Šumperští hokejisté opět prohráli v Opavě

Reportáž ze zápasu: Opava - DRACI ŠUMPERK 4:2

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 22.2.2018
Po debaklu s Porubou si opavští hokejisté spravili chuť. A ti šumperští, ti mohou být nejspíš rádi, že Opava nakonec do playoff nepostoupí. S jasně posledním týmem tabulky se totiž Drakům vůbec nedaří a potvrdil to i duel na půdě Slezanu, byť byl tým ze Šumperka oslaben absencí několika opor, které doléčují šrámy. A o Matěje Bažanta, kterého zkoušel mateřský Prostějov. Domácí totiž vyhráli 4:2, když o svém vítězství rozhodli již v úvodní třetině po brankách Slavíka a Hermana. Draci sice v úvodu třetí části hry snížili, ale Opava přidala ještě další dvě branky.
47.kolo středa 21.2.2018
HC Slezan Opava - Draci Šumperk
HC Slezan Opava - Draci Šumperk
4:2
(2:0, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 10. Slavík (Vítek, Tichý), 13. Herman (Štindl, Wolf), 53. Šindelář (Herman, Štindl), 56. Wolf (Cihlář) – 45. Fischer (Šťáva, Řezáč), 60. Půhoný (Vymazal).. Rozhodčí: Holaň - Bojda, Mikler. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 200. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.
Wanecki – Čechman, Kiss, Šindelář, Šendera, Tichý, Slavík – Pělucha, Bitomský, Herman, Rousek. Vítek, Cihlář, Štindl, Chalupa, Maxner, Wolf, Hartmann, Malina
Lakosil – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Řezáč – Novosad, Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Králík, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal, Ostřanský

Komentář k zápasu

Po zranění se mezi opavské tyče vrátila brankářská jednička Michal Wanecki. Ten se mohl spolu se svými spoluhráči poprvé radovat v 10. minutě. Vítek našel parádní přihrávkou Daniela Slavíka a ten trefou do poloodkryté klece využil přesilovou hru.

O tři minuty později vedla Opava o dvě branky. Bekhendový pokus Bohumila Hermana Lakosil vykryl, na následnou dorážku stejného hráče už byl ale krátký. Největší šanci Šumperka měl v první dvacetiminutovce Kovařík, z mezikruží ale zamířil těsně vedle.

Ve druhé periodě se domácí museli hned třikrát bránit početní výhodě soupeře, přečkali je však bez újmy na skóre. Ve 34. minutě se Wanecki vytasil se skvělým zákrokem, když zlikvidoval obrovskou příležitost Novosada.

Branky začaly padat opět ve třetí části. Ve 45. minutě nejprve snížil Radek Fischer, opavské odpovědi ale na sebe nenechaly dlouho čekat. Na konci 53. minuty vrátil Slezanu dvougólové vedení Jiří Šindelář, o necelé tři minuty později jej napodobil také Petr Wolf. Draci ještě zásluhou Jiřího Půhoného v poslední minutě výsledek zkorigovali, na třech bodech pro Opavu už tento zásah ale nic neměnil.