi čtvrtého kola základní části tak musela rozhodnout až závěrečná perioda.

A během ní se teprve začaly dít věci. Ve 45. minutě se totiž Kopřivnice dočkala srovnání. Filip Indrst předvedl pěknou sólovou akci. Na levém kruhu se nejprve vyhnul jednomu z domácích obránců a pak si najel až před gólmana, kde ho z bezprostřední blízkosti překonal.

Šumperští hokejisté si však vedení vzali rychle zpět. Ve 47. minutě předvedl parádní přechod do útočného pásma Tomáš Pospíšil. V prostoru mezi kruhy byl ale následně obklopen hned třemi kopřivnickými hráči, místo střely tak zvolil nahrávku na Daniela Vachutku, jenž se střelou zápěstím trefil přesně ke vzdálenější tyči.

Po druhém gólu domácích přišla pasáž, kdy se hrálo nahoru a dolů, diváky ale třetí dvacetiminutovka musela zákonitě bavit. Obě mužstva se nehodlala vzdát zisku důležitých bodů a v 56. minutě bylo další drama na světě. Po vyhraném vhazování se dostal ke střele René Bartošák, jeho projektil ovšem trefil pouze Filipa Indrsta, od kterého se ale kotouč s obrovským štěstím odrazil až do šumperské svatyně.

Draci se však s remízou nehodlali smířit a necelé dvě minuty před závěrečnou se opět dostali do vedení. Fantastickou práci znovu odvedl Tomáš Pospíšil, který se zbavil hned dvou hostujících hráčů a těsně před bránou naservíroval puk Tadeáši Jarošovi, který ho pohotově poslal do odkryté části Bartošákovy klece.

Definitivní úder pak Kopřivnici zasadil výše zmiňovaný Tomáš Pospíšil, který pojistil vítězství Draků trefou do prázdné. Šumperští hokejisté si tak připisují další cenný skalp za plný počet bodů.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „Dneska musím smeknout před soupeřem. Kopřivnice přijela do Šumperka zorganizovaná a nehrála vůbec špatně. Myslím si, že prvních deset minut bylo jasně našich, kde jsme dominovali. Hru nám ale paradoxně rozbila naše přesilovka. V té jsme opravdu špatní. My místo toho, abychom si v ní pomohli jedním nebo dvěma góly a zápas prakticky ukončili, tak si to zbytečně komplikujeme. Na druhou stranu ale musím ocenit kluky, že se za vyrovnaného stavu nevzdají a dřou. I ti, kteří třeba posledních deset minut nehrají, se povzbuzují. Tím se ukázala síla kabiny, za což jsme moc rádi. Vyhráli jsme možná i s trochou štěstí, ale i to patří k těm, kteří jsou připravení, kteří makají a kteří chtějí víc. Ještě jednou tedy děkuji klukům a také fanouškům.“