První zápas o krále kraje zvládli lépe Olomoučtí

Dominik Mihailescu, Zuzana Košťálová, sobota 14.9.2013
Šumperk - Draci v úvodním zápase na domácím ledě podlehli Kohoutům z Olomouce, i přestože měli v brance Tomáše Štůralu. Olomouc sehrála první třetinu na jedničku. Již v šesté minutě se do branky domácích trefil Michal Vodný. V druhé třetině byli lepší Draci, ale přesto inkasovali. Herman překonal lehkou střelou gólmana Šumperk. Draci pak dokázali snížit, když za výborně chytajícího Vošvrdu dorazil puk Patrik Moskal. Naději Draků na vyrovnání zkazil Pavel Selingr a do prázdné klece při power-play se trefil Richard Diviš. Nejlepším hráčem domácího týmu byl vyhlášen MARTIN NOVOTNÝ.
2.kolo sobota 14.9.2013
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Olomouc
1:4
(0:1, 0:1, 1:2 )
Branky a nahrávky: 43. Moskal (Plášek) – 6. Vodný (Rác, Knotek), 5. Herman (Pekr), 46. Selingr (Kucharczyk, Diviš), 60. Diviš (Švaňhal, Kindl D.). Rozhodčí: Trombík - Štěpán, Vengřín. Vyloučení: 5:7 navíc Sedlák 10 minut NST. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1620. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Štůrala – Novotný, Holík, Pastor, Sedlák, Starý, Tesařík, Bail, Navrátil – Plášek, Moskal, Staněk A. – Žalčík, Hulva, Brunec – Červenka, Půhoný, Haas – Skoumal, Langr
Vošvrda – Bartoň, Ondrušek, Cartelli, Kadela, Jaroměřský, Staněk R., Janáček – Pektr, Řípa, Herman – Kucharczyk, Diviš, Selingr – Rác, Knotek, Vodný – Švaňhal, Kindl D.

Začátek zápasu byl ze strany obou týmů trochu opatrný. Lehčí převahu však měli hosté. Už ve třetí minutě zápasu musel Štůrala vyrážet hokejkou pokus Knotka, který měl před sebou prázdnou klec. Olomouc se ale rozkoukala na ledě dříve než domácí Draci. V šesté minutě první třetiny se do mezikruží dostal Michal Vodný a trefil místečko mezi tělem a pravou paží domácího brankáře. Šumperk se sice tlačil do zakončení, ale k jeho úspěšnému konci mu chybělo trochu štěstí. Ještě k tomu domácí zapomněli na zadní vrátka a do útočného pásma se lehce dostal Kucharczyk, který jel sám na Štůralu. Domácí gólman ale podržel svůj tým, když jeho pokus vyrazil betonem. Jenomže Olomouc ve svém snažení nepolevovala a stále ohrožovala svatyni Šumperka. Skóre už však zůstalo do zaznění sirény stejné.

Draci nastoupili do druhého dění s větší aktivitou. Do šance se dostal například Plášek, který v úniku na olomouckou bránu vyslal od levého mantinelu tvrdou střelu. Vošvrda byl rád, že tuto ránu ustál a puk chytil. Avšak Draci zapomněli na obranu, a Mora se mohla znovu radovat. Po rychlé akci se do střelecké tabulky zapsal Jakub Herman. Draci už tak museli dohánět dvougólové manko. O kontaktní gól se pokoušel Hulva, který v bezprostřední blízkosti z otočky vystřelil na Vošvrdu. Ten svůj tým ale dneska hodně držel. Pěknou kombinaci pak předvedlo duo Červenka a Haas. Červenka přihrával zpoza brány na volného Haase, ale toho vychytal brankář Mory. Ačkoliv Šumperk ve druhé třetině jasně přehrál Olomouc ve střelách, do gólů se tento fakt neprolnul.

Do třetí třetiny vstupovali Draci s dvojnásobnou přesilovou hrou. Kromě pokusu Brunce, který mířil těsně vedle branky, ale domácí nic moc nebezpečného pro Moru nevymysleli. Avšak při hře pět na pět se do střely propracoval Plášek, jehož pokus Vošvrda vyrazil jen před sebe. Tam byl nejrychleji Patrik Moskal a puk už umístil za záda hostujícího brankáře. Dlouho však radost a nasazení domácím nevydrželo. Opravdu pohlednou akci předvedli Diviš, Kucharczyk a Pavel Selingr. Ti hrou na jeden dotek zamotali hlavu domácím hráčům a Selingr zakončoval pod horní víko Štůralovy branky. Draci si ještě vytvořili tlak, ale Olomouc jej dokázala v klidu ustát. Šumperk to ještě ke konci zápasu zkoušel v šesti hráčích v poli, ale Vošvrda svými zákroky nedával Šumperským žádnou naději na gól. Naopak puk zachytili hosté a na prázdnou branku pelášil Richard Diviš, který tak zpečetil skóre na konečný stav 1:4 pro Olomouc.

Nejlepším hráčem týmu hostů byl vyhlášen Tomáš Vošvrda, za domácí pak Martin Novotný.

Radek Kučera, Salith Šumperk: My jsme bohužel své šance nevyužili, Olomouci spadlo do sítě vše. Mrzí zejména šance ze druhé třetiny. Klíčový byl gól na 1:3, tam se zápas lámal, když hosté po naší trefě dokázali rychle kontrovat.
Petr Fiala, HC Olomouc: Vyhráli jsme zaslouženě. Hráče jsme se snažili namotivovat, i tak někteří pak podlehli uspokojení a jistotě, že to půjde samo, zvlášť když jsme byli v první třetině lepší.