Draci obdrželi nepopulárního bůra, Mokry nezdolán

Vanessa Vařeková, FOTO: Jiří Koutník, Petr Komárek, pátek 6.9.2024
Šumperští hokejisté statečně vzdorovali prvoligovému Přerovu, a to až do 22. minuty. Od tohoto okamžiku převzali Zubři iniciativu a během druhé dvacetiminutovky dokázali Drakům odskočit na rozdíl dvou branek. V závěrečné třetině už měl domácí celek vše pod kontrolou a díky dalším třem trefám rozhodl o jasné výhře 5:0. Přerovský gólman Vojtěch Mokry si tak proti svému bývalému klubu připisuje čisté konto.
přát. pátek 6.9.2024
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS ŠUMPERK
5:0
(0:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 22. Březina (Nemec, Mácha), 40. Číp (Pechanec), 51. Zabusovs (Číp, Jáchym), 54. Zabusovs (Nemec), 60. Číp (Zabusovs). Rozhodčí: Obadal, Škach – Bubela, Peluha. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 476. Střely na branku: 38:15. Průběh utkání: 5:0.
Mokry – Černý, Krisl, Němec, Cubo, Weinhold, Pěnčík – Mácha, Jáchym, Březina – Hradil, Pechanec, Číp – Zabusovs, Nemec, Chludil – Pšurný, Hotěk
Štipčák – Rutar, Drtil, Dudycha, Novotný, Minařík, Panáček, Křivohlávek – Budina, Šišolák, Vachutka – Ostřanský, Polách, Jaroš – Scheuter, Handl, Tarnoczy – Korčák, Skuhrovec, Picka

První třetinu se Zubři trápili. Šumperk působil aktivnějším dojmem a do vedení mohl jít při vyloučení Nemce. Ránu ex-přerovského obránce Novotného Mokry vyrazil před sebe a vzápětí zblízka doráželi Skuhrovec s Korčákem, kteří Drakům přijeli vypomoct z Prostějova. Domácí brankář však předvedl sérii výborných zákroků a účastníka druhé ligy do vedení nepustil. Na druhé straně měl velkou šanci Chludil, jenže se mu nepodařilo přehodit Štipčákův beton.

Štipčák, který také patří do prostějovského kádru, poprvé kapituloval až ve 22. minutě. Střelou do horního rohu jej překonal David Březina, jehož přesilovková trefa Hanáky uklidnila a naopak hosty utlumila. Přerov pak začal kontroval hru, znovu se však prosadil teprve těsně před vypršením druhého dějství. Radek Číp získal puk po skrumáži před brankou a mezi Štipčákovými betony ho poslal do sítě.

Převaha Zubrů pokračovala i ve třetí části. Deset minut před koncem hráli zkrácenou přesilovku pět na tři a sekundu před návratem vyloučeného Minaříka v ní udeřili. Číp nejprve mířil jen do tyče, zanedlouho se nicméně ujal pokus do dolní části branky z hole Patrikse Zabusovse. Lotyšský útočník v 54. minutě skóroval i při oslabení. Štipčáka si položil blafákem do bekhendu a zblízka zakončil do prázdné brány. Konečnou podobu výsledku dal v čase 59:09 po Zabusovsově přihrávce rychle pálící Radek Číp, který se tak stal druhým dvougólovým střelcem zápasu.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „Dnes se mi to hodnotí hrozně těžko. První třetina byla z naší strany fantastická. Troufl bych si říct, že jsme byli dokonce lepší než soupeř. Ve druhé a třetí třetině už byla ale vidět převaha Přerova, který narozdíl od nás hrál celých šedesát minut to, co měl. My jsme postupně polevovali a začali ztrácet hodně puků na modré čáře a ve středním pásmu, takže to soupeř rychle otáčel. Určitě je ale na čem stavět. Se zápasem jsem tedy relativně spokojený, akorát mě trošku mrzí poslední dva góly a některé zbytečné fauly. Výsledek 3:0 by vypadal určitě lépe.”

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Čekali jsme, že první třetina bude lepší. Byli jsme tam trochu, nebojím se říct, pod tlakem. Soupeř měl dobrý pohyb, my jsme zatím nervózní na hokejkách. Druhá třetina už byla lepší a ve třetí jsme zahráli poměrně slušně. Už to trochu vypadalo, v přesilovkách jsme si dokonce i nahráli. Měli jsme teď těžší tréninkové období, asi si to chce sednout. Od pondělí najedeme na zápasový režim a věříme, že si to všechno sedne v pravý čas. Řešíme nějaká zranění, ale i o tom hokej bohužel je. Každopádně bojujeme, makáme, šlapeme, jezdíme a snažíme se.