Tonoucí se Draci se stébla opět nechytli

Petr Matěj, Jaroslav Svoboda, Jaroslav Svoboda, Petr Matěj, středa 26.9.2007
P r o s t ě j o v - Nic nového pod Sluncem. Šumperští hokejisté si další prohrou, tentokrát v Prostějově 3:6, upevňují pozici na posledním místě východní skupiny první ligy. Utkání bylo vyrovnáné jen do úvodu druhé třetiny, kdy Draci dokázali v přesilovce 5 na 3 vyrovnat na 1:1, ovšem další góly v jejich síti je poslali opět do kolen. Konečný výsledek 6:3 upravili hosté až těsně před koncem, do 55. minuty stihli prohrávat 6:1! Prvoligový komplex šumperského hokeje zdá se pokračuje i po šestileté pauze.
6.kolo středa 26.9.2007
LHK Jestřábi Prostějov - DRACI PARS ŠUMPERK
6:3
(1:0, 2:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 10:49 Vrba (Prokop), 26:26 Kotásek (Piecha, Suchý), 28:28 Piecha (Procházka), 48:43 Kumstát (Vymazal), 52:16 Mikšovský (Hampl), 54:06 Berzinš (Hampl) - 20:47 Bařica (Stejskal), 57:07 Meluzín (Špelda), 58:30 Obdržálek (Čížek). Rozhodčí: Hribík - Čížek, Prchal . Vyloučení: 11:8, navíc Kotásek a Prokop (oba Prostějov) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1400. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:3.
Daneček - Procházka, Suchý, Kumstát, Vomela, Bartoň, Chovan, Hegegy - Šúrek, Piecha, Kotásek, Vymazal, Prokop, Vrba, Bartošek, Hampl, Berzinš, Mikšovský
Betinec - Kloz, Špelda, Sloboda, Kaltenböck, Stráňovský, Hajas, Ondráček, Šindler - Bařica, Meluzín, Antonovič, Lazorišák, Hubáček, Obdržálek, Stejskal, Ohnutek, Kratěna, Martinka, Čížek, Pekr

Šumperští Draci i nadále tápou první ligou. V Prostějově prohráli čtvrté utkání v řadě a i tentokrát hrozící debakl odvrátily až vstřelené branky v závěru utkání, kdy už bylo o všem rozhodnuto.

Dlouhé minuty se obě mužstva soustředily spíše na pozornou obranu. Z výběru hostů opět vyčnívala první formace, která jako jediná dokázala zatápět Jestřábům, leč jejich snaha končila při nejlepším pouze u Daněčka. Na druhé straně neměl příliš práce i Betinec, který dostal tentokrát přednost před Tihlářem. Byli to nakonec domácí, kteří z první gólovky udeřili. Na začátku kombinace stála čerstvá posila domácích z Komety Brno Juraj Prokop, který namazal Vrbovi. Jeho trefa pod víko znamenala vedení Prostějova. Domácí pak ale na dlouhé minuty přenechali ledovou plochu Šumperku a znovu zvláště první formace zle zatápěla předposlednímu celku tabulky. Jenže Bařica kotouč minul, následně Daněček v přesilovce vychytal jak Antonoviče, tak najetého beka Špeldu. Hosté v závěru třetiny měli mírnou převahu, šance posil Hubáčka ani Lazorišáka změnu skóre nepřinesly. Nejblíže srovnání byl Šumperk v samotném závěru třetiny, kdy v přesilovce vypálil Kloz, puk však skončil jen na tyči prostějovské branky.

V úvodu druhé třetiny dohrával Šumperk dvojnásobnou přesilovku a dokázal ji i využít. Bombu Martina Stejskala vyrazil Daněček jen před sebe, nejrychleji se zorientoval Dušan Bařica a nejproduktivnější Drak v dosavadním průběhu první ligy vyrovnal. Minutu na to vedení domácím nevrátil Piecha, kterému puk sjel v závěru úniku z hole. Ten samý hráč zatopil Betincovi i ve 24. minutě. Příhra Kotáskovi znamenala pro zkušeného forvarda koncovku do prázdné branky, jenže švih Betincovy lapačky sebral domácím tribunám radostný úsměv z tváří. Prostějov se tak dočkal také v přesilovce a i tentokrát v dvojnásobné. Po vyloučení Hajase a Špeldy si předchozí nevyužitou šanci vykompenzoval Kotásek, který z úhlu propálil Betince a poslal Jestřáby zpět do vedení. O dvě minuty později hrál Prostějov znovu přesilovku a tentokrát se prosadil Martin Piecha. Našlápnutí Jestřábi začali do Draků pořádně klovat a Šumperk dlouhé minuty nevěděl, kde mu vlastně hlava stojí. Vrátit se do utkání ještě Šumperk mohl ve 34. minutě, kanonýr Antonovič ale nadvakrát Daněčka nepřekonal. Od této chvíle začala doslova kanonáda kolem branky Jestřábů, ovšem kousek černé gumy končil všude možně, jen ne tam, kde jej hrstka fandů Draků chtěla vidět.

První minuty třetí třetiny příliš hokejové krásy nenabídly, střely sice poměrně často mířily na jednu či druhou branku, ovšem jejich razance by v dovednostních soutěžích ve tvrdosti střelby byla spíše k smíchu a tak ani jeden z gólmanů neměl dlouho příliš co na práci. Až když ujel Kumstát a sám se vrhl střemhlav na Betince, bylo nač koukat. Slovenský brankář ve službách prvoligového nováčka musel nakonec puk zalehnout. Za dalších 120 vteřin přidali Jestřábi definitivně čtvrtý a vítězný hřebíček do rakve šumperským nadějím. Michal Vymazal poslal na modrou čáru kotouč, který vzápětí nechytatelnou bombou jeden z domácích hrdinů Pavel Kumstát poslal až do sítě. V 51. minutě byl blízko páté brance Piecha, Betinec jej tentokrát vychytal. Rostoucí tlak Prostějova přesto přinesl i další ovoce. Mikšovský poslal po rychlé kombinaci domácích kotouč do prázdné branky rozloženého Šumperka a stadión mohl pomaličku začít slavit první letošní prostějovské vítězství v normální hrací době. Zvláště, když v 55. minutě Hamplovu střelu tečoval do branky Berzinš. Následné střelecké probuzení šumperského výběru přišlo už pozdě. Roman Meluzín a Petr Obdržálek svými trefami v 58. a 59. minutě jen zmírnili bolest šumperských příznivců.

Jindřich Setikovský, trenér Šumperka: "Dělali jsme zbytečné fauly a měli hodně vyloučených, to si myslím, že dnešní zápas rozhodlo. Jinak si myslím, že ve hře pět na pět jsme byli o malinko lepší než Prostějov. V závěru utkání už nám nezbývalo nic jiného než otevřít hru a dostali jsme tři branky, což rozhodlo zápas."

Martin Stloukal, trenér Prostějova: "Vyhráli jsme a to je hlavní. V celkovém obrazu hry je pár pozitivních a pár negativních věcí. Pokračujeme dál a chceme hráče pomalu zvedat nahoru až na úroveň, ve které jsme naši počáteční vítěznou sérii končili. Bude to dlouhá a náročná cesta, ale pevně věřím, že se na dřívější výkonnost zase vrátíme."