Šumperk ovládl přestřelku proti Mostu a bere všechny body

Martin Schwarz, středa 8.1.2014
Salith dva zápasy za sebou nedal gól a své nepříliš pozitivní výsledky měl za úkol rychle napravit. Nebylo příliš času k odpočinku, Draci nabrali směr led nejhoršího klubu v lize. Čekal je souboj s Mostem. Ačkoli jako první rozvlnili brankovou síť domácí svěřenci, Šumperk zvládl doslova během několika vteřin vývoj strhnout na svou stranu, po prvních dvaceti minutách vedl zásluhou Tomáše Sedláka, Adama Červenky a Aleše Staňka 3:1. Navrácenou střeleckou mušku potvrdil klub z podhůří Jeseníků i během druhé periody, po gólech Jana Tesaříka a Jiřího Půhoného byl stav už 5:1 pro Draky. Ti mohli do závěrečné části vstoupit s klidnou hlavou a hlavně jistotou na hokejkách. Čtyřbrankový rozdíl nevydržel až do konce, na 2:5 sice snížil Hora, šestý zásah Draků ještě stihl přidat druhým gólem v zápase ALEŠ STANĚK. Poslední slovo ale měli domácí. Tým Radka Kučery přerušil nepříznivé výsledky a z Mostu odjíždí se zaslouženou výhrou 6:3.
38.kolo středa 8.1.2014
HC Most - DRACI PARS ŠUMPERK
3:6
(1:3, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Tauš (Smolka, Hora), 58. Hora (Nedrda), 60. Vlček (Čížek, Sedláček) – 5. Sedlák (Půhoný, Plášek), 5. Červenka (Haas), 6. Staněk (Moskal, Žalčík), 26. Tesařík (Červenka, Brunec), 30. Půhoný (Plášek, Haas), 59. Staněk (Tesařík, Žalčík) . Rozhodčí: Škrobák – Rozlílek, Svobodová . Vyloučení: 7:7 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 297 . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6 .
Hanuljak – Pavelka, Tůma, Čížek, Hora, Šimon, Havelka – Tauš, Smolka, Bojer – Zavřel, Vlček, Písařík – Nedrda, Slavíček, Sedláček – Jurčík, Gerhát, Palaščák
Štůrala – Holík, Starý, Sedlák, Tesařík, Dudáš, Gewiese – Haas, Plášek, Půhoný – Staněk, Moskal, Žalčík – Brunec, Skoumal, Červenka – Cink, Langr, Chomič

V nepříliš lehké situaci se vydali hokejisté ze severu Moravy k dalšímu venkovnímu utkání. Po domácí prohře 0:3 s Benátkami, měli k dispozici pouze jednodenní pauzu a už v rámci středečního 38. kola první hokejové ligy zamířili na opačný konec republiky. Tam je přivítali muži, jež uzavírají celou tabulku soutěže. Hráči klubu HC Most.

Draci už dva zápasy za sebou nevstřelili do sítě soupeřů ani jediný gól a právě tenhle faktor bylo potřeba co nejdříve napravit. Vždyť proti statisticky nejhoršímu výběru v lize se naskytla ideální možnost. Avšak modrožlutí absolvovali zklamání na své straně barikády ihned po samotném startu zápasu na severu Čech. Ve 4. minutě hry obránce Martin Dudáš fauloval soupeře a domácí trestali. Početní výhodu okamžitě využil Zdeněk TAUŠ - 1:0. Svěřenci Radka Kučery ovšem dlouho neotáleli a na trefu Mosteckých odpověděli záhy. A to hned třikrát!

Nejdříve i Salith skóroval v přesilové hře, když se trefil Tomáš SEDLÁK, neuběhla ani minuta a půl a výsledek na světelné tabuli měnili i Adam ČERVENKA s Alešem STAŇKEM - 1:3. Od druhé poloviny úvodní periody dokázal Most probíhající situaci na ledě uklidnit. Jenže i nadále byl klub s modrým hokejistou ve znaku posílán na trestnou lavici a dával tak Šumperským možnosti přesilových her. Nabídnuté početní výhody ale Draci nedovedli ke čtvrtému puku v síti, po dvaceti minutách hry tak měl větší radost celek ze severu Moravy za stavu 3:1.

Druhou třetinu mohli s daleko větším klidem na hokejkách započít oblíbenci šumperských fanoušků. Přestože se hrál v úvodních vteřinách prostřední části vyrovnaný hokej, dračí bojovníci využili své psychické výhody. Nejdříve ve 26. minutě těžil ze svého výhodného postavení v mezikruží Jan TESAŘÍK, který upravil na 1:4. Hned poté dostal příležitost ujíždět na samotného Štůralu domácí Slavíček, ovšem neproměnil. A tak zvedali ruce nad hlavu i tentokrát Draci. Jiří PŮHONÝ nepohrdnul přihrávkou Karla Pláška, zvyšoval náskok Salithu na čtyřbrankový – 1:5.

Jak výběr Mostu, tak i Draci měli ještě před závěrem druhé třetiny možnost přesilových her. Zatímco Mostečtí nepálili vůbec přesně na zařízení Tomáše Štůraly, na druhé straně hrací plochy promeškal šanci na druhý gól v zápase Adam Červenka. Podobné vyústění situace měla i nezdařená příležitost Lukáše Žálčíka v 38. minutě při samostatném úniku. Žádný další gól brankáři v prvních čtyřiceti minutách nepřipustili a Šumperk si nesl do kabiny pohodlný náskok 5:1.

Daleko mírněji než předchozí dvě části začala třetí třetina. Hosté ze severu Moravy sice mohli ještě v její první polovině navýšit svůj náskok, když odjeli na trestnou lavici postupně Boje a Zavřel. Tentokrát ale domácí obrana zabránila dalšímu inkasování. K první větší tutové šanci se dostal až ve 49. minutě Tomáš Brunec, jenž nakonec dosažení branky neoslavoval. Závěr duelu okořenily hned tři góly, nejdříve dopravil puk do sítě v 58. minutě Daniel HORA. Následně po něm se radoval ze svého druhého zásahu v utkání Aleš STANĚK. Leč konec nebyl. Necelých čtyřicet vteřin před sirénou upravil na konečných 3:6 Filip VLČEK. Draci utnuli střelecké trápení a získávají důležité tři body.