Šumperk v klíčovém duelu získal pouze bod

Redakce, sobota 16.1.2016
Šumperští hokejisté v rámci 41. kola podlehli mosteckému celku. Hráči Josefa Beránka se dostali do vedení v 9. minutě, kdy se dokázal prosadit Pavel Smolka. Draci dokázali zápas otočit. Nejprve se prosadil Marek Haas, který později dostal kotoučem tvrdou ránu do obličeje. Druhý gól vstřelil ALEŠ HOLÍK. To byla poslední branka, kterou dokázali svěřenci Milana Mazance dát. Ve třetí třetině srovnal Ondřej Havlíček, jenž dokázal následně rozhodnout i prodloužení. Most odjel tedy domů s dvěma body, domácí se musí spokojit s jedním.
41.kolo sobota 16.1.2016
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Most
2:3p
(0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Haas (Plášek), 29. Holík (Fořt, Vrdlovec) – 9. Smolka (Kubinčák, Havlíček), 46. Havlíček (Charousek), 65. Havlíček (Smolka, Kubinčák). Rozhodčí: Doležal, Hejduk – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 6:8, navíc Zeman desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Využití: 1:1. Diváci: 857. Střely na branku: 44:16. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Svoboda – Zdráhal, Holík, Sedlák, Puzič, Gewiese, Drtil – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Staněk, Plášek, Haas – Ostřanský, Miškovský, Jurík – Brunec, Hroch.
Hanuljak – Černý, Charousek, Zeman, Sklenička, Kokeš, Havelka – Kubinčak, Havlíček, Smolka – Rod, Tauš, Slavíček – Řehoř, Doležal, Písařík – Mical, Rindoš.

S odhodláním urvat tři body v důležitém souboji s Mostem vstoupili do zápasu šumperští hokejisté a hned v úvodních minutách duelu si připsali několik zajímavých střeleckých pozic, ale Hanuljak, který po Chomutovu a Kadani našel další severočeské angažmá v této sezóně, pochytal šance Milfaita i Staňka.

Obrovskou šanci měl Fořt, ale před prázdnou brankou z ostrého úhlu minul. Silný tlak domácích se gólového ocenění nedočkal. A tak udeřili hosté, Smolka přejel modrou a z kruhů o břevno po přihrávce od spoluhráče otevřel skóre.

Hosté se tímto gólem na chvíli vymanili z tlaku, ale když ve 13. minutě obránce Kokeš špatně odhadl situaci a pustil kotouč za sebe k Fořtovi, mohlo být pro Most zle. Fořt ale těsně minul Hanuljakovu klec. Draci však znovu nabrali tempo a začal se více tlačit i do brankoviště. Puzičova rána ale Hanuljaka nepřekvapila. V 18. minutě pak na brankovišti dotíral mladý Jurík, gól však nedal, navíc ho hostující hráči poslali zákrokem zezadu k ledu a pro útočníka Šumperku zápas skončil, následoval převoz do nemocnice.

Ačkoliv sudí Hejduk stojící vedle branky tento hraniční zákrok přešel bez povšimnutí, o chvíli později hosté pykali za riskantní střídání a museli do čtyř pro hru v příliš mnoha hráčích na ledě. Staněk a Zdráhal gól nedali, k němu měl nejblíže Fořt, ale Hanuljak jej znovu osm vteřin před sirénou vychytal.

Hned po 19 vteřinách druhé třetiny pálil znovu Fořt, ale Hanuljak opět pohotově zasáhl. V úvodu 22. minuty ale poprvé kapituloval. Plášek vyhrál buly a Haasova pohotová střela skončila za mosteckým brankářem. Vzápětí musel na trestnou Zdráhal, ale Most se během přesilovky nedostal ani k pořádnému zakončení.

Znovu projevili hodně benevolence vůči hostům sudí ve 25. minutě, kdy nepotrestali "spršku", kterou brankáře počastoval jeden z hostujících hráčů, tedy prohřešek, který se dle současných pravidel trestat má. I tak musel Most brzo do čtyř, vzápětí dokonce i do tří. A pykal. Holíkova bomba z vrcholu kruhu propadla do branky a zdálo se, že jasně lepší domácí začínají dostávat zápas do své režie.

Jenže Hanuljak zavřel pro další minuty klec a domácí nevyužili ani největší šance, například když neúnavný Karel Plášek prchal sám na branku, ale mostecký gólman jeho kličku vykryl.

Hosté měli srovnání na holích ve 45. minutě, kdy v přesilovce trefil Tomáš Doležal po nedůslednosti domácích zadáků tyč. Šumperk se v dalších minutách oslabení ubránil, chvíli poté ale bylo vyrovnáno. Z poměrně ostrého úhlu se trefil Havlíček, který z otočky našel skulinku ve Svobodově výstroji.

V poslední desetiminutovce se oba týmy hnaly nahoru i dolů, ale kombinace soupeřů postrádaly klid a přesnost. Šumperk měl v závěru ještě dvě šance rozhodnout, ale Hanuljak hlavně po ráně z hranice brankoviště perfektně vykryl prostor.

A tak rozhodlo prodloužení, v němž nejprve zastavil Fořta hraničním zákrokem jeden z hostujících hráčů, aby vzápětí už byl trestán Zeman za bránění ve hře. Draci během početní výhody několikrát vypálili, ale gól nevstřelili, naopak Holík hasil požár faulem a v následné přesilovce Most rozhodl. Smolka nahodil před branku a sedm vteřin před koncem prodloužení rozhodl Havlíček.

Draci tak mají po 41. kole v tabulce náskok na poslední Most pouze tři body a v následujících třech zápasech vyráží vždy na půdu soupeře.