Tříminutová palba Draků přinesla vysněný skalp Orlové

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 14.12.2006
Konečně. Draci prolomili prokletí a poprvé v letošním ročníku druhé ligy porazili Orlovou. Ta na ledě Šumperka předvedla nedisciplinovaný výkon, za který pykala hlavně na konci druhé třetiny. Šumperk tříminutovou kanonádou trestal sérii vyloučení hostů. Vítěznou branku a navíc první za Šumperk vstřelil Stanislav Hajas, ovace sklidila po utkání i nová jednička Draků mezi tyčemi, Hajasův krajan Peter Betinec. Po uskupení výsledků 25. kola se pak Draci navrací na první místo ligové tabulky.
25.kolo středa 13.12.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Orlová
4:2
(1:0, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 13:36 Osina (Meluzín), 33:27 Meluzín (Osina, Ohnutek), 35:15 Hajas (Ohnutek), 35:42 Kočara (Dostál) - 28:32 Pavlas (Lhotský), 52:11 Tluszczik (Jemelík). Rozhodčí: Malíř. Vyloučení: 9:13, navíc Kraft, Jemelík, Grygar a Fendek 10 minut, Mintěl a Fendek do konce utkání (všichni ORL). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.
Betinec - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Novosad, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Dostál, Antonovič, Meluzín - Kočara
Čučela - Sikora, Novák, Trubka, Balajka, Fendek, Bindač, Jemelík, Grygar, Lhotský, Bavlšík, Kotásek, Tluszczik, Pavlas, Mintěl, Galgonek, Stránský, Kraft

Krásnou podívanou předvedli fanouškům šumperští hokejisté ve šlágru 25. kola druhé ligy. Na domácím ledě potrestali přehnanou nedisciplinovanost Orlové a vyhoupli se zpět do čela ligy. Utkání začalo bez hlavního rozhodčího Malíře, který vinou nehody u Olomouce naskočil do utkání až v polovině deváté minuty. Šest vteřin mu stačilo na rozkoukání, aby do té chvíle opatrně hrané utkání přineslo první přesilovku. Draci v ní sice branku nedali, ale hosté od té chvíle začali praktikovat hru zalouženou na tvrdosti. Ve 13. minutě se u mantinelu ocitl na ledě Petr Dostál, který sice nejprve sekl Mintěla, ten mu oplatil bodnutím špičkou hole a Draci dostali výhodu dlouhé přesilovky. A za necelou minutu ji využili. Meluzín narazil na modrou Osinovi a ten z první propálil chumel hráčů před brankou. Jen za úvodní třetinu dostali hosté 51 trestných minut. Vražení na hrazení ze strany Krafta skončilo sice jen dvěmi minuty, ale tentýž hráč a s ním i Jemelík si za své protesty vykoledovali po desetiminutových trestech. Draci přesilovku nevyužili, leč do konce třetiny přežili i své vlastní oslabení, jehož krátká část měla odstartovat i třetinu druhou.

Šumperk hru ve čtyřech zvládl, hosty ke střele nepustil a vydal se sám opět na zteč branky Lukáše Čučely. Hrozili i hosté, ve 26. minutě spálil velkou šanci Jemelík, kterého vychytal výtečný Betinec. Rychlou akci pak předvedli hosté ve hře čtyř mužů na každé straně. Rozhozená domácí obrana nepokryla přihrávku Lhotského na Pavlase a útočník Orlové srovnal. Před Betincem bylo najednou horko a Orlová si začala říkat o vedení v utkání. Jenže o šanci přidat druhý gól se připravila vlastní nedisciplinovaností. V čase 33:27 využil přesilovku domácích Roman Meluzín, který stejně jako v prvním případě Osina prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě. Následující minuty pak přinesly drtivý tlak Draků. Ti hnáni nadšeným publikem rozhodli zápas v 36. minutě. Nejprve Stanislav Hajas překonal svou letošní první brankou Čučelu, čtvrtý gól přidal Vladimír Kočara, který se nejlépe zorientoval ve zmatku v obraném pásmu hostů. Trenér soupeře Jan Vavrečka si ihned vzal oddechový čas.

Poslední třetina již domácí góly nepřinesla, leč Šumperk si takticky své vítězství pohlídal. První část dvacetiminutovky poznamenaly další zbytečné fauly hostů, trest do konce utkání pak dostal za nesportovní chování i Jemelík. Jednu chvíli tak na trestné lavici sedělo pět hráčů v modrých orlovských dresech. Šumperk však přesilovku nevyužil, sám se naopak musel bránit. Deset minut před koncem poslaly Draky do tří fauly Kališe a Holíka, s absencí dvou beků se Šumperk v oslabení dlouho vypořádával zdatně a bojovně. Tři vteřiny před uplynutím druhého trestu se však hosté prosadili. Jemelíkovu střelu šťastně umístil mezi tyče Tluszczik a hosté zažehnuly plamínek naděje na bodový zisk. Domácí však konec zápasu odehráli ve velkém stylu. A to i přes závěrečnou power-play soupeře podpořenou vyloučením Kučery. Za aplausu ochozů si Draci dokráčeli k prvnímu letošnímu skalpu Orlové a oplatili jim tak dvě předchozí porážky.