Prvoligová Třebíč odvracela v závěru zápasu ostudu

Jaroslav Svoboda, úterý 12.8.2008
Š u m p e r k - Šest branek ve čtyřech utkáních, to byla bilance Draků před dnešním zápasem s Třebíčí. Kdo však sledoval první část duelu, ten nestačil zírat co se na ledě vlastně děje. Prvoligový výběr Horácké Slavie totiž během dvaceti minut hry inkasoval čtyři branky, nic nepředvedl a hodně musel přemýšlet, jak v dalším průběhu zápasu odolávat šumperským Drakům. Ve 33. minutě sice snížil Obdržálek, vzápětí však Vymazal nečekaně překonal Míču. Již na 6:1 zvýšil tři vteřiny před koncem třetiny Ohnutek a stadión vytleskával Draky na cestě do kabin. V poslední třetině však hosté konečně začali i bruslit a třemi góly odvrátili doslova ostudný debakl.
příp úterý 12.8.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - SK Horácká Slavia Třebíč
6:4
(4:0, 2:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 0:39 Ambruz (Bařica), 2:57 Fischer (Meluzín), 8:38 Fischer (Čížek), 13:16 Kavulič (Blanár), 32:34 Vymazal, 39:57 Ohnutek (Čížek) - 32:07 Obdržálek, 42:55 Ferbauer (Staněk, Nahodil), 45:43 Staněk (Nahodil), 57:06 Nahodil (Staněk). Rozhodčí: Přikryl - Matěj, Šedina. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 350. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:4.
Maláč (40:00 Peksa) - Holík, Kubala, Vrtík, Blanár, Osina, Ondráček, Šindler, Hanousek - Ambruz, Meluzín, Bařica - Novosad, Vymazal, Kavulič - Čížek, Ohnutek, Martinka - Šula, Přikryl, Fischer - Malý
Lev (30:15 Míča) - Hrbáček, Kalafut, Sedláček, Sláma, Březina, Zíb, Popela, Bulička, Kundela, Čech, Zahradník, Staněk, Ferebauer, Nahodil, Obdržálek, V. Burian, Sojčík, Fila, Kýhos, Otčenáš

Domácí příznivci v parném odpoledni úterního léta došli na stadión s cílem vidět konečně Draky vyhrát - a popravdě, v první třetině nestačili věřit vlastním očím. Prvoligový soupeř vystupoval dojmem celku ze středu tabulky krajského přeboru, na aktivní bruslení domácích nestačil a do kabin odcházel s trapným výsledkem 0:4 na svých bedrech.

Zatímco od stánku s občerstvením odnášeli žízniví a hladoví diváci své pochutiny, tak zavezl kotouč do pásma Dušan Bařica a než-li se loňský účastník play-off první ligy rozkoukal, ruce věrných zvědavců vylétly nad hlavy - Ambruz překonal Jakuba Lva a načal kouzelné představení. O dvě minuty později si kotouč do své moci uzmul kapitán Draků Roman Meluzín, kličkou na modré zavezl, poslal na Radka Fischera a šumperský mladík a hvězda loňského juniorského výběru Mladých Draků (vítězů 1. ligy juniorů) zvýšil na 2:0! Komplikace mohlo přinést oslabení při vyloučení Ambruze, jenže Třebíč působila i nadále více než vlažným dojmem. A tak přišel třetí rychlý kontr a direkt do slabin Slavistů. Fischer tentokrát obdržel přihrávku od dalšího šumperského odchovance Čížka a bekhendem do šibenice opět skóroval. Hosté museli tuto pilulku s hořkými esencemi spolknout v oslabení a nadšené publikum mohlo spokojeně prozpěvovat. To ještě nikdo neočekával další zasazený verš do hokejové básně - ve 14. minutě propálil Kavulič Lva počtvrté a s hosty to vypadalo na ručník. Třebíč v první třetině příliš nepředvedla, na ledě působila velice matným dojmem a domácí naopak za potlesku ochozů kráčeli na odpočinek do kabin.

Od druhé třetiny se hokejisté z Vysočiny sice začali herně zvedat, ale na výsledkovou korekci to stále nestačilo. Prvních deset minut třetiny se neslo ve znamení přesilovek, branky z těchto nestandardních situací ale nepadaly. Až na začátku 33. minuty skórovala přece jen Třebíč. Petr Obdržálek, který v minulé sezóně chvíli působil i v Šumperku, uzmul Maláčovi - v utkání výtečně chytajícímu - čisté konto. Kdo očekával tažení Třebíče za obratem, ten musel být zklamán a to velice brzo. Lajdáckou chybu v rozehře hostů ztrestal i tentokrát velice agilní Vymazal. To už mezi tyčemi Třebíče nahradil Lva Míča. Aktivnější hra z obou stran přinesla další gól v posledních okamžicích před sirénou. David Ohnutek propálil Míču a za hladkého vedení 6:1 odcházel Šumperk znovu spokojeně do kabin.

Až ve třetí třetině hosté připomínali účastníka první ligy. Od začátku posledních dvaceti minut lépe bruslili, pořádně se tlačili před Peksu a také zvýšili nasazení, i když chvílemi až na úroveň hranice pravidel. Peksa v úvodu Draky podržel, ve 43. minutě už ale musel tahat touš ze sítě. Jiří Ferebauer zakončil kombinaci Třebíče. Na dramatičnosti utkání přidala branka exbrněnského Aleš Staňka. I nadále hosté tlačili své útoky přímo před Peksu, ale gólově se již prosadil nedokázali. Naopak na ledě se začalo více přiostřovat, oba týmy přidaly na důrazu a u hrazení se začalo i jiskřit. Problémy domácí defenzivě dělala neustále formace se Staňkem a Nahodilem a byli to právě tito dva borci, kdo ukončil střelecké představení dne. Nahodil tři minuty před koncem snížil na rozdíl dvou branek a odstranil tak hrozbu ostudy pro hostující tým. O pár vteřin později se do sebe pustilo i duo Aleš Holík - Pavel Březina. Holík svého soupeře hladce spacifikoval, ovšem na trestnou na 2+2 minuty museli oba borci.