Slibně rozehrané utkání ztratili Draci v druhé polovině duelu

Jaroslav Svoboda, sobota 15.10.2011
B e r o u n - Další pokus Draků zlomit nevalnou bilanci z ledu soupeře změnu v lepší nepřinesl. Šumperk sice v Berouně vedl 1:0 a 2:1, ve druhé polovině duelu však dostal pět branek, klíčová byla hlavně mezihra mezi 32. a 36. minutou duelu. Na vítězství Medvědů se výraznou měrou podílela Švagrovského formace se sparťanskými křídly Formanem a Přibylem, která vstřelila čtyři góly. Za Draky se prosadil nejprve Plášek, druhý gól dal Vrdlovec, naději pak přiživila branka Jakuba Hulvy. Draci poprvé letos odcházejí poraženi ze zápasu, ve kterém dokázali vstřelit první gól.
13.kolo sobota 15.10.2011
Medvědi Beroun 1933 - DRACI PARS ŠUMPERK
6:3
(1:1, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Švagrovský (Přibyl, Sobotka), 32. Forman (Švagrovský, Přibyl), 35. Doležal (Stromko, Malý), 36. Přibyl (Švagrovský, Nedvěd), 53. Stránský (Poletín, Rubeš), 54. Švagrovský (Forman) - 10. Plášek (Meluzín), 25. Vrdlovec (L. Drtil, Navrátil), 43. Hulva (Brunec, Sedlák). Rozhodčí: A. Jeřábek ml. - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3.
Kareš - Jebavý, Přindiš, Sobotka, Nedvěd, Malý, Veselý, Beňovič - Vlček, Klhůfek, Besser - Forman, Švagrovský, Přibyl - Doležal, Stromko, Milfait - Poletín, Rubeš, Stránský - Vaněk
Šindelář - Gewiese, Novotný, Sedlák, Ondráček, Křetinský, T. Drtil, Navrátil - Hass, Meluzín, Plášek - Brunec, Hulva, Vrdlovec - Cink, Velecký, Červenka - L. Drtil, Skoumal, Vrána

Když se nedaří, tak se prostě nedaří. Draci dlouho živili naděje fanoušků i svoje na další bodový zisk z ledu soupeře, ale berounská plocha zůstala prokleta a výpadek mezi 32. a 36. minutou stál Draky bodový zisk.

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, Meluzín již v úvodní minutě zkoušel překonat Daniela Kareše, překvapivou to tvář v brance Medvědů. Jenže zkušený matador na gólmana nevyzrál. Podobně si vedl i Ondráček, následná rána Veleckého skončila dokonce v ochranné síti. Ofenzivní výpady Draků podtrhla i aktivita mladého Skoumala, na jeho ránu ale Kareš také vyzrál.

Domácí se poprvé vydali směrem k šumperské brance při přečíslení Bessera s Vlčkem, jenže oba Medvědi si nedokázali předat kotouč. Až v páté minutě se tak Šindelář dočkal prvního "zákroku", kdy jej trefil kotouč do hrudi. I nadále ale byli jasně lepší hosté, Červenkova rána šla mimo, z dalšího tlaku domácí obrana dokázala vyhazovat kotouče raději hned mimo pásmo. V desáté minutě se ale Šumperk po zásluze dočkal odměny za aktivní hru. Plášek dokázal najít v útočném pásmu palebnou pozici, ze které nedal Karešovi šanci.

Pak ale začala hrát Švagrovského formace. Jejich první výpad ještě Šindelář ustrážil, v patnácté minutě se ale z první větší šance domácím srovnat podařilo. Přibylovu přihrávku před branku přetavil v trefu Švagrovský, který zakončoval z prostoru před brankou. Vyrovnání hostům chuť nesebralo, vzápětí chtěl Drakům vrátit vedení Haas, ale Kareš dokázal se štěstím krýt. Podobně dopadl i Hulva, a protože v samotném finále třetiny musel na trestnou Ondráček, čekala na domácí přesilovka.

V ní ale Medvědi nevymysleli zhola nic, přesto úvod druhé třetiny byl spíše v jejich režii. Herní převaha ale nepřinášela střely na branku, domácí totiž mířili hlavně vedle. Ve 23. minutě zamířil již na klec Draků Stránský, ale Šindelář jeho pokus vykryl. A pak se urodilo na druhé straně. Domácí defenzíva zaspala před vlastní brankou, kde se rozhlédl Navrátil, přiťukl Vrdlovcovi a šumperský útočník dostal puk do sítě. Následné akce domácích končily hlavně u Šindelářových betonů. První výhodu přesilové hry měli Draci ve 28. minutě, jenže vedli si v ní stejně neefektivně jako domácí v úvodu třetiny.

A tak dostali Medvědi prostor k obratu v zápase. Z čistajasna uhodilo ve 32. minutě, kdy Švagrovský v leže přiklepl Formanovi, jehož rána z otočky a "z nouze" skončila za zády Šindeláře. Hra Draků pak doplácela na nepřesnost v rozehrávce, ze které naopak těžili Berounští. Ve 34. minutě udržel Šindelář pokus Klhůfka i následnou dorážku Veselého. A pak to přišlo. Před brankou Šindeláře zůstal neobsazený Tomáš Doležal, který Stromkovu přihrávku od hrazení zpoza branky dostal za Šindelářova záda.

Hned vzápětí musel na trestnou lavici Novotný a Beroun udeřil počtvrté. Minutu po Doležalově trefě Nedvěd napálil kotouč na branku a v následném zmatku si počíhal na kotouč sparťanský mladík Daniel Přibyl, který dal zápasu jasný rámec. Konec třetiny se pak dohrál ve stylu sběru přesilových her. Z nich vytěžili Draci dlouhou přesilovku pěti proti třem, jenže rány hostů končily u Kareše, v horším případě dokonce mimo branku.

Drakům tak zbývala třetí třetina na to, aby se jim podařilo něco vymyslet. A to se povedlo poměrně záhy, ve třetí minutě poslední části hry prolomil svou střeleckou smůlu Jakub Hulva, který dostal Draky na dostřel a nalil fanouškům opět optimismus do žil. Radost opadla při vyloučení Tomáše Drtila, který musel na trestnou chvíli po brance Hulvy. Beroun však v přesilovce moc nepředvedl, i tak mu to v tuto chvíli stačilo, hlavně pak jim přesilovka pomohla odrazit případný nápor hostů ve snaze o vyrovnání.

Do tlaku se pak Šumperk nedokázal dostat, naopak Medvědi udeřili popáté. Delší pobyt v útočném pásmu zakončili znovu trestem šumperského nedorozumění v obraně. Poletín servíroval z "Gretzkého" fleku za brankou kotouč do brankoviště, ten ze vzduchu trefil Stránský a pojistil vedení domácích. O minutu později pak padla definitivní pojistka soupeře. Poté, co Hulvu vychytal při snaze o snížení Kareš, najížděli opět do přečíslení Švagrovský s Formanem, kotouč se opět dostal za šumperskou branku a znovu následovala přihrávka před ní. Švagrovský zapíchl puk pod víko a podepsal tak Drakům vývozní embargo na body.

Až do závěru zápasu pak domácí kontrolovali vývoj i náskok, Šumperk tak opět venku nebodoval. Čekání na důležitou výhru, která by mohla zase naladit Draky na optimističtější a zdařilejší notu, trvá.