Prostějovský Jestřáb sestřelen v prodloužení

Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, pondělí 27.10.2014
Šumperští hokejisté dokázali v divokém derby zvítězit v prodloužení. Divák na zimním stadionu viděl devět gólů, které začali padat již od druhé minuty. Po devadesáti čtyřech sekundách se prosadil Karel Plášek, který vstřelil gól ve hře v oslabení. Hosté dokázali tu stejnou přesilovou hru využít. V 6. minutě poslal do vedení Prostějov Kolibár a draci šli do kabin za stavu 1:2. Ovšem v prostřední periodě se podařilo vyrovnat. Z trestného střílení se trefil TOMÁŠ BRUNEC, který krásnou kličkou nedal Šimbochovi šanci. Jestřábi ve třetí třetině dokázali jít do vedení, ale manko rychle smazal Velecký. Po zalehnutí puku v brankovišti jel trestný střílení Meidl, který Koutského propálil. Šumperku se podařilo vyrovnat devětadvacet sekund před koncem. Sedlák krásnou přihrávkou našel Vrdlovce, který poslal zápas do prodloužení. To skončilo velice brzy, protože Patrik Moskal vstřelil branku po krásné asistenci Aleše Staňka. Draci si připisují dva body do tabulky, Prostějov odjíždí na Hanou s jedním.
18.kolo pondělí 27.10.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - LHK Jestřábi Prostějov
5:4p
(1:2, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 2. Plášek (Brunec), 34. Brunec (TS), 49. Velecký (Berger, Haas), 60. Vrdlovec (Sedlák, Moskal), 61. Staněk (Moskal, Sedlák) – 3. Kajaba (Kubica, Meidl), 6. Kolibár (Meidl), 48. Jedlička (Roupec, Luňák), 51. Meidl (TS). Rozhodčí: Jeřábek ml. - Adamec, Poruba. Vyloučení: 8:10, navíc Meidl OT 10 minut + OT do konce utkání. Využití: 3:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 1712. Střely na branku: 33:29. UVAX hráč utkání: Tomáš Brunec - Václav Meidl. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4. 5:4.
Koutský – Holík, Drtil, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík, Starý – Haas, Berger, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Plášek, Vrdlovec – Vávra, Půhoný
Šimboch – Kolibár, Roupec, Řezáč, Skřivánek, Matyáš, Jedlička, Malý – Kubica, Meidl, Kajaba – Coufal, Luňák, Kovařík – Stejskal, Duba, Černý – Indra, Poulíček, Kuncek

Derby jako za starých časů, tedy s narvanými ochozy, evidentní rivalitou obou táborů fanoušků i s hráčským nasazením z obou stran. Zvláště Prostějov předvedl bojovný výkon, když o vítězství jej připravily hrubé chyby a nedisciplinovanost v závěru duelu.

Ten odstartoval pořádně od podlahy a za bouřlivých konfrontací obou sektorů příznivců se již ve druhé minutě prosadil Karel Plášek, který překonal Juraje Šimbocha při vlastním oslabení a po perfektně sehraném brejku s Tomášem Bruncem. Prostějov ale ještě v téže přesilovce srovnal gólem Reného Kajaby, aby v šesté minutě Jan Kolibár potrestal další nedisciplinovanost draků.

Hosté nastartovaní náhlým vedením a s podporou svých fanoušků komplikovali drakům život i nadále, navíc do poloviny úvodní třetiny hráli ještě dvě přesilovky, v nich však již Šumperk své soupeře ubránil. V závěru dvacetiminutovky to byl naopak Šimboch, kdo měl více práce, ale skóre se již neměnilo.

Blízko k vyrovnání byl Šumperk v úvodu druhé třetiny, když v přesilovce ve 24. minutě trefil břevno prostějovské klece Marek Haas. Oba týmy pak sváděly usilovnou bitvu o každý kotouč, častěji se do zakončování dostával domácí Šumperk. Vyrovnání se však dočkal až ve 34. minutě, kdy byl Brunec v samostatném úniku faulován, přesto dokázal zakončit. Jeho puk však Šimbochovi mezi betony neprošel, a tak měl možnost reparátu v trestném střílení.

V něm nasadil Brunec kličku na forhend a tentokrát již Juraj Šimboch lovil kotouč ze sítě. O chvíli později mohl jít Šumperk dokonce do vedení, když v přesilové hře brankář Hanáků zasáhl lapačkou proti Žálčíkově teči. Na druhé straně se do obrovské šance dostával Luňák, ale v mezikruží jej fauloval Plášek a prostějovský forvard tak nezakončil.

Branka ale do konce druhé třetiny nepadla, v úvodu třetí měl Šumperk ještě možnost krátké přesilovky pěti proti třem, ale tu neproměnil. A pak přišla další rána pro domácí. Zbytečný faul Slavíka hosté trestali gólem Roberta Jedličky, který dorazil kotouč poskakující před Koutským. Jenže vedení vydrželo Prostějovu jen minutu. Autor gólu Jedlička musel totiž za katr a strhující duel obohatil krásnou trefou k tyči Michal Velecký.

Na konci 51. minuty si neskutečnou šanci vytvořili Jestřábi, Kajaba natřikrát zkoušel přehodit na hranici brankoviště ležící Koutského beton či puk zastrčit za něj, ale gólman draků odolal. Vše pak řešil Aleš Staněk, který však kotouč v brankovišti zalehl a následovalo další trestné střílení. Toho se ujal Václav Meidl a ránou mezi betony znovu poslal Jestřáby do vedení.

Draci pak stupňovaným náporem dostávali hosty pod tlak, až si v posledních minutách třetí třetiny vynutili faul, kdy Šimboch dostal za podražení dvě minuty, o další moment později řešil špatně situaci u hrazení Roupec, kotouč zalehl a i on musel za katr. Tato dvě vyloučení se nakonec stala pro Prostějov osudná.

Stejně jako onehdá při derby v Olomouci i tentokrát proti Prostějovu dostal šumperské fanoušky do extáze útočník Daniel Vrdlovec, který do prostějovské klece dorazil tvrdou Sedlákovu bombu! Půl minuty před koncem třetiny tak bylo vyrovnáno. V závěru základní hrací doby navíc dostal dvouminutový trest Václav Meidl, který k němu nafasoval i dvě desítky a odchod do kabin. A Šumperk i tuto přesilovku zužitkoval!

Avšak to vše až v prodloužení, kdy při hře čtyř proti třem trpělivou kombinací vyšachovali draci soupeře a Aleš Staněk v čase 60:41 zasouval kotouč nastavenou čepelí do poloprázdné branky.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Opět jsme si dnes obrovsky zahrávali s vlastní nedisciplinovaností, přestože jsme se na zápas opravdu důkladně připravovali. Jenže už během deseti minut se nechali kluci několikrát vyloučit a mančaft chvíle v oslabení poznamenají. Zbytečné fauly, alespoň se nám podařilo poté proměnit trestné střílení. Naopak soupeř na co sáhl, to proměnil. Zase je třeba vyzdvihnout, že jsme dokázali ještě srovnat a nakonec urvat dva body. Ale opravdu se musíme vyvarovat častému a zbytečnému faulování.