Odevzdaní Draci utrpěli doma debakl

Jaroslav Svoboda, středa 27.2.2008
Š u m p e r k - Mělo se jednat o utkání poslední naděje a o zápas o čest. Znovu solidní divácká návštěva se však tomu odpovídajícího přístupu šumperských hráčů nedočkala. Naopak. Odevzdaný Šumperk utrpěl od Berouna drtivý úder. Medvědi již v první třetině skórovali třikrát a stejnou várku branek si nechali i na zbývající část zápasu. V poslední třetině se pak již na ochozech trápila společně s hráči na ledě jen hrstka věrných příznivců, kterým utrpení zmírnil několika povedenými akcemi jak Daniel Rákos, tak Ladislav Martinka. Štelmach v berounské brance však čisté konto udržel.
UDR středa 27.2.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - Medvědi Beroun 1933
0:6
(0:3, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 10:05 Lukačovič (Šinágl), 11:09 Slížek (Appel), 14:28 Besser (Vlček), 25:59 Tvrzník (Jelínek), 34:24 Vlček (Tvrzník, Šinágl), 56:38 Šinágl (Appel). Rozhodčí: Hradil, Šír - Škach, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 850. Střely na branku: 25:46. Průběh utkání: 0:0, 0:6.
Tihlář (27. Peksa) - Fojtík, Formánek, Galvas, Hrčka, Ondráček, Osina, Špelda - Antonovič, Komínek, Kovář, Kubica, Martinka, Meluzín, Oliverius, Pekr, Rákos, Stejskal
Štelmach - Braniš, Gudas, Jelínek, Lukačovič, Malinský - Appel, Besser, Kupec, Křesťan, Nedorost, Novotný, Pavel, Slížek, Tvrzník, Vlček, Šinágl

Ze začátku zápasu si sice Šumperk, který postrádal brankáře Lva i útočné duo Bařica - Ambruz, proti taktéž oslabené soupisce hostů vytvořil příležitosti, ale postupem času Medvědi začali úřadovat. V šesté minutě nejprve zkoušel pozornost Tihláře Tvrzník, o chvíli později další nahozený kotouč skotačil kolem brankoviště šumperského brankáře, ale ani několik střel a dorážek k úspěchu středočechů nevedlo. První gól utkání přišel v 11. minutě. Puk do nebezpečného prostoru zavezl Šinágl, namazal pak přesně Lukačovičovi, který otevřel skóre zápasu. O minutu později se hosté radovali znovu. David Appel podržel kotouč na holi a v pravou chvíli vyslal příhru na zkušeného Slížka, pro kterého nebyl problém skórovat. Zdecimovaný Šumperk zcela odpadl a přestal klást Berounu po zbytek třetiny odpor. Ve třinácté minutě mohl zvýšit Slížek, ale hosté zatím neuspěli. To se jim povedlo až v 15. minutě, kdy Besser elegantně zakončil únik dvou na jednoho. Symbolickou tečkou za tragickou úvodní třetinou byla přesilovka 5 na 3, ve které Draci nedokázali kloudně vystřelit na branku. Naopak Šinágl v závěru třetiny těsně přestřelil.

Druhá třetina navázala na první a jednoznačně aktivnější a odhodlanější byli hosté. Ve 24. minutě při chuti hrající Lukačovič napálil břevno, o dvě minuty později již hostě uspěli. Tragická rozehrávka Šumperka vyslala hned tři Medvědy na samotného Tihláře a Trvzník jej vyhnal z branky. Tam se postavil mladičký Peksa a spoluhráči mu premiéru v soutěži vůbec neulehčili. Ve 32. minutě musel šumperský náhradník krotit dva ujíždějící Medvědy, v čase 34:24 však již neukrotil Vlčka. Ten vyjel zpoza branky a jeho nahozený kotouč se nakonec dokodrcal až do branky. Snížit mohl Oliverius, který si vyšachoval obranu i Štelmacha, ale když už na něj zívala prázdná branka, tak mu střelu vypíchl z hole jeden z hostujících beků.

Ve třetí třetině pak obě mužstva jen dohrávala důležitý souboj. Šumperk chyboval i nadále v rozehrávce, hosté jednoduchými kombinacemi v případě potřeby dokázali zahrozit. První velkou šanci třetí třetiny měl aktivně bojující Rákos, po krásném průniku nedokázal překonat rozhozenou obranu soupeře. I nadále měl více práce Peksa, který musel krotit rány Vlčka a Tvrzníka. V 57. minutě však šumperská obrana vyrobila další trestuhodnou chybu a hosté znovu uspěli. David Appel našel Šinágla, který přelstil Peksu. Korigovat debakl mohli Draci v samotném závěru zcela nevydařeného utkání. Jenže ani Martinka a ani Rákos, nejspíš dva nejlepší šumperští hráči v utkání, na Štelmacha nevyzráli. Medvědi tak zvítězili na ledě posledního Šumperka vysoko 6:0 a Drakům se prakticky definitivně zavřely dveře vedoucí k záchraně v 1. lize.