Šumperk získal bod v závěru třetí třetiny

Jaroslav Svoboda, středa 23.9.2009
Š u m p e r k - Neuvěřitelné utkání s neuvěřitelnými hokejovými kusy - tak se dá nazvat souboj Draků s havlíčkobrodským Rebelem. Šumperk vstoupil do utkání brankou již po 79 vteřinách, jenže po ledě letájící mladíci z Havlíčkova Brodu dokázali srovnat a ve druhé třetině přidat další dvě trefy. Ta druhá přitom přišla ve dvojnásobném oslabení. Přesto se domácím podařilo srovnat. V úvodu třetí třetiny vstřelil svůj druhý gól v utkání JAKUB HULVA, srovnání zařídil v 59. minutě Jiří Hašek. V nájezdech již byli úspěšnější hosté, jedinou trefu ze šesti nájezdů zaznamenal Jan Knotek.
4.kolo středa 23.9.2009
DRACI PARS ŠUMPERK - BK Havlíčkův Brod
3:4sn
(1:1, 0:2, 2:0 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Hulva (Antonovič, Sedlák), 43. Hulva (Ambruz, Pekr), 59. Hašek (Orsava, Novajovský) - 8. Knotek (Vrdlovec, Svoboda), 25. Němec (Vyhlídal), 32. Holec, rozhodující nájezd Knotek. Rozhodčí: Přikryl - Goňa, Obadal. Vyloučení: 8:10, navíc Smith (HBR) 5 + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1300. Střely na branku: 37:41. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 4:3.
Vojtek - Rimmel, Holík, Sedlák, Rangl, Ondráček, Vosátko, Novajovský - Pavelek, Barus, Hašek - Ambruz, Hulva, Antonovič - Meluzín, Podešva, Steber - Noga, Hampl, Orsava - Pekr.
Furch - Vyhlídal, Šulc, Jebavý, Jelínek, Soldán, Pavlík - Borovanský, Holec, Smith - Vrdlovec, Třetina, Stromko - Knotek, Němec, Ondráček - Svoboda, Česnek.

Draky přivítalo opět slušně zaplněné publikum a domácí hokejisté se jim odvděčili již ve druhé minutě. V jejím úvodu poslal kotouč za záda mladého Furcha Jakub Hulva. Antonovič vyslal šumperského střelce zápasu za obranu Rebelů a Hulva poslal hned z první střely Furchovi puk za záda. Na dlouhou dobu to však byla jediná radost pro domácí. Hosté se sice dostali v úvodu pod tlak a Furch i díky přesilové hře domácích často hasil požáry. Jenže na konci vyloučení havlíčkobrodského Ondráčka se urval Svoboda a Vojtek poprvé čelil tomuto aktivnímu útočníkovi z Vysočiny. Jeho střelu ještě vykryl, v osmé minutě se ale hosté i se skupinkou svých příznivců radovali. Před Knotkem se otevřela zcela prázdná šumperská svatyně a musel by hřešit útočník Rebelů, aby v této pozici zahodil. První branka Knotka v sezóně hosty nakopla, domácí pak často naháněli po ledě létající mladíky z Vysočiny. Ve 13. minutě měl Knotek zapsal další otisk kotouče na šumperské břevno. Hosté až do konce první třetiny Šumperk přehrávali, Draci si vytvořili další příležitosti až v jejím závěru. To totiž hráli přesilovku. Ovšem i přes svižný a zajímavý hokej do sirény třetí gól nepadl.

Hned v úvodu druhé třetiny zkoušel překonat Vojtka Borovanský, ale po třech kolech nejlepší hráč Rebelů v kanadském bodování neuspěl. To se však podařilo hostům o pár minut později. Třetinovu teč ještě šumperský gólman vychytal, pro zcela osamoceného Němce však již nebyl problém překonat ležícího Vojtka. Na konci 30. minuty se hosté dopustili v jeden moment dvou faulů a Drakům nadešla příležitost v dlouhé přesilovce 5 na 3 srovnat. Jenže šumperští hráči zahráli početní výhodu mizerně a navíc ještě inkasovali. Holíkovu přihrávku vystihl rozjetý Holec, který prosvištěl hřištěm a Vojtkovi nedal šanci. Zdrcení domácí mohli ještě snížit před odchodem do kabin, v souboji mladíků však osmnáctiletého Orsavu neuvěřitelně vychytal o rok starší Furch.

Třetí třetina pak přinesla zajímavý návrat Draků do zápasu. Šumperk se vrátil z kabin s elánem a chutí srovnat, což neslo záhy své ovoce. Únik Hampla sice zastavilo postavení mimo hru, o chvíli později se ale Hulva proklestil před Furcha a druhou trefou v utkání snížil. Tlak Draků utlumilo jejich oslabení, přesto Šumperk horkou dvouminutovku přežil a naopak v následné své početní výhodě mohl skórovat Hulva. Hattrick však nezavršil. Důležitý moment přišel v 54. minutě, kdy se po souboji Sedláka se Smithem nezdálo, že by sudí signalizoval trest. Nakonec však kanadský forvard zamířil do kabin, dostal pět minut a do konce zápasu. Drakům se otevřela cesta k možnému srovnání, sami si ji však jali komplikovat. Domácí hráli totiž chvíli v šesti a bedlivému oku rozhodčích to neušlo. I tak se Šumperku podařilo srovnat. Stejně jako v Jihlavě přinesla i tentokrát Šumperku bodový zisk trefa Jiřího Haška. Ten nadvakrát k radosti publika propasíroval kotouč do sítě.

Do konce třetiny již gól nepadl a rozhodnout tak mohlo prodloužení. V jeho úvodu se do obrovské šance po chybě hostujících hráčů, kterým nejspíše uvízl puk za brankou v kaluži, dostal Zbyněk Hampl, svou premiéru v dresu Draků ale gólově neokořenil. Podobnou příležitost měl na druhé straně dvakrát Třetina a jednou Holec, ale Vojtek svůj tým podržel. Draci navíc ubránili i dvouminutové oslabení a utkání se tak přehouplo do nájezdů.

V nich se našel jediný úspěný střelec. V pátém nájezdu prostřelil Vojtka ranou na vyrážečku Jan Knotek a svým druhým gólem v utkání vybojoval pro Rebely i prémiový bod. Havlíčkův Brod tak svůj bodový zisk po čtyřech utkáních zaokrouhlil na číslo 10.

Jiří Režnar, Salith Šumperk:"Bylo to hodně náročné utkání a vzhledem k průběhu zápasu je bod opravdu cenný. Soupeř hrál opravdu skvěle, často jsme jej nestíhali dobruslovat. A pokud nedáte branku v dvouminutové přesilovce 5 na 3, tak si vyhrát nezasloužíte."
Petr Novák, HC Rebel:"My sem přijeli vyhrát, byli jsme k tomu blízko. Hrajeme svůj hokej, byli jsme rychlejší, máme spoustu mladých kluků. Co se mi nelíbí, to je vyloučení Smithe. Pokud hráč dostane 5 a do konce a pak ten faulovaný je vzápětí na ledě, tak něco není dobře. Udělat tohle v Anglii na fotbale, tak nevím."