Šumperk přiváží z Opavy cenné vítězství

Filip Lefenda, Martin Kubánek, Jaroslav Svoboda, neděle 7.12.2008
Velmi bojovný, útočný a vyrovnaný zápas viděl zimní stadion v Opavě. Draci nejprve dvakrát prohrávali, aby poté dvakrát ztratili své vedení. V poslední třetině ale JIŘÍ OSINA rozhodl vyrovnaný zápas, když využil chybu v domácí obraně. Vítězství na ledě Opavy je velmi cenné, protože po s domácím týmem to Šumperk něměl vůbec jednoduché. Dvě branky v zápase vstřelil Roman Meluzín, další přidali Brunec a Stejskal. Na utkání se přijela podívat i početná skupinka fanoušků ve žlutomodrém, která o sobě po celé dění dávala znatelně vědět. Nakonec se mohla i radovat z cenných tří bodů. Šumperk se díky výhře v Opavě a díky zaváhání Hodonína na Technice dostal již na druhé místo v tabulce.
24.kolo neděle 7.12.2008
Hokejový klub Opava s.r.o. - DRACI PARS ŠUMPERK
4:5
(1:1, 2:3, 1:1)
Branky: 3. Ondrušek (Chalupa, Suchý), 26. Tůma (Suchý, Kukol), 30. Měch (Tichý), 49. Měch z TS - 18. Meluzín (Vymazal, Rozum), 28. Brunec (Sedlák), 28. Stejskal (Vrtík), 33. Meluzín (Brunec, Vrtík), 53. Osina (Sedlák, Hulva). Diváci: 480. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0.
Masný (40. Trenčan) - Kukol, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Ondrušek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián, Suchý, Chalupa, Tůma.
Maláč (26. Daněček) - Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Novotný - Rozum, Meluzín, Vymazal - Brunec, Hulva, Ambruz - Novosad, Duba, Stejskal - Čížek, Drábek, Přikryl.

Utkání začalo lépe pro Opavu. Už ve 3. minutě při přesilové hře zasunul puk pod ležícím Maláčem opavský Ondrušek a poslal domácí do vedení. Opavští mohli skóre navýšit ve 14. minutě, kdy Kukol pálil od modré čáry, ale Kocián nestačil puk doklepnout za záda brankáře. Chvíli nato přišel trest z hole Meluzína, který zužitkoval přesnou přihrávku od Vymazala. Hra byla v první třetině vyrovnaná, zpočátku měla navrch Opava, ale s postupem času Draci hru srovnávali. Ovšem již v první třetině bylo zřejmé, že předváděnou hru ovlivní nepříliš kvalitní ledová plocha, která často brzdila kombinační hru obou mužstev.

Začátek druhé dvacetiminutovky byl totožný s prvními minutami prvního dějství. Domácí zahrávali v úvodu přesilovku, která znamenala gól. Útočník Tůma se ocitl sám před Maláčem a poslal kotouč rovnou do šibenice. Po této inkasované brance hosté vystřídali brankáře – přišel Daněček. Tato změna jakoby předznamenala zlom ve vývoji zápasu. Ve 28. minutě si po pravém křídle najel Brunec a svou střelou rozvlnil síť za Masným, trefil totiž přesně pod břevno doslova nechytatelnou bombou. Hned z následného buly si vypracovali hosté kombinační hrou příležitost, kterou využil Stejskal. Šumperský rychlík projel středním pásmem a pak tvrdou ránou prostřelil Masného. Rázem to bylo 2:3 pro Šumperk. Střelecké dostihy však neskončily. Kapitán Opavských Měch srovnal při další přesilové hře na 3:3. Z vyrovnání se domácí neradovali dlouho, protože o pár minut později bylo zase všechno jinak. Brunec odpoutal obránce, nahrál Meluzínovi, který dal svůj druhý gól v zápase. Divokou druhou třetinu mohl okořenit Černý, který ale nezahlédl letící kotouč na brankové čáře.

Dramatické rozuzlení napínavého střetnutí přinesla poslední třetina. Ve 48. minutě byl v samostatném úniku zahákován Měch a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám postižený nedal gólmanovi bekhendovou fintou žádnou šanci. Pro hosty byl tento moment o to smolnější, že v předházejících minutách měl více ze hry a navíc faul na Měcha přišel v přesilovce Draků. V momentech, kdy se ve třetí třetině lámal chleba, zpřísnil hlavní sudí metr v řízení utkání a tak se často plnily trestné lavice vyloučenými hokejisty. V 53. minutě se šumperští hokejisté dostali do přečíslení, při kterém si vyměnili kotouč Jiří Osina s Tomášem Sedlákem, a prvně jmenovaný přetáhl vedení na stranu radujícího se Šumperku. Domácí závěr opět nezvládli a i vinou nedisciplinovanosti prohráli se Šumperkem 4:5.

Hostující výběr mohl po utkání oslavit již čtrnáctý bodový zisk v řadě, společně s hokejisty si radost vychutnávalo i více než sedmdesát příznivců Draků. Jiří Režnar tak přetavil svůj návrat na opavský zimní stadión ve velice cennou výhru.

Karel Suchánek (Opava): Utkání bylo vyrovnané, hosté byli v závěru šťastnější. Hrálo se na doraz, hru trochu kazil rozhodčí na obě strany. Nevím jestli má čisté svědomí nebo nemá, je to už druhé utkání po Orlové.

Jiří Režnar (Šumperk): Hokej byl vyrovnaný, Opava i my jsme měli hodně šancí. Myslím si, že se hokej musel líbit, hrálo se nahoru dolů, na moje gusto až příliš ofenzivní hokej. V závěru jsme měli to štěstí a vyhráli jsme.