Srdce Draka rozbít nejde - šumperský Fénix znovu povstal

Jaroslav Svoboda, středa 23.3.2011
M o s t - Hrdinové ze Šumperka! Draci prohrávali po dvou třetinách 0:3, ještě v 57. minutě 2:4, přesto veze šumperský "Fénix" z Mostu výhru v prodloužení. Draci povstali z popele a nezměrná touha a odvážné srdce slaví znovu úspěch. Klíčové vyrovnání zaznamenal 68 vteřin před koncem třetí třetiny JAKUB HULVA, aby tentýž hráč ve čtvrté minutě prodloužení definitivně sťal hlavu mosteckému sokovi. Šumperk se tak po vítězství 5:4 po prodloužení posouvá do čela barážové tabulky. Na druhou Chrudim, která prohrála v Písku 3:6, mají Draci náskok jednoho bodu a také výhodu jednoho zápasu k dobru.
B7 středa 23.3.2011
HC Most - DRACI PARS ŠUMPERK
4:5p
(1:0, 2:0, 1:4 - 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Charousek (Prorok), 21. Divíšek (Vrtek, Havlůj), 40. Tauš (Charousek), 48. Luštinec (Charousek, Prorok) - 42. Ambruz (Sedlák), 44. Sedlák (Ambruz, Hulva), 57. Červenka (Velecký), 59. Hulva (Sedlák, Holík), 64. Hulva (Červenka, Sedlák). Rozhodčí: Ondřej - Flégl, Šperl. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:5.
Melichar - Charousek, Havlůj, Martinec, Kadela, Šulc, Müller, Brožovský - Prorok, Divíšek, Luštinec - Nedrda, Vrtek, Salač - Kašťák, Přeučil, Bíza - Tauš, Setikovský, Šafařík
Štůrala - Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Navrátil, Sedlák, Tesařík, Gewiese - Brunec, Meluzín, Matějka - Ambruz, Hulva, Vrdlovec - Haas, Červenka, Velecký - Fischer, Novosad, Cink

Po vysoké domácí výhře s Chrudimí se Šumperk vydal na trasu do Mostu, aby se pokusil případnou výhrou výrazně nakročit za postupem do vyšší soutěže.

Draci se v zápase pomalu rozjížděli a v úvodu třetí minuty dokonce poprvé inkasovali, když po Prorokově vyhraném vhazování trefil přesně mezi chrániče Štůralovy Kamil Charousek. To bylo ale na dlouhou dobu vše, co domácí vymysleli a předvedli. Pak po hříchu vládli zápasu hosté, jenže bez branek se těžko vyhrává. Přečíslení třech na jediného beka zastavila nepřesná Matějkova přihrávka, neuspěli ani Velecký, Haas, Hulva a po Sedlákovi v obrovské příležitosti ani Červenka. Domácím stáli po boku všichni svatí, což se potvrdilo i v dalším průběhu zápasu.

V jedenácté minutě totiž Haas nastřelil tyč Melicharovy branky, další šance nepřetavili ve vyrovnávací gól Tesařík, ani Sedlák. Draci jasně panující na ledě tak dopláceli na svou střeleckou impotenci, naštěstí pro ně však v naprosto ojedinělém výpadu domácích neuspěl Salač. Šumperk nepolevil ani v oslabení a Červenka s Haasem zkoušeli srovnat i při hře ve čtyřech, závěr třetiny pak ovlivnila etuda hlavního rozhodčího Ondřeje, který na obou stranách rozdával tresty jako Ježišek dárečky o Vánocích.

Z celého toho sledu vyloučení vytěžili domácí v úvodu druhé třetiny přesilovku a dokázali ji i využít. Po pouhých 42 vteřinách hry dorazil Vrtkovu ránu Divíšek a domácí znovu vstoupili úspěšně do třetiny, aby následně obraceli své tváře k hokejovému bohu. Šumperk totiž zahodil další spoustu šancí, mimo jiné i druhé přečíslení v poměru třech na jednoho. Hulva pak neuspěl, Drtilovu bombu v rukavici schoval skvělý Melichar. Zoufalí Mostečtí se do útočného pásma dostávali jen sporadicky, a když už, tak Štůrala neměl s počiny severočeského mužstva žádné velké starosti. Až ve 28. minutě se zčistajasna objevil na brankovišti Divíšek, ale jeho rána měla ragbyové parametry. O chvíli později si se zpracováním kotouče neporadil Kašťák, a tak opět převzali Draci iniciativu.

Jenže Holíkova střela v přesilovce skončila opět pouze u Melichara, který i v dalších okamžicích pravidelně schovával kotouče do své výstroje. Ve 33. minutě měl gól na holi Brunec, ale z bekhendu neuspěl. A tak zoufalý tlak Šumperka končil pořád stejně - neúspěšně. V polovině 40. minuty už byl Melichar překonán, ale zadák Kadela vytáhl kotouč z prázdné branky a následně Most udeřil z druhé velké šance třetiny potřetí. Tauš dotlačil do sítě vyražený kotouč, to vše tři vteřiny před sirénou.

Draci se dočkali branky až ve 42. minutě, když bleskově využil přesilovku Martin Ambruz. Prolomená střelecká smůla se ihned projevila na zvýšené sebedůvěře hostů a další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Při vyloučení Šulce se od modré trefil do šibenice Tomáš Sedlák a bývalý skvělý útočník Litvínova Kamil Kašťák ihned svolal své svěřence k oddechovému času. Jenže rozjetá šumperská lokomotiva doplatila na přílišný počet hráčů na ledě, a v následné přesilovce tečoval Luštinec Charouskovu bombu a Most znovu vedl o dvě branky.

Draci však zbraně nesložili a ihned se zase vrhli do útoku, na což reagoval vítěz západní skupiny druhé ligy nejjednodušším možným způsobem - vyhazováním kotoučů, často i za cenu zakázaných uvolnění. Nicméně zarytá defenzíva v podobě naprosto destruktivního hokeje slavila úspěch.

Šumperk hrál navíc přesilovou hru, ale bohužel v ní střelecky neuspěl, i přes pokusy Holíka, Hulvy či Veleckého. Z obdobné příležitosti na druhé straně zahrozili Prorok i Luštinec, snížit zkoušel při hře ve čtyřech i rychlonohý Červenka. Přesto se ještě Šumperk dočkal. S blížícím se koncem snížil na rozdíl jediné branky, když Červenka tři minuty před třetí sirénou sklepl do branky Veleckého kotouč. A aby to nebylo málo, šumperské hokejové srdce opět pookřálo a Jakub Hulva v čase 58:52 dokázal vyrovnat! Zasloužená trefa jen odstartovala další nálety šumperského tornáda a domácí, zdecimovaní a na dně sil, opět pouze vyhazovali kotouče.

Most nakonec prodloužení dožil, ale tam už Šumperku vydržel sekundovat necelé čtyři minuty. Definitivní obrat ukončil druhou trefou v zápase Jakub Hulva, který překonal Melichara ránou na lapačku.

Šumperští Draci opět prokázali, že není silnějšího hokejového srdce než toho jejich. Parta řízení Radkem Kučerou nezabalila stejně jako v Chrudimi zápas i za velmi nepříznivého stavu a poté, co ve třetí třetině smetl Šumperk Most z ledu poměrem 4:1, ukončil dílo severočeské zkázy v prodloužení Hulva.