Olomouc využila z minima maximum a porazila napotřetí Draky

Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, pondělí 2.12.2013
Střelecká smůla Šumperka se protáhla na rovné dvě hodiny. Ani tentokrát nedokázali Draci vstřelit gól a prohráli nad Olomoucí 0:2. Zápas se ze začátku nesl ve velice opatrném tempu, kde ani jedno z mužstev nedominovalo. Ovšem ve čtrnácté minutě se sebral do protiútoku Jakub Bartoň, který nejprve vystřelil kotouč do zadního mantinelu. Odtud se puk odrazil opět na hůl kapitána Olomouce a napodruhé se tento bek nemýlil. Draci ve druhé třetině hráli mírně lepší hokej, ale výtečně chytající Halász nedal forvardům domácích moc šancí. Necelé tři minuty před koncem druhé periody dokázal využít přesilovku Radim Kucharczyk, který tečoval kotouč po střele Jaroměřského. Ve třetí třetině nedokázal Karel Plášek trefit úplně prázdnou bránu, a tak se skóre až do závěrečné sirény neměnilo. Draci podlehli Kohoutům 0:2.
28.kolo pondělí 2.12.2013
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Olomouc
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Bartoň (Knotek), 38. Kucharczyk (Jaroměřský). Rozhodčí: Přikryl - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 1678. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 0:2.
Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Starý, Gewiese - Haas, Plášek, Půhoný - Staněk A., Moskal, Žalčík - Brunec, Skoumal, Červennka - Cink, Chomič, Langr
Halász - Ondrušek, Houdek, Janáček, Jaroměřský, Staněk R., Bartoň, Rašner - Řípa, Ostřížek, Pekr - Selingr, Kindl, Kucharczyk - Vodný, Knotek, Rác - Lehečka, Herman, Diviš

Šumperští hokejisté hledají ve svých řadách střelce. Stejně jako v Mladé Boleslavi i tentokrát draci pálili slepými, přitom na vstřelení branky toho měli dost nabito. Jenže v cestě jim stála buď křeč v zakončení, a nebo výtečný Halász, který byl po zápase právem vyhlášen Everstar hráčem utkání za hosty.

V úvodních minutách měli nepatrně více ze hry domácí, jenže už tyhle minuty naznačily nedostatek štěstí v ofenzívě. Kotouče se odrážely jinam, než bylo záhodno, v koncovce nenalézali domácí jistotu. Nepomohla ani přesilovka, ve které spíš hosté našli rozvahy. Ve třinácté minutě ještě Ostřížek minul branku, o chvíli později již Olomouc vedla. Skóre otevřel přesnou ránou Jakub Bartoň.

Hned vzápětí musel na trestnou lavici ještě Dudáš, Šumperk však hosty ubránil. V samotném závěru přesilovky trefil Kucharczyk, na konci úvodní třetiny neuspěli Sedlák, Novotný a ani hostující Pekr.

Druhá třetina začala Ondruškovou střelou, pak to však byli draci, kteří si vytvářeli šance, některé opravdu s přídomkem "gólové". Velkou šanci měl Haas, poté ještě větší Červenka, a tu zcela největší ve 33. minutě Půhoný, kterého neskutečně vychytal Halász. Utrpení domácích pak doznalo vrcholu při Pláškově nepřesném pokusu, a poté při oslabení, ve kterém se tečí Jaroměřského rány od modré prosadil Kucharczyk!

Drakům zůstala jediná šance, udeřit ve třetí třetině a vrátit se brzkým gólem do hry. Jenže mnohé domácí variace měly jedinou neměnnou konstantu - Tomáše Halásze. Nevyzrál na něj v další šanci Červenka, v 54. minutě pak Půhoný netrefil klec, o dvě minuty později vychytal olomoucký gólman Haase. V závěru si již Hanáci výhru pohlídali, přičemž Šumperk podruhé v řadě nedokázal prorazit střeleckou smůlu.

Kohouti tak využili zaváhání Rebelů z předehrávky a odskočili soupeři na tříbodový rozdíl, i tak zůstávají v tabulce třetí. Šumperk udržel osmou pozici.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Při první inkasované brance jsme chybovali v obraně, přestože se velice podobné založení útoku z naší strany dalo určitě očekávat. Bek se nechal stáhnout a z dorážky dala Olomouc branku. Ve zbytku zápasu nás hodně trápila koncovka, šli jsme do každé třetiny s tím, že gól chceme dát. Bohužel se to nepovedlo, míjeli jsme i prázdnou branku soupeře. Kluci ale určitě neudělali žádnou ostudu, dřeli a bojovali až do konce. Chybělo dnes hlavně štěstí v zakončení.
Petr Fiala, HC Olomouc: Diváci dnes viděli spíše urputný hokej, než nějakou podívanou. Ale věděli jsme, že přesně takhle musíme hrát, být urputnější než domácí. Klíčové bylo to, že jsme se častěji dostávali do střelby, oba gólmani zachytali v utkání výborně. I za stavu 2:0 byla situace složitá, domácí měli šance, ale Halász zachytal výborně.